• Dzień Życzliwości 2021/2022

     • Kochani - przed nami kolejny Światowy  Dzień Życzliwości - Word Hello Day, przypadający na dzień 21 listopada 2021r.

        Jesteśmy  w trudnym czasie pandemii, która nie zwalnia nas od bycia życzliwym. Szczególnie teraz- potrzebna jest bezinteresowna, szczera  życzliwość wobec innych i… samego siebie. Życzliwość staje się cennym darem.  A przecież życzliwość to nie tylko wielkie czyny, to także drobne gesty, które świadczą o pozytywnych emocjach. Ot – chociażby pamięć o bliskich osobach, troska o siebie i innych, przesłany uśmiech do kogoś nieznajomego, miłe słowo. Te „małe czyny” potrafią często odmieć życie człowieka.  Codzienność stwarza  wiele sytuacji w których ważna jest nasza postawa oraz bezinteresowna życzliwość/pomoc.

      Okazana życzliwość powoduje, że my sami postrzegamy się w bardziej pozytywnym świetle, stajemy się bardziej wrażliwi, zadowoleni, mili…. Zachęcamy do bycia życzliwym i włączenia się w obchody Dnia Życzliwości. Działajmy, bądźmy czujni w myśl powiedzenia:

      „Bądź życzliwy dla każdego, bo życzliwość się opłaca i w dobroci do nas wraca”
      A oto co w tym roku proponujemy:

        Konkursy   (z ciekawymi nagrodami):

      • Konkurs klasowy na najciekawszy plakat promujący życzliwość w ZSMiO
      • Konkurs na pocztówkę „Życzliwość w ZSMiO”

      Technika dowolna. Prace dostarczamy do dnia  19 listopada 2021r. do pedagogów szkolnych

      • Konkurs na krótki film/ animację o życzliwości ( termin przekazania prac – 19.11.2021r.) – prace przesyłamy na adres: pedagogzsmio@gmail.com
      • Konkurs na najżyczliwszego ucznia w zespole klasowym (przeprowadzony na godzinach do dyspozycji wychowawcy klasowego) i …najżyczliwszego nauczyciela ZSMiO – przeprowadzi SU

      Poza konkursami w szkole będzie …słodko i życzliwie – a w piątek – 19 listopada
       – wszyscy mający w ubiorze przewagę koloru żółtego są pod szkolną życzliwą ochroną (nie zagraża w tym dniu żadna jedynka
      J )

      Miłego Dnia Życzliwości. 

      Pamiętajcie!

      Nawet pod maseczką widać Wasz uśmiech!

      Dystans TAK – brak uśmiechu  NIE

     • Akcja "Murem za Polskim Mundurem" w Mechaniaku

     • Od rana uczniowie piszą kartki do polskich służb stacjonujących przy granicy z Białorusią.

      Uczniowie piszą kartki z życzeniami, słowami wsparcia i podziękowaniami.

      Niektórzy kierują swoje kartki bezpośrednio do członków swoich rodzin lub kolegów z WOT-u służących aktualnie na granicy.

      Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w akcji i przesyłania ciepłych słów dla ludzi, którzy z poświęceniem strzegą nienaruszalności polskiej granicy

      #MUREMZAPOLSKIMMUNDUREM

     • Konkurs multimedialny „Wirtualny spacer po miastach Europy”

     • Dnia 10.11 2021r. wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom biorącym udział w językowym konkursie multimedialnym „Wirtualny spacer po miastach Europy”. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i przygotowanie ciekawych prac. Najlepsze prezentacje  należą do:

      1 miejsce: Karolina Książek

      2 miejsce: Jakub Kizling

      3. miejsce: Jan Księżek i Magdalena Książek

      Prace wyróżnione: Jakub Radkowski, Adam Kotowski.

