• MŁODZI GŁOSUJĄ 2019 w Mechaniaku

     • Po raz pierwszy w naszej szkole przeprowadzona zostanie akcja prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!

      Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

      • umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
      • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów – materiały, infografiki, scenariusze lekcji;
      • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

      Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program ,,Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

      Młodzi Głosują 2019 odbędą się w dniach 01.10-13.10. 2019.

       

      Zapraszamy do udziału i zachęcamy do uczestnictwa i pomocy w organizacji.

      Informacji udziela również u opiekun projektu p. K.Parol s 236

     • Integracja klas I w Olszynce

     • W dniu 20 września odbyła się wycieczka edukacyjno - integracyjna dla uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży. Uczestniczyły w niej klasy 1I5, 1T5/TTD oraz 1M z wychowawcami: Michałem Niedźwieckim, Anna Maczewską, Agnieszką Domańską oraz opiekunami Małgorzatą Obrycką-Meja, ks. Adamem Polkowskim oraz Mariuszem Domańskim.

      Młodzież naszej szkoły wyjechała do kompleksu agroturystycznego w Olszynce, gdzie aktywnie spędziła czas pod czujnym okiem animatorów, instruktorów i opiekunów. Uczniowie mieli okazję skorzystać z zajęć wspinaczkowych, zjazdu na linie, toru przeszkód i wielu gier integracyjnych.

     • "Mechaniak" na Biegu Pamięci Września w Piątnicy

     • W sobotnie popołudnie na Fortach w Piatnicy, pięćdziesięciu uczniów Mechaniaka, wystartowało w biegu na dystansie 3000 m. Bieg Pamięci Września został zorganizowany przez Wójta Gminy Artura Wierzbowskiego.

      Uczniowie z klas I-IV wystartowali w kategorii Open i stanowili najliczniejszą grupą biegaczy, ze wszystkich szkół i instytucji biorących udział w imprezie.

      Na podium stanął uczeń klasy 2 GT Bartosz Cwalina,  ale tak naprawdę wszyscy byli zwycięzcami biorąc udział w tej lekcji historii i patriotyzmu. Organizacją, opieką oraz aktywnym uczestnictwem  zajął się nauczyciel  historii Kamil Parol.

      Wrzesień 1939 - PAMIĘTAMY.

     • Wizyta klasy III i w Muzeum Północno-Mazowieckim

     • W dniu 11.09 klasa III i miała okazję zwiedzić wystawę "Dzieje wędrującej kolekcji", przygotowaną przez Muzeum Śląskie w Katowicach we współpracy z Muzeum Północno-Mazowieckim.

      Specyfika polskiej twórczości przedwojennej została pokazana przez pryzmat dzieł wybitnych indywidualności artystycznych, malarzy kilku epok, do których należą m.in. Olga Boznańska, Józef Brandt, Józef Chełmoński, Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski, Juliusz Wojciech i Jerzy Kossakowie. Artyści w zaciszu własnych pracowni i w plenerach z pasją tworzyli portrety, pejzaże i sceny rodzajowe, w których odbijały się piękno rodzimego krajobrazu, długa i trudna historia oraz wielokulturowe społeczeństwo przedwojennej Polski.

      Zachęcamy innych do odwiedzenia Muzeum także poza lekcjami w szkole

     • Bieg Pamięci Września

     • Spotkanie organizacyjne w sprawie Biegu Pamięci Września (14.09.2019) odbędzie się w czwartek na przerwie po 1 lekcji w sali 236

    • Zebranie z rodzicami
     • Zebranie z rodzicami

     • Zebranie rodziców uczniów ZSMiO nr 5 w Łomży odbędzie się 15 września 2019 r. (niedziela) o godz. 9.00

      Dyrektor zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie do sali gimnastycznej, następnie odbędą się spotkania z wychowawcami w salach.

