• Szkolenie BLUM

     • W dniu 25.04.2024 r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbyło się specjalistyczne szkolenie zawodowe dla klasy II i IV technik technologii drewna, zorganizowane przez firmę Center Mebel a przeprowadzone przez firmę Blum. Szkolenie dotyczyło systemów szuflad firmy Blum takich jak Tandem, Tandembox i Merivobox.

      Uczniowie samodzielnie skręcili korpusy szafek z formatek wcześniej przygotowanych przez Firmę Center Mebel a następnie z pomocą przedstawiciela firmy Blum zmontowali trzy systemy szuflad, które zamocowali w korpusach szafek.

      Uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna poznali najnowsze rozwiązania dotyczące montażu mebli. Było to bardzo praktyczne szkolenie. Każdy z uczestników miał okazję samodzielnie dokonać montażu szuflad.  Wszyscy uczestnicy podkreślali jak wiele opanowali nowych umiejętności przydatnych w przyszłej pracy zawodowej.

      Firma Center Mebel, która objęła patronatem kierunek technik technologii drewna przekazała na potrzeby szkolenia uczniów profesjonalną wkrętarkę. Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas zajęć praktycznych i egzaminów zawodowych oraz przy organizacji  następnych szkoleń.

     • RBB - ELECTRIC

     • W dniu 16.04.2024 r. w naszej szkole została podpisana umowa o współpracy pomiędzy RBB - ELECTRIC ROBERT BAGIŃSKI ul. Śnieżna 2A, 18-400 Stara Łomża a Zespołem Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży. Strony wyraziły wolę współpracy między innymi w zakresie zachęcenie młodzieży uczącej się w ZSMiO nr 5 do podejmowania dalszych kroków w celu zgłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności w dziedzinie projektowania i budowy instalacji elektrycznych jako drogi rozwoju kariery.

      Pan Bagiński na spotkaniu z naszymi uczniami podzielił się swoją wiedzą nt. budowy systemu energetycznego kraju, szybkim rozwojem instalacji produkujących energię elektryczną ze źródeł odnawialnych i zagrożeniami z tym związanymi a także możliwymi sposobami ograniczania tych zagrożeń.  W rozmowach z uczniami Robert Bagiński podkreślał jak ważny jest zawód technik elektryk. Jak szczególną ochroną objęci są ludzie zatrudnieni w branży energetycznej w sytuacji zagrożenia, wojny. Mówił o perspektywach zatrudnienie absolwentów szkół branży elektrycznej nie tylko w jego firmie. Podkreślał jak wielu fachowców będzie potrzebowała nasza gospodarka w okresie przebudowy sieci elektroenergetycznych. Zachęcał do zdobywania wiedzy w zakresie nowoczesnych technologii związanych z automatyzacją procesów zarządzania energią elektryczną.

     • Konkurs z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

     • Dnia 26.04. 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs z okazji 20 rocznicy uchwalenia Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - Symbole Narodowe, w którym wzięło udział 15 uczniów. W zmaganiach zwyciężyli następujący uczniowie:

      Pierwsze miejsce: Adam Burczyk z kl. 2 S

      Drugie miejsce: Damian Szymański  z kl. 2 S

      Trzecie miejsce Krystian Demiańczuk z kl. 1 M

     • Konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

     • 16 marca 2024r. w naszej szkole odbył się konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który jest częścią programu „Bezpieczeństwo to podstawa” realizowanego w naszej szkole od marca do czerwca 2024r. przez p. Katarzynę Zalewską.  W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klasy IS. Celem konkursu jest promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drodze, popularyzowanie wiedzy o ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty i przyszłego kierowcy oraz poprawa bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły/domu. Konkurs został zorganizowany we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, który sfinansował nagrody dla uczestników konkursu.

      Dn. 25.04.24r.  odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Jury, w skład którego weszli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego- p. Jarosław Nowakowski i p. Dariusz Kuzia oraz nasz szkolny ekspert od BHP, a także nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych- p. Kazimierz Załuska, - ogłosiło zwycięzców:

      1. miejsce – Tomasz Wapniewski
      2. miejsce – Oliwier Bagiński
      3. miejsce – Piotr Prusaczyk

      Nagrody wręczyli – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pan Mirosław Oliferuk oraz dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 , pan Jacek Kocoń.