     • Mechaniak świętował podwójnie

     • 11 listopada to dla szkoły dumnie noszącej imię Marszałka Józefa Piłsudskiego podwójny powód do świętowania. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości cała społeczność ZSMiO nr 5 w Łomży włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”. O godz. 11.11 w murach Mechaniaka rozbrzmiewał z wszystkich klas „Mazurek Dąbrowskiego”. To był dopiero początek…

      O godzinie 14.00 na sali gimnastycznej zgromadzeni goście, nauczyciele i społeczność szkolna wyruszyli w przeszłość naszej ojczyzny. Ola z IV M prowadziła słuchaczy przez wydarzenia historyczne do upragnionej niepodległości Polski. Wolność i niepodległość obwieścił Dawid z IV M, który chociaż niewidoczny na scenie, odegrał kluczową rolę- odczytał tekst Marszałka Józefa Piłsudskiego z 1918r. ogłaszający powstanie Rzeczypospolitej Polskiej. Kiedy na scenie padły pierwsze akordy „Legionów”, wszyscy wstali i wspólnie odśpiewali „najdumniejszą pieśń, jaką kiedykolwiek Polska stworzyła”. Bardzo miłym zaskoczeniem dla uczniów i nauczycieli był gościnny występ naszego absolwenta Jakuba, który zagrał na pianinie i wspólnie z Kasią z IV TG poruszył emocje słuchaczy słowami utworu Adama Asnyka „Miejcie nadzieję”.

      Przy akompaniamencie pieśni patriotycznych, recytacji wzruszających utworów, z biało-czerwoną scenografią w tle ZSMiO nr 5 świętował 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

      Uroczystość była transmitowana na żywo o godzinie 14.00. Wszyscy uczniowie i ich rodzice mogli świętować razem z nami.

     • Wycieczka w ramach programu "Poznaj Polskę"

     • 5 listopada uczniowie szkoły branżowej z klas : I BD, II BK, III BDP, III BKP, III BSG i II BS udali się na wycieczkę do Sulejówka i Warszawy.

      Pierwszym punktem wycieczki było niedawno otwarte Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku  https://muzeumpilsudski.pl/

      Muzeum przybliża, przywraca i propaguje pamięć o życiu, dokonaniach i dziedzictwie Marszałka poprzez działalność naukową, wystawienniczą, wydawniczą oraz programy edukacyjne i społeczne. Jest przestrzenią, w której historia i tradycja inspirują do dyskusji na tematy ważne i aktualne dla Polaków. Muzeum gromadzi zabytki i przedmioty związane z Józefem Piłsudskim, a także z epoką, w której żył i działał. Zbiory obejmują okres od powstania styczniowego do końca życia Piłsudskiego, a także świadectwa pamięci o Marszałku, aż po dzień dzisiejszy.

      Muzeum prezentuje nowoczesny model uczestnictwa w kulturze. Jest instytucją aktywną na wielu polach, poczynając od społeczności lokalnej po środowiska ogólnopolskie. Ulokowane jest w leśnym parku o powierzchni 4 ha. Trzy zabytkowe budynki i jeden nowy, tworzą kompleks muzealny, którego serce bije w dworku „Milusin”, a źródło wiedzy znajduje się na wystawie stałej w nowym budynku.

      Po wizycie u naszego Patrona udaliśmy się do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/

      Niedaleko od Warszawy, w miejscowości Otrębusy, przy drodze nr 719 jest takie magiczne miejsce, które przyprawi o zawrót głowy nie tylko małych chłopców, ale każdego mężczyznę czy prawdziwego fana motoryzacji, niezależnie od płci. To małe muzeum motoryzacji skrywa niepowtarzalną kolekcję Państwa Mikiciuków (właścicieli). Przy okazji jest ona największą w Polsce i wyjątkową nawet w skali europejskiej.

      W posiadaniu Muzeum jest około 300 zabytkowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, motocykli i pojazdów wojskowych.