      Technikum nr 5

      Klasy pierwsze 

      Janusz Gawryś    1F    217
      Andrzej Piotrowski    1I    238
      Agnieszka Domańska    1M    310
      Jadwiga Trzaska    1E/T    230
      Bożena Banach    1S/TG    118

      Klasy drugie

      Dorota Bagińska    2E    P5
      Ewa Dziedzicka-Twardowska/ zast. M. Fabiszewska    2F    214
      Dariusz Śliwecki    2I    216
      Irena Cieciórska    2M    306
      Artur Nadolny    2S    317
      Iwona Zakrzewska    2TG/P    229

      Klasy trzecie

      Andrzej Makowski    3E    142
      Sylwia Kalicka    3F    318
      Kamil Parol     3I    236
      Maria Jurkiewicz    3M    130
      Katarzyna Marek    3S    143
      Anna Sacharczuk    3GT    237
       

      Klasy czwarte

      Szymon Brzóska    4E    234
      Elżbieta Mikołajczyk    4F    117
      Joanna Rogowska    4I    319
      Kamil Zalewski    4M    133
      Małgorzata Arszułowicz    4S    P2
      Mariusz Domański    4TP    233
      Katarzyna Mieczkowska    4TG/TTD    201

       

      Branżowa Szkoła I stopnia nr 5  

      Kamil Piwko    1bdg    138
      Elżbieta Gromadzka    1bskg    314
      Robert Karwowski    2bkd    215
      Anna Baczewska    3bks    315
              

      Szkoła Podstawowa

      Technikum nr 5     

      Klasy pierwsze

      Michał Niedźwiecki    1I5    308
      Małgorzata Romanik-Sutowska    1M5    311
      Teresa Filochowska    1E/F5    119
      Anna Ruszczyk    1S/TG5    225
      Anna Maczewska    1T/TD5    131

      Branżowa Szkoła I st.  

      Hanna Żelechowska    1bdp    136
      Małgorzata Jastrzębska    1bkp    227
       

    • UWAGA !!!
     • UWAGA !!!

     • Uczniowie mieszkający na terenie miasta Łomża i chcący ubiegać się o stypendium szkolne mogą pobierać i składać wnioski o przyznanie w/w stypendium w p.106. Termin złożenia dokumentów upływa dnia 15.09.2019 r.

      Kryterium dochodowe – dla osoby w rodzinie wynosi 528,00 zł netto. Kwota dochodu z 1 ha przeliczeniowego wynosi 308,00 zł netto miesięcznie. Do dochodu nie wlicza się dochodu z gospodarstwa rolnego poniżej 1 ha przeliczeniowego.

    • Konkurs Technotalent
     • Konkurs Technotalent

     • Uprzejmie informujemy, że 10 września 2019 roku rozpoczniemy szóstą edycję Konkursu Technotalent. Konkurs jest organizowany cyklicznie przez Fundację Technotalenty, której celem jest wspieranie utalentowanych młodych uczniów, studentów, absolwentów i pracowników firm. Misją organizatora konkursu jest budowanie kultury innowacji w północno-wschodniej Polsce poprzez wsparcie rozwoju talentów. Działanie to wspiera powstawanie najlepszych rozwiązań technicznych, a także przyczynia się do promocji aktywnych i przedsiębiorczych postaw młodych ludzi.

      W tym roku uczestnicy mogą zgłaszać swoje projekty (indywidualne lub zespołowe) do rywalizacji w 6 kategoriach: „Technika”, „Wyzwanie Społeczne”, „Biznes”, „Design”, „Technotalent Politechniki Białostockiej 2019” oraz „Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku 2019”. Podobnie jak w poprzednich edycjach przyznana zostanie nagroda dla najlepszego zespółu uczniowskiego oraz nagrodzony zostanie opiekun zwycięskiego projektu. Nagrodą specjalną dla wszystkich zwycięzców we wszystkich kategoriach Konkursu Technotalent 2019 jest 2-dniowe szkolenie „Akademia Zarządzania Talentami” ufundowane przez Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku.

     • Kiermasz książek

     • Samorząd Uczniowski zaprasza na kiermasz książek używanych.

      Kiermasz odbędzie się w dniach 9-13.09.2019 w auli szkolnej, codziennie na długiej przerwie.

     • Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy ZSMiO nr 5 w Łomży a PEPEES S.A. w Łomży

     • 3 września 2019 r. w siedzibie PEPEES S.A. w Łomży przy ul. Poznańskiej 121 nastąpiło  podpisanie umowy o współpracy pomiędzy ZSMiO nr 5, reprezentowanym przez Dyrektora  Jacka Koconia  a PEPEES S.A. w Łomży, reprezentowaną przez Wojciecha Faszczewskiego - Prezesa Zarządu oraz Tomasza Rogalę - Członka Zarządu.