      Gratulujemy finalistom i uczestnikom oraz życzymy bezpieczeństwa na drodze.

     • TURBOLANDESKUNDE

     • W sobotę 20.04.24 nasi maturzyści z 5I Jakub Bugnacki, Michał Chomentowski i Przemysław Jastrzębski pod opieką p. Małgorzaty Obryckiej-Meja wzięli udział w  Etapie regionalnym konkursu z języka niemieckiego TURBOLANDESKUNDE. Po zaciętej dogrywce (różnicą jednego punktu do zwycięzców ) zajęli drugie miejsce.

      Na czołowych miejscach uplasowały się następujące szkoły:

      1 MIEJSCE -  Zespół Szkół nr 1 im. Stefana Roweckiego Grota w Zambrowie

      2 MIEJSCE - Zespół Szkól Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży

      3 MIEJSCE - Liceum Ogólnokształcące im.  Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem

      4 MIEJSCE - II LO im Marii Konopnickiej w Łomży.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze:)

     • Młodzi programiści z ZSMiO nr 5 na podium Ogólnopolskich Zawodów Technicznych Primus Inter Pares!

     • Drużyna ZSMiO nr 5 w Łomży w składzie: Adam Mierzejewski, Kacper Łętowski oraz Wiktor Kijek zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Technicznych Primus Inter Pares w dziedzinie informatyki i programowania! Finał odbył się w dniach 12-13 kwietnia 2024 roku w Gdańsku, a nasi reprezentanci zmierzyli się z silną konkurencją z całej Polski.

      To fantastyczne osiągnięcie jest wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno samych uczniów, jak i ich opiekuna, pana Michała Niedźwieckiego. Ogromne podziękowania należą się również panu Andrzejowi Bałazemu, który pomógł w przygotowaniu uczniów do zawodów. Zespół wykazał się imponującą wiedzą informatyczną, umiejętnościami programowania i logicznym myśleniem, co pozwoliło na rozwiązanie skomplikowanych zadań konkursowych. W finale drużyna musiała zaprojektować i zaprogramować inteligentny dom.

      Ogromne podziękowania należą się również firmie Polonia pana Czesława Filipkowskiego i pani Iwony Filipkowskiej. Dzięki ich wsparciu młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i talenty, a także zdobywać cenne doświadczenia w prestiżowych konkursach.

      Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom tego wspaniałego osiągnięcia! Życzymy dalszych sukcesów na arenie informatycznej i programistycznej.

     • Międzynarodowe Targi Samochodowe

     • W dniu  5 kwietnia 2024r. odbyła się wycieczka do Poznania na Międzynarodowe Targi Samochodowe. Uczniowie z klas II M oraz II S pod opieką p. Kamila Zalewskiego, p. Kamila Piwko, p Jarosława Piechowskiego oraz p. Piotra Żuka mieli możliwość podziwiania jednych z  najdroższych i najbardziej ekskluzywnych aut świata oraz szansę zapoznania się z aktualnie panującymi trendami w świecie turystyki, transportu jak i całej branży automotiv.

      Na targach można było zobaczyć takie modele samochodów, jak: McLaren 765lt, Porsche 911 GT2 RS, Lamborghini Huracan Tecnica, Lamborghini Aventador SVJ, Rolls Royce Spectre, Mercedes SLR McLaren i wiele, wiele więcej...Wśród ekspozycji można było również znaleźć pojazdy zabytkowe, a także produkty i rozwiązania z takich dziedzin, jak tuning, detailing oraz technika motoryzacyjna - co niezwykle zainteresowało uczniów, ponieważ tematyka ta wpisuje się w profil kształcenia naszej szkoły.

      Pomimo konieczności pobudki o 3 rano i długich godzin spędzonych w autobusie, humor dopisywał nam od początku do końca wyjazdu, a dzięki wspaniałym opiekunom, uczniowie mogli liczyć na stałą pomoc, opiekę i zapewnienie dobrej atmosfery. Wycieczka ta bardzo pozytywnie wpłynęła także na integrację uczniów i nauczycieli.  Wszyscy nie możemy już się doczekać kolejnego wyjazdu.

      Poznań dostarczył nam wiele wiedzy i pięknych doznań, a wycieczka ta zdecydowanie na długo zostanie w naszej pamięci.