      Na uwagę zasługuje min. najstarszy samochód na terenie kraju, J.A.G. z 1897 r, luksusowe limuzyny z lat 30-tych - Mercedesy, Ople, Horchy, Packard czy Adlery, czeskie samochody sportowe zapomnianej marki Aero z lat trzydziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Fani Formuły I. docenią wspaniałą kolekcję formuł startujących w wyścigowych mistrzostwach krajów obozu socjalistycznego w latach 70-tych i 80-tych (notabene jeżdżących i startujących do dziś, bliższe informacje na miejscu), ciężarówki niemieckie z czasów II WŚ, często wypożyczane do filmów oraz zbiór samochodów ważnych dla historii motoryzacji lub interesujących ze względu na osobę właściciela, min.  Volvo 262 Bertone Zbigniewa Preisnera.

      Jest też kolekcja motocykli i rowerów, a ich najstarsze egzemplarze też pochodzą z XIX wieku. Obecne są samochody pancerne i repliki czołgów, a specjalną ciekawostką jest ciężarówka Star 244, przerobiona na Papamobile i wożąca Jana Pawła II podczas I-szej pielgrzymki do kraju w 1979 r. W muzeum znajdziemy również zbiór urządzeń technicznych i gospodarstwa domowego z początków XX w. Aparaty telefoniczne, radiowe i fotograficzne.

      Po obiedzie w Otrębusach udaliśmy się w drogę powrotną do Łomży.

      Mamy nadzieję, że nasi uczniowie kiedyś wrócą jeszcze do tych miejsc i będą miło wspominać chwile spędzone razem z Kolegami.

      W trakcie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały : Pani Elżbieta Gromadzka, Pani Jolanta Czaplicka, Pani Hanna Żelechowska, Pani Katarzyna Mieczkowska i Pan Kamil Parol.

      Przepyszne jedzenie na wyjazd zapewniła niezawodna Piekarnia- Cukiernia Sulima.

      Bezpieczną i komfortową podróż zapewniła firma transportowa Robin.

      Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” zostało dofinansowane przez  Ministra Edukacji i Nauki .

     • Konkurs "Solidarność - droga do wolności"

     • 5 listopada odbyła się II edycja Konkursu "Solidarność - droga do wolności" organizowanego przez Solidarność Oświatową w Łomży.

      Do testu składającego się 21 pytań przystąpiło 10 uczniów z klas I-III.

      Do następnego etapu przeszło czterech uczniów: Gutowski Paweł kl. II F, Bajkowski Dawid kl. III BKG, Damian Patalan III F, Kacper Szymański III S.

      Konkurs przeprowadziła Pani Beata Borawska wraz z nauczycielami historii.

      Uczniom gratulujemy i zachęcamy do pogłębiania wiedzy także poza zajęciami w szkole.

     • WYNIKI MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Patriotyczne Inspiracje 2021”

     • W dniu 3 listopada 2021 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej fotografie, które wpłynęły na konkurs. Komisja konkursowa w składzie:

      • Przewodniczący- Sławomir Klimczuk

      Członkowie:

      • - Bożena Malinowska
      • - Ewa Dziedzicka- Twardowska

      dokonała oceny 38 fotografii, które wpłynęły na konkurs w kategorii szkół ponadpodstawowych. Uwzględniając kryteria oceny zawarte w regulaminie, przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

      • 1 miejsce- Magdalena Książek- Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.
      • 2 miejsce- Michał Chojnowski – Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.
      • 3 miejsce -Maciej Grzymała- Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.

      Wyróżnienia

      • Alicja Twardowska III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży
      • Maja Kotlewska - III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży.

      Gratulujemy serdecznie!
      Organizatorzy: E. Fronc-Romaniuk, B. Borawska, M. Niedźwiecki

     • 14 edycja konkursu plastycznego o tematyce niepodległościowej

     • 8 XI 2021 r. w czytelni biblioteki szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego o tematyce niepodległościowej.

      Komisja w składzie:

      • p. E. Dziedzicka – Twardowska - przewodnicząca
      • p. I. Zakrzewska
      • p. K. Parol

      wyłoniła laureatów konkursu:

      • I miejsce- Jakub Kościelecki – 1 F
      • II miejsce – praca zbiorowa- Michał Zieliński - 1 P i Kacper Tercjak - 1 P
      • III miejsce – Oskar Wądołowski – 1 I

      Wyróżnienie: Adam Kotowski 4 E

      W konkursie wzięło udział  22 uczniów.

