• Ogłoszenie

• Uwaga uczniowie przyjęci do klasy pierwszej w zawodzie technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych i elektromechanik pojazdów samochodowych proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu szkoły celem odebrania drugiego skierowania na badania lekarskie.

• Konsultacje Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach tzw. Okrągłego Stołu Uczniowskiego

• W dniu 21 czerwca 2024 roku odbyły się konsultacje Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach tzw. Okrągłego Stołu Uczniowskiego. Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku, na którym naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 4F,  Przewodniczący Zarządu Samorządu Uczniowskiego - Mateusz Mioduszewski.

Głównymi gośćmi wydarzenia byli: Ministra Edukacji Pani Barbara Nowacka, Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski, Wojewoda Podlaski Pan Jacek Brzozowski, Marszałek Województwa podlaskiego Pan Łukasz Prokorym, Podlaska Kurator Oświaty Pani Agnieszka Krokos-Janczyło oraz Posłanka z Ziemi Łomżyńskiej Pani Alicja Łepkowska-Gołaś.

Podczas spotkania poruszono wiele tematów dotyczących przyszłości polskiego systemu edukacji. Ponad stu uczniów z podlaskich szkół ponadpodstawowych przedstawiło swoje opinie o obecnie obowiązującym systemie. Uczniowie złożyli propozycje zmian, które, ich zdaniem, wpłyną na poprawę sytuacji w oświacie, między innymi: dofinansowanie szkół technicznych i branżowych, cyfryzacja polskiej edukacji czy wprowadzenie nowego przedmiotu o nazwie "Edukacja obywatelska".

Na koniec Ministra Edukacji Pani Barbara Nowacka, wykonała pamiątkowe zdjęcie z uczniami na znak rozpoczęcia cyklu spotkań i  konsultacji z młodzieżą.

• (0-86) 219-87-93
          fax. (0-86) 218-62-39