      (Zdjęcia z targów zostały wykonane przez Maksymiliana Skrodzkiego z klasy II M)

     • Uroczysta gala podsumowująca konkurs "Zabiznesuj w Łomży"

     • W dniu wczorajszym odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs "Zabiznesuj w Łomży". "Świat w Eko wymiarze" to pomysł na biznes autorstwa Patryka Szenka, ucznia klasy 3M, który zwyciężył w drugiej edycji tego konkursu. Patryk, stworzył projekt w którym zakłada produkcję filamentu (surowca) do drukarek 3D z tworzyw sztucznych z recyklingu.

      Projekty podlegały ocenie komisji konkursowej, którą oceniała wartość ekonomiczna pomysłów w oparciu o oryginalność, przejrzystość, obiektywizm prognoz, innowacyjność projektu, planowane finansowanie oraz zasięg pomysłu biznesowego. W drugim etapie, dziesięciu zakwalifikowanych do niego uczestników, zaprezentowało swoje pomysły a komisja po przeprowadzeniu sesji pytań, dokonała oceny projektu w oparciu o następujące kryteria: spójność oraz potencjał gospodarczy koncepcji, umiejętność i sposób prezentacji. Przyznawane koncepcjom biznesowym punkty w obu etapach podlegały zsumowaniu. Warto wspomnieć, że w komisji zasiadał uczeń naszej szkoły, Amadeusz Szeligowski, który pełni funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej.

      W konkursie brał udział, również, uczeń klasy 3P, Piotr Szymański i mimo, że nie został wyróżniony to zasługuje na ogromne GRATULACJE.

      Szkolnym koordynatorem projektów była pani Jolanta Czaplicka, która udzielała wsparcia merytorycznego uczniom. Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY i zachęcamy, pozostałą młodzież, do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

     • Lekcja o Powstaniu Styczniowym na "Mokrej Łączce"

     • Klasa IIIP w ramach realizacji podstawy programowej z historii uczestniczyła w lekcji, która odbyła się  w plenerze pod pomnikiem powstańców znajdującym się na „Mokrej Łączce”. Lekcję przygotował i przeprowadził uczeń,  Mikołaj Malinowski, przedstawiając krótki zarys Powstania Styczniowego na ziemiach polskich pod zaborem rosyjskim. Miejsce straceń powstańców styczniowych na podmokłej łączce w Łomży, jest wymownym symbolem wolności w historii Polski mierzonej krzyżami. To właśnie tutaj, w obecności spędzanych przez kozaków mieszkańców, odbywały się zbiorowe egzekucje powstańców.

      Pomnik Powstańców znajduje się przy Szosie Zambrowskiej pomiędzy domami o numerach 51 i 61. Zachęcamy do odwiedzenia i upamiętnienia naszych lokalnych bohaterów.

     • Akcja Góra Grosza 2024 zakończona.

     • W tegorocznej akcji Góra Grosza udało się zebrać 337,84 zł. na rzecz potrzebujących dzieci.

      Akcję przeprowadził Samorząd Uczniowski. Zbiórka trwała do 31.03.2024r.  Pieniądze zostaną przekazane na rzecz potrzebujących dzieci.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za wpłaty i współpracę.

    • INFORMACJA !!!
     • INFORMACJA !!!

     • Przypominamy że, na ternie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży, ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża, należy stosować się do przepisów ruchu drogowego.

      Kierowco zapamiętaj:

      • Parkuj tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,
      • Zachowaj szczególną ostrożność,
      • Nie blokuj przejazdu na drodze pożarowej,
      • Nie zastawiaj innych pojazdów,
      • Zachowuj się odpowiedzialnie.
     • Mechaniak Pomaga

     • W ostatni przedświąteczny weekend grupa naszych uczniów, w ramach współpracy z łomżyńską Jadłodzielnią działająca przy parafii Miłosierdzia Bożego, pomagała w zbiórce żywności. Wolontariusze zachęcali Łomżan do wsparcia zbiórki. Udało się zebrać bardzo dużo żywności, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym.

