• Integracja klasy IP i IM

• 13 września 2021r. uczniowie klasy IP i IM z wychowawcami i opiekunami integrowali się w Ośrodku Wypoczynkowym „KOMARO” w Rybakach.

Wśród zabaw i gier integracyjnych największym powodzeniem cieszył się paintball. Współzawodnictwo klasy zakończyły przy wspólnym ognisku. Pogoda i humory dopisały. Żal było wracać.

• Dzień Recyklingu Baterii

• W 2021 roku Dzień Recyklingu Baterii przypada na 9 września (czwartek).

W Mechaniaku zbieramy baterie od 09.09 do 17.09.2021

Rocznica urodzin wynalazcy baterii Galvaniego została wybrana na Dzień Recyklingu Baterii. Akumulatory i baterie są używane w wielu urządzeniach. Po wyczerpaniu mogą stanowić źródło niebezpieczeństwa dla środowiska. Dlatego w tym dniu uświadamia się konsumentów, aby odpowiednio segregowali odpady i oddawali baterie w przeznaczonych do tego miejscach.

Do końca następnego tygodnia przynieś zużyte baterie do sali 236
            Kamil Parol

• Kibicuj z klasą

• PROGRAM KIBICUJ Z KLASĄ W MECHANIAKU !!!

"Kibicuj z klasą" to program skierowany do wszystkich placówek edukacyjno-wychowawczych, stowarzyszeń, fundacji, parafii, klubów sportowych itp. skupiających dzieci i młodzież do 18. roku życia. Grupy zorganizowane po wcześniejszym zgłoszeniu wchodzą na mecze za darmo na podstawie otrzymanych biletów na sektor przydzielony przez Klub.

19.09.2021 PKO Ekstraklasa  NIEDZIELA, 19.09.2021 | 17:30

NA WYJAZD MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ DO 13.09 PONIEDZIAŁEK

W SALI 236 LUB U NAUCZYCIELI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

• Narodowe czytanie 2021 - Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej

• Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wspólnego głośnego czytania dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. W piątek (3 IX) lekcje rozpoczynamy głośnym czytaniem fragmentów utworu, można także zapoznać się prezentacją multimedialną dostępną na stronie internetowej szkoły - zsmio.pl. Teksty znajdziecie w bibliotece szkolnej lub w linku poniżej.

Serdecznie zapraszamy do czytania

„Moralność pani Dulskiej” to utwór, którego akcja toczy się na początku XX w. w lwowskim salonie mieszczańskim.

Tragizm przeplata się tu z komizmem postaci i języka. Tragiczna jest sama koncepcja życia Dulskich, oparta na fałszu, obłudzie, kulcie pieniądza i dominacji silniejszego. Silniejsza pani Aniela ujarzmiła męża Felicjana do tego stopnia, że w ogóle przestał się odzywać, nic go nie obchodzi, godzi się na oddawanie małżonce pensji oraz na to, aby wydzielała mu cygara i drobne na kawę.