• Egzaminy poprawkowe

2) elektrotechnika i elektronika
            3) elektryczne wyposażenie pojazdów samochodowych

• BEZPIECZNE WAKACJE 2023

• W poniedziałek 12.06.2023 r. w Naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem grupy ratowniczej „Nadzieja”. Uczniowie mieli możliwość pozyskania wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy, niezwykle ważnej umiejętności szczególnie w okresie wakacyjnym. Należy pamiętać o tym, że okres wakacji to moment kiedy młodzi ludzie zapominają o bezpieczeństwie- ryzykowne zachowania, kąpiel w miejscach niestrzeżonych, uśpiona uwaga i zatracone poczucie odpowiedzialności powodują, że to właśnie podczas wakacji dochodzi do tak wielu niebezpiecznych i zupełnie niepotrzebnych zdarzeń… dlatego drodzy uczniowie pamiętajcie o bezpiecznych wakacjach, spędzajcie je miło i przyjemnie ale z głową.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

• Wycieczka turystyczno-krajoznawczej: Gdańsk - Gdynia

• W dniach 31 maj – 1 czerwiec 2023r grupa 47 uczniów klas: 2M, 2S, 3 E/TD i 3M wraz z opiekunami: Moniką Fabiszewską, Sylwią Gradowską, Markiem Sobocińskim oraz Dariuszem Śliweckim uczestniczyła w wycieczce turystyczno-krajoznawczej: Gdańsk - Gdynia.

Podróż rozpoczęła się o godzinie 5.00. Pierwszy dzień spędziliśmy w Gdyni – zwiedziliśmy ORP „BŁYSKAWICA” oraz Akwarium Gdyńskie, a po obiedzie udaliśmy się do Adventure Park Gdynia, gdzie zostały przygotowane różne atrakcje (m.in. park linowy, paintball, strzelnica). Po dniu pełnym wrażeń zakwaterowaliśmy się w obiekcie B&B Molo Sopot, a po kolacji poszliśmy na spacer na sopockie Molo.

Drugiego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Gdańsk: Droga Królewska - Brama Wyżynna, targ Węglowy, Wielka Zbrojownia, Złota Brama, Ratusz, Długi Targ, fontanna Neptuna, Kościół Mariacki, Zielona Brama.

Następnie udaliśmy się do Muzeum II Wojny - to miejsce kultury wielu wymiarów - Sercem muzeum jest wystawa główna - opowieść o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcję historii, której nie wolno nam zapomnieć. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy.

Na koniec pojechaliśmy zwiedzić Westerplatte – miejsce pierwszej bitwy II wojny światowej. Uczniowie zobaczyliśmy tam ruiny koszar, cmentarz Obrońców Westerplatte oraz pomnik Obrońców Wybrzeża.

O godzinie 15.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Łomży.

Były to dla nas niezapomniane przeżycia, pełne wrażeń, a także wzbogacenie wiedzy o Trójmieście i historii Polski.

• Światowy Dzień Ochrony Środowiska w Mechaniaku

• Już od rana uczniowie mogli zapoznać się z okolicznościową gazetką szkolną, na której znalazło się aż 40 propozycji „Jak na co dzień dbać o środowisko”.

Poprzez radiowęzeł poinformowano społeczność szkolną o stanie środowiska w naszym kraju, przytaczając kilka niechlubnych danych statystycznych. Zaapelowano, aby zrewidować swoje codzienne nawyki, pamiętając o tym, że chroniąc środowisko dbamy o swoje zdrowie.

Zorganizowano też wystawę przedmiotów wykonanych przez uczniów i pracowników naszej szkoły
            w ramach upcyklingu. W ten sposób pokazano, jak można nadać drugie życie pozornie zbędnym rzeczom.

Na wystawie znalazły się m.in.:

• wielorazowe woreczki na warzywa i owoce uszyte ze starych firanek przez ucznia kl. 4 S5 Michała Kalskiego,
            • torby z tkaniny na zakupy uszyte przez pracownicę naszej szkoły p. Małgorzata Chętnik,
            • maskotki-króliczki wykonane przez uczniów klas I pod kierunkiem p. Ewy Bielak,
            • ozdoby choinkowe, które wykonała p. Katarzyna Marek,
            • metalowe puszki, które mogą służyć na przykład jako pojemniki na długopisy ozdobione przez
              p. Sylwię Kalicką,
            • wazoniki na kwiaty ze szklanych słoiczków ozdobione dzianiną wykonaną na szydełku przez p. Marię Jurkiewicz,
            • plastikowe wiaderka służące jako doniczki do kwiatów – propozycję tę przedstawiła p. Bożena Banach
            • świecznik, do którego uczeń kl. 4 I5 Michał Zaręba wykorzystał m.in. mały słowiczek i widelec.

Wszystkim wymienionym wyżej osobom serdecznie dziękujemy za wykonanie i udostępnienie eksponatów na wystawę.

Osoby nagrodzone w ramach konkursu  „Dajemy drugie życie pozornie zbędnym rzeczom!”:

I m. – p. Małgorzata Chętnik

II m. - Michał Kalski z kl. 4 S5

III m. – Parzych Michał z kl. 1 P

Ponadto odbyły się: Konkurs plastyczny na plakat promujący ekologiczne zachowania i Konkurs wiedzy na temat negatywnego wpływu człowieka na środowisko oraz sposobów ograniczenia jego skutków.

Laureaci konkursu plastycznego:

I m. – Mystkowska Zuzanna z kl. 1 P

II m. – Łażewska Karolina z kl. 2 TG

III m. – Wolanowski Dawid z kl. II I

Laureaci konkursu wiedzy o ochronie środowiska:

I miejsce - Szymański Kacper  z kl. 4 S5

II miejsce - Napiórkowski Mateusz  z kl. 4 M5

II miejsce – Kadyszewski Adam z kl. 3 F

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów, a laureatom gratulujemy.

Kulminacją obchodów było posadzenie drzewek w otoczeniu szkoły. Dokonał tego dyrektor p. Jacek Kocoń oraz p. Bożena Banach wraz z uczniami klasy 1 M. Drzewka podarował p. Janusz Gietek.  Przebieg tego przedsięwzięcia sfilmowali uczniowie z kl. 3 F Bartosz Narewski i Mateusz Włodkowski

Wszystkie wydarzenia, które odbyły się  w ramach obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska udokumentował na zdjęciach uczeń klasy 3 F Mateusz Mioduszewski – znajdują się one w galerii.

Wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji tego Dnia dziękujemy.

Bożena Banach

Maria Jurkiewicz