• Mechaniak poamaga

• Drobny gest każdego z nas przyczynił się do pięknego wymiaru świątecznej pomocy, którą zaoferowaliśmy potrzebującym. Społeczność Mechaniaka aktywnie włączyła się do wielu przedsięwzięć, dzieląc się przede wszystkim sercem i uśmiechem, radością i ciepłem z tymi, którzy mogli czuć się smutni i zapomniani.

Uczniowie kl.3I wraz z wychowawczynią i rodzicami, przygotowali Szlachetną paczkę.

Na rzecz Hospicjum p.w. Świętego Ducha i Caritas przekazaliśmy produkty żywnościowe i środkihigieny osobistej.

Drewniane zabawki i pluszowe maskotki wykonane własnoręcznie przez uczniów, otrzymali podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży.

Jadłodzielnię przy parafii Miłosierdzia Bożego wsparliśmy produktami żywnościowymi.

Paczki świąteczne pełne słodkości otrzymali wybrani uczniowie naszej szkoły.

Pamiętaliśmy też o zwierzętach- przekazując ok.300 kg karmy i koce dla schroniska Arka.Pomaganie daje radość.Wesołych Świąt!

Ewa Fronc-Romaniuk

• 13. Maraton Pisania Listów 2023 zakończony

• Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 4, Szkołą Podstawową w Kupiskach, III Liceum Ogólnokształcącym napisaliśmy  1562  listy.

Podziękowania kierujemy do Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa oraz Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Za współpracę dziękujemy Dyrekcji, Uczniom i Opiekunom Szkół biorących udział w tym wydarzeniu

Razem mamy siłę.

• Nakarmiliśmy pieski ze schroniska Arka

• Uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w zbiórce na rzecz  podopiecznych schroniska Arka, w wyniku której zebrano około 300 kg karmy. Za okazaną pomoc – serdecznie podziękowania.

• Animacja poklatkowa WESOŁYCH ŚWIĄT

• Wszystkie klasy pierwsze Technikum Nr 5, przygotowały animację poklatkową w ramach zajęć z plastyki pod kierunkiem p. Ewy Bielak. Prace zostały wykonane z użyciem aplikacji CapCut, a najważniejszą inspiracją były nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i wyobraźnia uczniów. Prezentujemy efekty ich  pracy, dołączając  życzenia - WESOŁYCH ŚWIĄT!!

• Współpraca z firmą CENTER-MEBEL SP. Z O.O

• W dniu 30 listopada 2023r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy z firmą CENTER-MEBEL SP. Z O.O. Umowę podpisał Dyrektor Szkoły Jacek Kocoń z Panem Piotrem Górskim reprezentującym firmę Center Mebel.

Hurtownia akcesoriów meblowych Center Mebel przekazała uczniom koszulki firmowe oraz  wyrzynarkę włosową mechaniczną do pracowni przedmiotów zawodowych drzewnych, która wzbogaci możliwości realizacji  zajęć zawodowych.

Po części oficjalnej Pan Marcin Leszczyński z firmy Blum przeprowadził szkolenie na temat okuć meblowych. Świetnie przygotowany prowadzący omawiał nowe rozwiązania za pomocą prezentacji i mnóstwa gotowych modułów, które dawały się przemodelować pomysłowymi przyciskami, dźwigniami - dając obraz ogromnych możliwości produkowanych okuć. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik technologii drewna. Zadawane prowadzącemu pytania wskazywały na duże zainteresowanie uczniów nowymi pomysłami firmy Blum, zasadą działania proponowanych rozwiązań ułatwiających stolarzom realizację najbardziej skomplikowanych rozwiązań zabudów i mebli.

Na koniec przeprowadzonego szkolenia uczestnicy otrzymali praktyczne gadżety od firm: Blum i Center Mebel. Ustalono datę kolejnego szkolenia, które będzie polegało na  praktyczny montażu produktów firmy Blum.

• MECHANIAK W FINALE WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY W TENISIE STOŁOWYM

• 5 grudnia 2023 r. w Suchowoli odległej ponad 100 km od Łomży odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

• Maciej Roszkowski klasa 5I
            • Jakub Cekała 2F
            • Łukasz Kotowski 2S

Pierwszy mecz rozegraliśmy z ekipą III LO z Suwałk, pokonując ją 4 : 0. Przeciwnik nie wygrał żadnego pojedynku. Następnie trafiliśmy na ubiegłorocznych wicemistrzów Podlasia, drużynę ZSZ z Grajewa, przegrywając z nią stosunkiem setów 4 : 2. Wszystkie nasze pojedynki były bardzo wyrównane, a sety kończyły się grą na przewagi. Szczęście było po stronie rywali, którzy mieli mnóstwo piłek odbitych od siatki i rantu stołu. Kolejny rywal był naszym sąsiadem z ZSR Marianowo. Bez trudów wygraliśmy 4 : 0.  Następne mecze to:
            ZSMiO nr 5 - I LO Bielsk Podlaski
                            4 :  0
            ZSMiO nr 5 - II LO Białystok
                           4 : 0
            ZSMiO nr 5 - CKZ Wysokie Mazowieckie
                           4 : 1
            Ponownie trafiamy na rywali z Grajewa, z którymi wygrywaliśmy trzy pierwsze sety, jednak, niestety przegraliśmy kolejne. Ostatecznie rywalizacja skończyła się w trzech pojedynkach identycznie 2 : 1 dla przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem: ZSMiO nr 5 - ZSZ Grajewo 2 : 4.
            Drużyna Mechaniaka zdobyła 5 miejsce we współzawodnictwie drużynowym dwudziestu trzech drużyn  zgłoszonych do finałów. To ogromny sukces i wspaniała sportowa postawa naszych zawodników, którzy przywieźli z Suchowoli niezapomniane przeżycia i ogrom doświadczeń zdobytych w rywalizacji z najlepszymi drużynami tenisa stołowego z województwa podlaskiego.

Gratulujemy szkolnej drużynie i pani instruktor, Elżbiecie Mikołajczyk