      Na konkurs wpłynęło 17 prac.

      Gratulujemy zwycięzcom!

      Organizator konkursu:

      Dorota  Kołakowska

     • MOSiR serdecznie zaprasza na mecz

     • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży serdecznie zaprasza Dyrekcję, Pracowników Szkoły i Uczniów wraz z Rodzinami na Mecz Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości Miasto Łomża vs. 18 Łomżyński Pułk Logistyczny, który rozpocznie się o godzinie 14.00 dnia 11 listopada 2021 r. na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd w Łomży.

      Tego dnia na murawie zobaczymy radnych, urzędników i pracowników samorządowych, którzy zmierzą się z żołnierzami 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego.

      Gorąco zapraszamy na zadaszone trybuny stadionu do kibicowania zawodnikom obu drużyn. W przerwie przewidziane są konkursy z nagrodami dla publiczności!

      Wstęp bezpłatny. Do zobaczenia!

     • Koszykarze „Mechaniaka” z medalem Licealiady.

     • W czwartek 28.10.2021 r. w Łapach rozegrany został turniej finałowy Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce 3x3. W turnieju brało udział 8 najlepszych zespołów. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci naszego miasta podopieczni trenera Bogusława Cichockiego, zdobywając brązowy medal w trudnym turnieju. Zabrakło odrobiny szczęścia, żeby zagrać o I miejsce.

      GRATULUJEMY

     • X Mistrzostwa Młodych Mechaników 2021 w Poznaniu

     • Eliminacje X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się online i zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski.

      Finaliści spotkali się w dniach 22-23 października 2021 r. na targach Poznań Game Arena.

     • WICEMISTRZOWIE MIASTA ŁOMŻA

     • 24 października w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży odbyły się Mistrzostwa Miasta w Drużynowym Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali:                            

      • Kapitan drużyny: Karol Zaremba kl 4S
      • Szymon Sierbiński-Włodkowski kl 3S
      • Dawid Sulkowski kl 4E
      • Łukasz Konert kl 1M

      Po wyrównanej rywalizacji w meczu finałowym ulegliśmy drużynie z III Liceum Ogólnokształcącego  wynikiem punktowym 4:3. W ostatnim decydującym pojedynku nasz zawodnik przegrał mecz wynikiem 11:9. Mały niesmak po porażce nie zdekoncentrował tenisistów z Mechaniaka. Podjęli walkę o 2 miejsce z przeciwnikami gospodarzy turnieju, którą ukończyli wygraną.

      Gratulujemy podopiecznym pani instruktor Elżbiecie Mikołajczyk i czekamy na kolejne rozgrywki tenisowe.

    • Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”
     • Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”

     •  „Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie, którego przedmiotem jest wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwala urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabiera praktycznego wymiaru.

      Przyznane przez MEN, w formie dotacji celowej, środki finansowe przeznaczone są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra. W ramach tych obszarów zostały wskazane punkty edukacyjne dla trzech grup wiekowych (klas I-III szkół podstawowych, klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych). 

      W 2021 r. wsparcie finansowe w postaci dotacji celowej otrzymały następujące szkoły:

      1. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży13 920 zł (całkowita wartość zadania 17 400 zł),
      2. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Łomży5 000 zł (całkowita wartość zadania 6 380 zł),
      3. III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży –  4 260 zł (całkowita wartość zadania 5 325 zł),
      4. Technikum nr 5 w Łomży (w ZSMiO Nr 5) - 4 976 zł (całkowita wartość zadania 6 220 zł),
      5. Branżowa Szkoła I Stopnia nr 5 (w ZSMiO Nr w Łomży – 3 600 zł całkowita wartość zadania 4 500 zł),
      6. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży 15 000 zł (całkowita wartość zadania 25 000 zł).

      Przyznane dofinansowanie łącznie wynosi 46 756 zł.

     • Ratujemy życie Julki!

