• Harmonogram turanieju e-sportowego

PNS

IVANKO

Zasady i terminarz:

27 od 12 grupa A gra 6 meczy (mecz i rewanż)

28 – grupy B i C (grają mecz i rewanż) –ewentualnie dogrywki

29 – 3 drużyny z 2 miejsc walczą o wejście do finału ( każdy z każdy mecz i rewanż)

30 – półfinał finał rozgrywek

Przed półfinałem losowanie par półfinałowych z zastrzeżeniem, że zwycięska drużyna z 2 miejsc nie może trafić na drużynę, z którą była w grupie na początku rozgrywek. Przegrani walczą i 3 miejsce o wygrani walczą o 1 miejsce

II gra e-sportowa:

Brudasy

ECPU

Ogień w Tłoki

Mieresoft Team

Krzychy Mańka

Tryb wyłonienia zwycięzcy:

Rozgrywki w dniach 29-30 grudnia. Jedna grupa – każdy gra z każdym i potem rewanż.  Następnie 1 i 2 miejsce walczy o zwycięstwo (mecz do 3 wygranych) oraz 3 i 4 miejsce rozgrywa mecz (do 3 wygranych ) o 3 miejsce.

• 11. MARATON PISANIA LISTÓW ZAKOŃCZONY!!!

• W dniach 9-16 grudnia, po raz 11. pisaliśmy listy do władz państw niesłusznie przetrzymujących więźniów politycznych.
            Tym razem udało się napisać 2182 listy do władz: Bangladeszu, Francji, Hong Kongu, Iranu, Kamerunu, Kuby, Maroka, Paragwaju, Rosji i Zimbabwe. Tegoroczna akcja obyła się w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, Szkole Podstawowej w Kupiskach oraz III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży.
            Dziękujemy za wsparcie akcji Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa.

• Wigilijnego Dzieła

• Społeczność ZSMiO Nr 5 po raz kolejny włączyła się do „Wigilijnego Dzieła” pomocy ludziom chorym i cierpiącym, przebywającym w Hospicjum p.w. Św. Ducha w Łomży. Poprzez zbiórkę żywności i środków czystości obdarowujemy z głębi naszych serc tym, co najcenniejsze: życzliwością, wrażliwością na ludzkie cierpienie, miłością do bliźniego. Wierzymy, że dzięki gestom płynącym prosto z serca i pomocy okazywanej potrzebującym, świat staje się lepszy.

• Kształcenie zawodowe przyszłości

• Dnia 12 grudnia 2022 roku w budynku Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej odbyła się konferencja zawodowa "Kształcenie zawodowe przyszłości". Wydarzeniu towarzyszyły Targi Kwalifikacji Przyszłości, które odbyły się w  Centrum Nowoczesnego Kształcenia. Nasza szkoła zaprezentowała się na stoisku, które chętnie odwiedzali zarówno dorośli, jak i uczniowie szkół podstawowych. Zainteresowanie zwiedzających wzbudziły zestawy przygotowane przez uczniów naszej placówki. Udział w tragach był doskonałą okazją do prezentacji naszych dokonań.

• odTABUJ swój mózg

• 7.12.br. w ramach projektu „odTABUJ swój mózg”, realizowanego przez Instytut Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym odbyły się warsztaty z psychologiem dla uczniów z klas: 2EF, 3M, 2P, 4M

Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia psychicznego, technik relaksacji, sposobów radzenia sobie ze stresem oraz dowiedzieć się, gdzie mogą szukać profesjonalnej pomocy.

• „Patriotyczne Inspiracje” 10 lat konkursu fotograficznego

• W Bibliotece Pedagogicznej w Łomży została otwarta  wystawa fotografii nagrodzonych w ciągu dziesięciu edycji konkursu.  Zapraszamy do obejrzenia prac, których autorzy,  w sposób twórczy i ciekawy, zmierzyli się z tematem patriotyzmu.

Obrazy, portrety, historie, impresje… uchwycone okiem aparatu fotograficznego uzmysławiają,  że ojczyznę można dostrzec w szumie wiatru, promieniach słońca, opadłych liściach - i… monumentalnych   pomnikach…

Wzruszających refleksji w kontakcie z fotografią życzą organizatorki wystawy:  Beata Borawska i Ewa Fronc-Romaniuk.