      Wolontariusze: Oliwier Bagiński 1S, Eryk Jasiński i Patryk Woźniak 3S, Jakub Plona, Filip Żelazny, Kamil Charubin 1M, Miłosz Parzych i Krystian Dzwonkowski 2P, Maciej Grzymała i Bartosz Narewski 4F, Magdalena Książek 4TG, Sikorski Dawid i Obrycki Olaf 1F

      Więcej informacji można znaleźć tutaj.

      https://www.facebook.com/profile.php?id=61553999364810&locale=pl_PL

     • Konkurs czytelniczy pt. „ Dzięki czytaniu lepiej rozumiemy siebie i innych”

     • W dniu 20 marca 2024r. w czytelni szkolnej został przeprowadzony konkurs czytelniczy pt. „ Dzięki czytaniu lepiej rozumiemy siebie i innych”  na podstawie znajomości treści i problematyki nowel epoki pozytywizmu:
      M. Konopnicka – „Mendel Gdański”
      E. Orzeszkowa – „Gloria victis”
      B. Prus – „Z legend dawnego Egiptu”

      Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych promujących wzorce zachowań,  budujących pozytywny stosunek do świata i wiarę w siebie, kształtowanie wrażliwości moralnej i estetycznej przez kontakt z literaturą, pobudzanie wyobraźni uczniów oraz ciekawości świata, popularyzacja wartościowej literatury wśród  młodzieży.
      Dzięki współpracy z nauczycielami - polonistami do konkursu zgłosiło się 21 uczniów:

                    kl. 3I T5  
      1.Bączek Maciej - 9 pkt.
      2.Kołak Jakub - 10 pkt.
      3.Kosakowski Sebastian - 10 pkt.
      4.Macieboch Michał - 9 pkt.
      5.Merkushenko Mykyta - 10 pkt
      6.Serafiński Marcin - 10 pkt.
      7.Szlis Dawid - 10 pkt.
      8.Wilczewski Jakub - 10 pkt.


                    kl. 4E T5
      1.Kołota Bartosz - 17 pkt.
      2.Podbielski Arkadiusz - 18 pkt.


                   kl. 4F T5
      1.  Gutowski Paweł - 21 pkt.


                  kl. 4TG T5  
      1.Kamiński Maciej - 20 pkt.
      2.Kizling Jakub - 19 pkt.


                   kl. 5I T5  
      1.Bugnacki Jakub - 22 pkt.
      2.Kowalewska Katarzyna - 20 pkt.
      3.Szewczyk  Natalia - 22 pkt.

      Rozstrzygnięcie konkursu wyłoniło następujących zwycięzców:

      I miejsce – Szewczyk Natalia kl. 5I

                         Bugnacki Jakub kl. 5I

      II miejsce –  Gutowski Paweł kl. 4F

      III miejsce – Kowalewska Katarzyna kl. 5I

                           Kamiński Maciej kl. 4 TG

      Gratulujemy uczestnikom i finalistom oraz zachęcamy do rozbudzania zainteresowań czytelniczych.

     • Spotkanie uczniów klas maturalnych z prof. Zbigniewem Krysiakiem

     • 21 marca 2024r. odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z prof. Zbigniewem Krysiakiem - człowiekiem nauki, wybitnym ekonomistą, Przewodniczącym Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana, profesorem finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

      Prof. Z. Krysiak jest  autorem ponad 140 publikacji oraz ponad 100 recenzji naukowych. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w praktyce życia gospodarczego, pełniąc między innymi takie funkcje, jak: wiceprezes i p.o. prezesa zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, wiceprezes Inteligo Bank, doradca prezesa PKO BP, wiceprezes AIG Bank Polska. Był ekspertem ds. ekonomicznych w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Jest ekspertem w dziedzinie ekonomii dla Biura Analiz Sejmowych. Był członkiem grupy ekspertów Mortgage Funding Expert Group (MFEG) przy Komisji Europejskiej. Jest członkiem kapituł przyznających nagrody za innowacyjne projekty w różnych branżach min. w bankowości, ubezpieczeniach i energetyce. Jest komentatorem życia gospodarczego i społecznego w Polsce i na świecie. Jako Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana,  promuje i wdraża do życia społecznego idee Sługi Bożego Roberta Schumana.