     • Uczniowie i  nauczyciele Mechaniaka wykazali się wielkim sercem, empatią i chęcią niesienia pomocy. Chętnie i bezinteresownie włączyli się do trwającej akcji charytatywnej i zbiórki środków na ratowanie życia, operację i dalsze leczenie Julii Kierzkowskiej z Jedwabnego.

      7 klas ZSMiO nr 5: 1M, 4E, 3M, 2FP, 1S, 1I oraz 2MT5 zebrało łączną kwotę 1572,03 zł i 1 euro.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. A czy Ty zrobiłeś już dobry uczynek? Jeśli nie, nie zwlekaj...weź przykład z młodzieży z Mechaniaka i zacznij pomagać już dziś. I pamiętaj:

      "Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" (Flora Edwards)

     • Uroczystość Święta Edukacji Narodowej

     • „Za to, że biegniemy coraz śmielej po ścieżkach wiedzy,

      ku przyszłości celom, Dziękujemy Wam!”

      13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, poprzez słowa poetów, podziękowali Nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie, za cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy.

      Życzenia wszelkiej radości, pomyślności i szczęścia otrzymali wszyscy pracownicy szkoły.

      Apel przygotowali: p. Dorota Kołakowska  i  p. Andrzej Piotrowski.

     • Życzenia od Rady Rodziców

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Administracji życzymy, aby praca, którą Państwo wykonujecie, była otaczana szacunkiem, uznaniem i życzliwością Państwa wychowanków i ich rodzin.

      Wszystkim życzymy zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz poczucia ważności wykonywanego zawodu oraz wdzięczności uczniów,z którymi dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniem i dla których jesteście największym autorytetem.prezydium rady rodziców

     • Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny „Patriotyczne Inspiracje 2021”

     • I. CELE KONKURSU

      1. Rozumienie istoty patriotyzmu przez młodego człowieka.
      2. Wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

      3. Poznanie miejsc upamiętniających walkę o niepodległość.

      4. Zainteresowanie fotografowaniem jako kreatywnym sposobem spędzania wolnego czasu.

      5. Realizacja zainteresowań i pasji uczniów.

       

      II. ZAKRES TEMATYCZNY KONKURSU

      1. Twórcza i indywidualna interpretacja tematu „Patriotyczne Inspiracje 2021” np.:
      • miejsca pamięci narodowej dotyczące ważnych wydarzeń historycznych i walki niepodległość (zabytki, cmentarze, groby, pomniki…),
      • uroczystości, rocznice, obchody o charakterze patriotycznym,
      • inne patriotyczne przeżycia, doświadczenia, sytuacje dostrzeżone poprzez obiektyw aparatu fotograficznego.

      III.  POSTANOWIENIA OGÓLNE

      1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.

      2. Zasady konkursu określa niniejszy regulamin.

      3. Konkurs jest otwarty - skierowany do:

      • uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów klas VIII szkół podstawowych powiatu i miasta Łomża oraz należących do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Bohaterów Walk o Niepodległość.

       

      4. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni do dnia 5 XI 2021 r. drogą telefoniczną lub e-mailową.

      5. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu oznacza zgodę na zasady zawarte w niniejszym regulaminie oraz nieodpłatne wykorzystywanie fotografii w celu propagowania konkursu i treści patriotycznych. Organizator zastrzega sobie prawo do promocji fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich w przestrzeni internetowej,  w mediach i wykorzystania ich w innej formie podając dane autora (imię i nazwisko).

      6. Fotografie zgłoszone do konkursu nie będą zwracane, zostaną wyeksponowane na pokonkursowej wystawie w ZSMiO nr 5 w Łomży.

      7. Prace wykonane niezgodnie z regulaminem, nadesłane po terminie, zniszczone w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia nie będą brane pod uwagę przy ocenie konkursowej.

