• Życzenia Pedagogów

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy wiosny w sercu oraz umiejętności cieszenia się     powszechnym spowolnieniem pędu życia, zatrzymaniem w biegu. Niech te wyjątkowe Święta Wielkanocne będą czasem refleksji i nadziei na odrodzenie normalności, drogą pomyślności w wychodzeniu z epidemii bezsilności, pełną zdrowia i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Ciepłych, rodzinnych, pełnych miłości
            i nadziei na lepsze jutro
            Świąt Wielkiej Nocy
            życzą Pedagodzy

• UWAGA!!!

• W związku z rozporządzeniem MEiN w sprawie obostrzeń do 9 kwietnia 2021r. włącznie zajęcia praktyczne odbywające się w szkole, od poniedziałku 29 marca 2021r. odbywają się tylko zdalnie.

Praktyki zawodowe od 29 marca 2021r. zostają zawieszone, a uczniowie odbywają zajęcie lekcyjne zgodnie z dotychczasowym planem lekcji - zdalnie.

• Światowy Dzień Wody

• Światowy Dzień Wody to istotne wydarzenie dla każdego mieszkańca Ziemi. Święto przypada każdego roku w dniu 22 marca. Zostało ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jego głównym celem jest podkreślenie znaczenia wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na kondycję gospodarczą i społeczną otaczającego nas świata, a także podkreślenie znaczenia wody w życiu człowieka. Coroczne Święto Wody ma również zwracać uwagę na podejmowanie działań zmierzających do ochrony jej zasobów.

Każdego roku Światowy Dzień Wody odbywa się pod innym hasłem. W tym roku motywem przewodnim jest hasło "docenianie wody". Chodzi o docenienie znaczenia wody w naszym codziennym życiu, w naszym zdrowiu, w gospodarstwie domowym, w produkcji żywności, czy w przemyśle i ekonomii. O docenianie i szanowanie zasobów wody z korzyścią dla wszystkich. Zwłaszcza dla przyszłych pokoleń. Wartość wody to znacznie więcej niż jej cena - woda ma ogromną i złożoną wartość dla naszych gospodarstw, żywności, zdrowia, edukacji, ekonomii i integralności naszego środowiska. Jeśli przeoczymy którąkolwiek z tych wartości, ryzykujemy niewłaściwe zarządzanie tym ograniczonym, niezastąpionym zasobem. Celem nadrzędnym jest zapewnienie wszystkim dostępu do wody i warunków sanitarnych. Dziś wciąż pomimo rozwoju technologii, systemów uzdatniania i kontroli jakości wody, miliardy ludzi na świecie żyje bez dostępu do czystej wody pitnej. A przecież dostęp do wody stanowi podstawę zdrowia publicznego. Ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju. Dlatego ochrona źródeł wody oraz zabezpieczenie systemu zaopatrzenia w wodę przed zanieczyszczeniem stanowi podstawowy sposób ochrony jakości wody pitnej.

Specjaliści twierdzą na podstawie prowadzonych badań i analiz, że w ciągu najbliższej dekady dostępność czystej i bezpiecznej wody pitnej może spaść aż o 40%. Do 2050 roku zapotrzebowanie na wodę wzrośnie dwukrotnie, a ponad połowa światowej populacji będzie zagrożona jej deficytem.

• Komunikat

• Od dnia 22.03.2021r. /poniedziałek/ do odwołania zajęcia będą realizowane tak jak dotychczas.

Stacjonarnie będą odbywały się:

• zajęcia praktycznie
            • pracownie z przedmiotów zawodowych według do tej pory ustalonego harmonogramu w szkole,
            • zajęcia w CKZiU w Łomży.

Pozostałe zajęcia są realizowane tak jak dotychczas zdalnie.

• Wyniki konkursu „Książka w czasach zarazy”

• „Książka w czasach zarazy”- mamy już wyniki szkolnego konkursu fotograficznego!

Już wszystko jasne! Najciekawsze zdjęcie wykonał Dawid Skrodzki  z klasy 2 S/TG, tym samym zajmując I miejsce. II miejsce przypadło  uczniowi  klasy 2 M5  Dawidowi  Tyborowskiemu, a trzecie Gabrieli  Bacławsiej  z klasy 2 TG4. Komisja szukała w fotografiach oryginalności, pomysłowości i … historii, którą Wasza fotografia „opowiada”.

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu - dla Was przewidujemy nagrodę w formie pozytywnych punktów. Gratulujemy zwycięzcom , na których w szkolnej bibliotece czekają nowe, wspaniałe książki.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do czytania!