• 5 czerwca - Światowy Dzień Ochrony Środowiska

• Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony podczas Konferencji Sztokholmskiej
            w 1972 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jest on obchodzony w ponad 100 krajach.

W naszej szkole postanowiliśmy go uczcić, organizując różne konkursy oraz podejmując działania, które w konkretny sposób mogą wpłynąć na poprawę stanu środowiska.

1. W celu podniesienia świadomości ekologicznej uczniów przeprowadzone będą następujące  konkursy:

Plakaty mogą być wykonane różnymi technikami plastycznymi. Tematyka może dotyczyć, np.  segregacji odpadów, ekologicznych środków transportu, racjonalnego gospodarowania wodą, odzysku surowców wtórnych, itp. Format plakatu - minimum A3. W ocenie prac pod uwagę brane będą: estetyka wykonania pracy, zgodność z tematem i jego ciekawe ujęcie. Plakaty najpóźniej należy przekazać do 5 czerwca p. Bożenie Banach.

• Konkurs wiedzy na temat negatywnego wpływu człowieka na środowisko oraz sposobów ograniczenia jego skutków.

Konkurs odbędzie się 5 czerwca w auli szkolnej na 4 godzinie lekcyjnej. Osoby chętne do udziału
            w konkursie proszone są o zgłoszenie tego faktu p. Marii Jurkiewicz do dnia 1 czerwca.

• Konkurs „Dajemy drugie życie pozornie zbędnym rzeczom!”

Wiele rzeczy wyrzucamy, a możemy je jeszcze w jakiś sposób wykorzystać z pożytkiem dla środowiska. Na przykład można uszyć ze starych firanek wielorazowe woreczki na warzywa, albo zrobić zabawkę czy jakąś dekorację do mieszkania, wykorzystując słoiki, wytłaczanki po jajkach, rolki po papierze toaletowym, kubeczki po jogurtach, folię bąbelkową, metalowe puszki, stary karton czy resztki ubrań. Zatem w ramach konkursu należy wykonać coś ciekawego z czegoś pozornie zbędnego.

To ekologiczne dzieło należy przynieść do szkoły 5. czerwca.  Wszystkie dostarczone rzeczy zostaną wyeksponowane na okolicznościowej wystawie. Najciekawsze pomysły będą nagrodzone.

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu kierujemy nie tylko do uczniów, ale także do wszystkich pracowników szkoły.

Każdy uczeń biorący udział w konkursie lub konkursach otrzyma punkty dodatnie
            z zachowania oraz wystawiona zostanie z geografii ocena bardzo dobra za aktywność. Natomiast laureaci poszczególnych konkursów otrzymają ciekawe nagrody rzeczowe.

1. W ramach obchodów Dnia Ochrony Środowiska postanowiliśmy też uszyć ze starych firanek wielorazowe woreczki na warzywa i owoce oraz torby na zakupy, które będą rozdawane uczniom i pracownikom naszej szkoły.
            2. Kulminacją obchodów będzie posadzenie drzewka w otoczeniu szkoły.

Pamiętaj: Na ochronie środowiska, Twoje zdrowie zyska

Organizatorki obchodów:

Bożena Banach

Maria Jurkiewicz

• Turniej piłki nożnej

• Trwają eliminację do finałów Turnieju piłki nożnej MECHANIAK. Zawodnicy ze wszystkich klas walczą o tytuł najlepszej drużyny w całej szkole.