      IV. PRACE KONKURSOWE

      1. Szkoła może zgłosić dowolną ilość uczestników (załącznik nr 1a lub 1b).
      2. Każdy uczestnik przekazuje 1-3 fotografie w formacie minimum 18x24 cm spełniającą wymogi tematyczne konkursu (dostarcza ją również w wersji cyfrowej na podpisanej płycie CD lub przesyła na adres biblioteka.zsmio@gmail.com).
      3. Fotografie mogą być kolorowe, czarno-białe lub w sepii, wywołane na papierze fotograficznym.
      4. Do fotografii należy dołączyć kartę informacyjną (przykleić na odwrocie- załącznik nr 2).
      5. Z konkursu wyłącza się prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.
      6. Termin zgłaszania zdjęć mija dnia 31.10.2021 r.
      7. Zdjęcia w wersji papierowej (oraz ewentualnie płytę CD) należy przesłać w kopercie, umieszczając na niej następujące informacje:
       imię i nazwisko autora, szkoła, klasa oraz tytuł konkursu „Patriotyczne Inspiracje 2021”.
      8. Fotografie należy składać w bibliotece ZSMiO nr 5 w Łomży, bądź przesłać na adres:
       Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży
       ul. Przykoszarowa 22
       18-400 Łomża
       z dopiskiem „Patriotyczne Inspiracje 2021 – konkurs fotograficzny”.

      V.  KRYTERIA OCENY PRAC KONKURSOWYCH

      1. Oceny fotografii dokona powołane jury.

      2. Ocenie podlegać będą następujące elementy prac fotograficznych:

      • zgodność z tematyką konkursu,
      • ekspresja emocji zawartych w obrazie,
      • pomysłowość,
      • oryginalność,
      • estetyka wykonania pracy.

      3. Ocena prac będzie odbywać się w dwóch kategoriach wiekowych:

      • uczniowie klas VIII szkół podstawowych,
      • uczniowie szkół ponadpodstawowych.

      VI. NAGRODY

      1. Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w ZSMiO Nr 5 w Łomży.
      2. Jednak ze względu na ograniczenia w związku z sytuacją epidemiczną,  dyplomy i nagrody mogą być przesłane pocztą.
      3. Nagrody zostaną przyznane autorom, których prace uzyskają największą liczbę punktów.
       W sytuacji, w której dane prace otrzymają równą ilość punktów, decyzję o przyznaniu poszczególnych nagród podejmuje Przewodniczący Komisji Konkursowej.
      4. Organizator przewiduje przyznanie nagród rzeczowych w dwóch kategoriach:
      • szkoły podstawowe (klasa VIII) - I, II, III miejsce oraz wyróżnienia,
      • szkoły ponadpodstawowe - I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.
    • Uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej
     • Uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej

     • W dniu 13.10.2021r. /środa/ o godzinie 14.30 odbędzie się w szkole uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. W związku z powyższym w tym dniu zajęcia odbywają się wg. następującego harmonogramu:

      Godz. lek. Czas trwania

      1       8.00 - 8.40

      2       8.45 - 9.25

      3       9.30 - 10.10

      4       10.30 - 11.10

      5       11.15 - 11.55

      6       12.00 - 12.40

      7       12.45 - 13.25

      8       13.30 - 14.10

      9       14.15- 14.55

     • BOHATERON 2021 - Projekt edukacyjny w MEchaniaku

     • W ostatnich dniach uczniowie klas 1BS oraz 3 EF wzięli udział w projekcie BohaterON w Twojej Szkole i pokazując  pamięć o uczestnikach Powstania Warszawskiego!

      Celem akcji jest promowanie historii Polski XX wieku oraz upamiętnienie uczestników walk o Warszawę.

      Uczniowie Mechaniaka po przeprowadzonych lekcjach o Powstaniu Warszawskim stworzyli 24  kartki z życzeniami dla Powstańca.

      Akcję przeprowadzili nauczyciele historii i WOS

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
   • Michał Niedźwiecki - administrator strony
   • (0-86) 219-87-93 fax. (0-86) 218-62-39
   • ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża 18-400 Łomża Poland
   • 718 14 59 880
   • Konto Rady Rodziców: 62 8762 0009 0012 0056 3000 0010
  • Logowanie