      Podczas spotkania z młodzieżą Profesor podkreślał rolę dialogu z młodym pokoleniem, współpracę szkoły z władzami samorządowymi i lokalnymi przedsiębiorcami w ramach kształcenia zawodowego. Studenci uczelni warszawskich towarzyszyli profesorowi, promując swoją działalność w Młodzieżowej Grupie Schumana. Zaprezentowali inicjatywy podejmowane przez młodzież, realizowane projekty i zachęcali uczniów do rozwoju, budowania relacji oraz działalności na rzecz wspólnoty lokalnej.

     • Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy ZSMiO nr 5 w Łomży a Firmą Dietrich's Technology Polska

     • W dniu 15 marca 2024  została podpisana umowa z Firmą Dietrich's Technology Polska z siedzibą we Wrocławiu, dotycząca objęcia patronatem kierunku technik technologii drewna, prowadzonym w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.

      Firma Dietrich's to połączenie wydajności specjalistycznych programów do projektowania konstrukcji drewnianych, dobrych rysunków wykonawczych, wysokiej jakości narzędzi i doświadczenia co jest podstawą do wykonywania estetycznych, funkcjonalnych i trwałych konstrukcji drewnianych. Przedstawiciel firmy mgr inż. Tomasz Jan Śnieżek specjalista ds. sprzedaży i szkoleń, przeszkolił uczniów kształconych w zawodzie technik technologii drewna z podstaw obsługi oprogramowania znakomicie ułatwiającego projektowanie więźb dachowych i innych konstrukcji z drewna. Wielu uczniów już na tym etapie zaznajomienia się z programem firmy Dietrich's dostrzegło szerokie możliwości zastosowania w przyszłej pracy.

      Firma Dietrich's w ramach współpracy udostępni uczniom klas technik technologii drewna bezpłatnie do celów edukacyjnych, specjalistyczny program do konstrukcji drewnianych Dietrich's 3D-CAD/CAM. Przeprowadzi również odpowiednie szkolenie dla nauczyciela przedmiotów zawodowych.

      Uczniowie będą mogli w ramach zajęć projektować: więźby dachowe, domy szkieletowe czy małą architekturę ogrodową. Na pewno program ten uatrakcyjni zajęcia zawodowe i otworzy naszym uczniom nowe możliwości przyszłej kariery zawodowej.

     • Gala wręczenia Ziuków 2024

     • 19 marca, w dniu imienin Patrona ZSMiO Nr 5 Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyła się w naszej szkole trzecia Gala Ziuków Mechaniaka. To uroczystość eksponująca najlepszych, święto talentów, wyróżnianie uczniów i nauczycieli, których nominowała społeczność szkolna do nagrody ZIUK . W ten sposób szkoła dołącza do tradycji obchodów imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego.

      Uczniowie nagrodzeni w poszczególnych kategoriach:

      Ziuk Naukowiec     Jakub Bugnacki 5 I
      Ziuk Sportowiec    Tomasz Smekta III BS       oraz  Patryk Kania 4 T
      Ziuk Zawodowiec     Maksymilian Pac    4 S
      Ziuk Społecznik        Dominik Mucha 5 M
       

      Nagrodzeni Nauczyciele:
      Ziuk Przyjaciel Uczniów           Kamil Parol
      Ziuk Kreatywny                          Kamil Piwko
      Ziuk Belfer - Autorytet              Agata Siwik
      Ziuk Przyjaciel Szkoły  - Center Mebel Łomża   Grzegorz Kurak

      Gratulujemy zwycięzcom !!!     Życzymy dalszych sukcesów.

      Ogromne podziękowania należą się pomysłodawczyniom i organizatorkom tego wydarzenia- p. Edycie Dziekońskiej i p. Jolancie Czaplickiej, które swoim pomysłem zainspirowały innych nauczycieli do współpracy. P. Katarzyna Marek przygotowała oprawę muzyczną, p. Ewa Dziedzicka- Twardowska zadbała o dekorację,  p. Andrzej Makowski czuwał nad jakością nagłośnienia. Nauczycielom wychowania fizycznego, a zwłaszcza p. Piotrowi Żuk,  dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie sali do uroczystości.  

      Słowa uznania i podziękowania kierujemy przede wszystkim do uczniów, którzy po raz kolejny zachwycili publiczność  młodzieńczą energią, wzruszyli gości,  zaprezentowali  swoje talenty i pasje.
       