      Strony wyraziły wolę współpracy m.in. w zakresie: przyjmowania uczniów i nauczycieli ZSMiO na praktyki i staże zawodowe; doskonalenia zawodowego nauczycieli i pracowników PEPEES S. A. w ramach wspólnych szkoleń;  udoskonalania procesu kształcenia ZSMiO celem wzrostu potencjału kapitału ludzkiego i kompetencji absolwentów szkoły na rynku pracy; organizacji konferencji, warsztatów oraz szkoleń opartych o posiadany potencjał kadrowy i sprzętowy Stron; podejmowanie wspólnych działań na rzecz propagowania szkolnictwa zawodowego.

       „Bardzo nas cieszy, że ze współpracy będą mogli skorzystać nasi uczniowie i nauczyciele” – podkreśla dyrektor Jacek Kocoń. 
      „Pragniemy zmienić wyobrażenie  uczniów oraz  mieszkańców Łomży  i okolic o naszym przedsiębiorstwie. Modernizujemy nasz zakład i chcemy współpracować na różnych polach” – mówi Prezes Tomasz Rogala.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 r.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2 września (poniedziałek) godz. 9.00 na boisku sportowym za szkołą. 

      Klasy I spotykają się o godzinie 8:45 z wychowawcą w wyznaczonych salach, po czym wszyscy udają się na rozpoczęcie roku szkolnego.

       

    • Ogłoszenie dla klas pierwszych
     • Ogłoszenie dla klas pierwszych

     • Uczniowie przyjęci do klasy pierwszej proszeni są o wpłatę 70 zł na strój sportowy  (na zajęcia wychowania fizycznego, jednakowy dla wszystkich uczniów) oraz podanie rozmiaru (S, M, L, XL, XXL).

      Wpłatę należy dokonać do 19 lipca 2019r.

     • Świadectwa - nabór

     • Na kontach kandydatów została udostępniona funkcjonalność, która pozwala na wprowadzenie wyników ze świadectwa.

      W aplikacji dla szkół na liście wniosków kandydat, który sam wprowadził świadectwo zostanie podświetlony na czerwono. Szkoła musi zweryfikować świadectwo, dopiero wtedy kandydat będzie brany pod uwagę w procesie kwalifikacji.

      Weryfikacja odbywa się poprzez kliknięcie na link Wprowadzone w kolumnie Świadectwo. Po sprawdzeniu danych należy kliknąć na przycisk Zapisz.

     • Zajęcia wyjazdowe na terenie firmy ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA

     • W dniu 5.06.2019 z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych odbyły się zajęcia wyjazdowe na terenie firmy ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA, w których uczestniczyła klasa 3E z opiekunami, Leszkiem Borkowiczem i Rafałem Bućkowskim.

      Elektrownia jest jedyną w północno-wschodnim regionie elektrownią systemową, zapewniającą bezpieczne prowadzenie ruchu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Praca jej bloków energetycznych jest niezbędna do utrzymania poziomów napięć w regionie. Elektrownia ta składa się z trzech bloków energetycznych o mocy 230 MW. Sumaryczna moc osiągalna wynosi 690 MW, co stanowi niemal 2% mocy systemu elektroenergetycznego kraju. Wytwarzana energia elektryczna jest wyprowadzana na napięciu 220 kV (bloki nr 1 i 2) i 110 kV (blok nr 3).
      W trakcie naszej wizyty mogliśmy obserwować proces spalania węgla, oczyszczania spalin, generowania energii elektrycznej i pracę w nastawni.

      W trakcie zajęć omówiono następujące tematy:
      - historia elektrowni;
      - budowa i działanie elektrowni;
      - maszyny i urządzenia elektrowni;
      - instalacje elektrowni;
      - struktura paliw;
      - urządzenia ochrony środowiska;
      - produkcja gipsu;
      - plany na przyszłość;

      Zainteresowanych tematem zapraszamy na strony:
      https://www.youtube.com/watch?v=o3GJm9HwXKw
      http://www.energaostroleka.pl
      http://elektrowniaostroleka.pl

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
   • sekretariat@zsmio.pl
   • ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża
   • (0-86) 219-87-93 fax. (0-86) 218-62-39
   • michniedz@gmail.com
   • 718 14 59 880
 • Galeria zdjęć

   brak danych