• Czysta Grobla Jednaczewska w Łomży

• Grobla Jednaczewska: Akcja w sztabie zorganizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbyła się w czwartek 28 kwietnia 2022r. Udział wzięło 25 wolontariuszy uczniów Mechaniaka.  Po raz pierwszy akcja odbyła się w naszej szkole, natomiast w Łomży po raz drugi akcję zorganizował Klub Morsów , dlatego też szkolny sztab Mechaniaka skupił się na Grobli Jednaczewskiej. Wszyscy z entuzjazmem ruszyli nad tereny przy grobli, a właściwie pewien jej fragment do parkingu leśnego. Było sporo plastikowych i szklanych butelek, puszek, reklamówek, opon czy rower dziecięcy!!! Zebrano 20 worków śmieci!!! zaledwie w ciągu 3 godziny Zważywszy na niewielki obszar do sprzątnięcia to liczba ta przeraża!

W akcji OperacjaRzeka brała udział klasa 2S wraz z wychowawcą p. K. Parolem oraz p. B. Wróblewskim

#operacjarzeka

#czystarzeka