      Zespół muzyczny  - tworzą uczniowie z kl. 2P:
      Wiktor Czarnecki
      Szymon Sobczyński
      Hubert Piechocki
      Angelika Dymek
      Zuzanna Mystkowska
      Dawid Zabłocki
      oraz
      Gabriela Szeligowska kl. 1P
      Igor Gruszfeld  kl. 3P
      Wiktor Wysocki  kl. 4S

      Prowadzący uroczystość:
      Gabriela Gradowska   kl.1 P
      Paweł Chomentowski   kl.3 I

      Tancerz: Dawid Zabłocki 2 P

      Obsługa sprzętu nagłaśniającego:

      Jakub Tomaszczyk 4i
      Miłosz Marek 1T
      Szymon Osiecki 4m
      Mateusz Buczyński 4m
      Igor Stankiewicz 3m

      Takie wspólne przedsięwzięcie integruje społeczność szkolną, wyzwala aktywność i daje ogromną satysfakcję.  Do zobaczenia za rok na Gali -  Ziuki Mechaniaka.

    • SP 7 z wizytą w Mechaniaku
     • SP 7 z wizytą w Mechaniaku

     • Dnia 14.03.2024 r. gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży z  klas: 8a i 7b.

      Uczniom zostały zaprezentowane następujące kierunki kształcenia:

      Prezentacja kierunku Technik mechatronik

      W ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 dofinansowanych środkami budżetu państwa w dniu 14 marca 2024 w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, na lekcji pokazowej prezentującej kierunek kształcenia technik mechatronik gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Uczniowie zapoznali się z kierunkiem technik mechatronik oraz poznali możliwości zawodowe po ukończeniu technikum. Podczas zajęć skupiliśmy się na nowoczesnych technikach projektowania 3D, programowania maszyn CNC, przygotowanie elementów do wydruku 3D. Uczniowie podczas zajęć wykonali samodzielnie ćwiczenie na oprogramowaniu 3D. Samodzielna praca sprawiła naszym gościom dużo radości. Po wykonaniu ćwiczenia wspólnie z prowadzącym zajęcia Panem

      mgr inż. Kamilem Zalewskim wykonali projekt breloczka który następnie został wykonany z użyciem lasera CO2.  W nagrodę za swój trud po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali w prezencie zrobione breloczki.

       

      Prezentacja kierunku Technik pojazdów samochodowych

      W ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 dofinansowanych środkami budżetu państwa w dniu 14 marca 2024 w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży na zajęciach prezentujących kierunek kształcenia  technik pojazdów samochodowych gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży. Uczniowie zapoznali się z kierunkami zawodów branży motoryzacyjnej, poznali tajniki zawodu,  pracując na platformie edukacyjnej Electude,  moduł: pojazdy lekkie i pojazdy elektryczne oraz odkrywali sekrety diagnostyki komputerowej korzystając z komputera diagnostycznego AUTEL Maxi TPMS TS900.

      Mamy nadzieję, że za chwilę niektórzy z naszych gości staną się prawdziwymi znawcami techniki samochodowej.

       

       

      Prezentacja kierunku Technik technologii drewna

      W ramach Programu „Rozwój Lokalny” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 dofinansowanych środkami budżetu państwa w dniu 14 marca 2024 w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, na lekcji pokazowej prezentującej kierunek kształcenia technik technologii drewna gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. Uczniowie zapoznali się z kierunkiem technik technologii drewna oraz poznali tajniki zawodu stolarz wykonując samodzielnie z wcześniej przygotowanych materiałów budki dla kosów i nietoperzy - głównych pogromców komarów. Samodzielna praca sprawiła naszym gościom dużo radości. Pracującym z dużym zaangażowaniem młodym adeptom stolarstwa towarzyszył uśmiech i satysfakcja. Po wykonaniu zadania z dumą prezentowali oni własnoręcznie zrobione budki dla nietoperzy. W nagrodę za swój trud po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali w prezencie zrobione budki.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
   • Michał Niedźwiecki - administrator strony
   • (0-86) 219-87-93 fax. (0-86) 218-62-39
   • ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża 18-400 Łomża Poland
   • 718 14 59 880
   • Konto Rady Rodziców: 62 8762 0009 0012 0056 3000 0010
  • Logowanie