• „Czytam, więc wiem”

• Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Czytam, więc wiem”.

42 uczestników zmagało się z testem dotyczącym mitologii greckiej. Konkurs zorganizowany został dla uczniów szkoły branżowej.

Wyłoniono laureatów:

I  miejsce - Kacper Poteraj - II BDS
            II miejsce - Rafał Akacki - II BDS

III miejsce - Stanisław Rutkowski - II BDS

Hubert Skawiński - I BDS

Organizatorki:

Beata Borawska

Dorota Kołakowska

• Szkolenie BLUM

• W dniu 25.04.2024 r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbyło się specjalistyczne szkolenie zawodowe dla klasy II i IV technik technologii drewna, zorganizowane przez firmę Center Mebel a przeprowadzone przez firmę Blum. Szkolenie dotyczyło systemów szuflad firmy Blum takich jak Tandem, Tandembox i Merivobox.

Uczniowie samodzielnie skręcili korpusy szafek z formatek wcześniej przygotowanych przez Firmę Center Mebel a następnie z pomocą przedstawiciela firmy Blum zmontowali trzy systemy szuflad, które zamocowali w korpusach szafek.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna poznali najnowsze rozwiązania dotyczące montażu mebli. Było to bardzo praktyczne szkolenie. Każdy z uczestników miał okazję samodzielnie dokonać montażu szuflad.  Wszyscy uczestnicy podkreślali jak wiele opanowali nowych umiejętności przydatnych w przyszłej pracy zawodowej.

Firma Center Mebel, która objęła patronatem kierunek technik technologii drewna przekazała na potrzeby szkolenia uczniów profesjonalną wkrętarkę. Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas zajęć praktycznych i egzaminów zawodowych oraz przy organizacji  następnych szkoleń.

• (0-86) 219-87-93
          fax. (0-86) 218-62-39