Nadszedł czas na podsumowanie działań związanych z obchodami Dnia Życzliwości, które kontynuujemy w naszej szkole od 2014 r. Jak co roku szkoła została przystrojona słonecznymi, wesołymi dekoracjami, by promować pozytywne wartości, takie jak wzajemny szacunek i empatia, które kreują życzliwą atmosferę w szkole. Przy wejściu do szkoły umieszczono drzewko z życzliwymi życzeniami. Podczas lekcji wychowawczych nauczyciele poruszali temat życzliwości, która przynosi korzyści zarówno osobie, która ją okazuje, jak i tym, którzy ją otrzymują. Jedno dobre słowo, uśmiech czy pomoc potrafią sprawić, że cały dzień jest radosny. Życzliwość ma ogromną moc, często działa szybciej, niż jakakolwiek dobra rada. W szkole tego dnia dominował żółty kolor dekoracji oraz ubioru uczniów i nauczycieli. Kolor ten kojarzy się z ciepłem, pozytywną energią i serdecznością, a także z bezinteresownym uśmiechem, który jest jednym z najbardziej podstawowych gestów życzliwości. Takim uśmiechem Wiktoria Filipiak i Zuzanna Budrik witały uczniów, nauczycieli i pracowników wchodzących do szkoły, częstując wszystkich słodyczami.
Prowadzone były również działania poza szkołą. Uczniowie kl. 3 S: Łukasz Klimek, Julian Wojewoda, Ignacy Świderski i Filip Truszkowski pod opieką Pani Katarzyny Zalewskiej złożyli życzenia pracownikom Ratusza. Adam Krajewski z kl. 3 S wraz z p. wicedyrektor Wioletą Cwaliną odwiedzili z życzeniami i słodkościami Wydziału Oświaty, Wydziału Spraw Społecznych UM oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 przy ul. Polnej. Natomiast Patrycja Kamińska, Maja Pańczyszyn z kl. 3 TG, Kacper Jemielity i Paweł Chrzanowski z kl. 3 I pod opieką p. Elżbiety Mikołajczyk przemieszczali się w okolicach szkoły, obdarzając życzliwym słowem i częstując słodyczami przechodniów na ulicy Przykoszarowej oraz wysiadających z autobusów MPK.
Szkolna społeczność wybrała w głosowaniu najżyczliwszego ucznia w klasie oraz nauczyciela w szkole. Poniżej lista wyróżnionych, którym serdecznie gratulujemy:
Najżyczliwsi uczniowie
Kl. 1 E - Stachelek Jakub
Kl. 1 I - Komorowski Klaudiusz
Kl. 1 M – Kowalewski Grzegorz
Kl. 1 N/P – Czaplicki Marcin
Kl. 1 S – Depta Szymon
Kl. 1 TD/TG – Laskowski Dawid
Kl. 2 E/S – Święczkowska Karmen
Kl. 2 I/P – Dobrowolski Michał
Kl. 2 M/G – Samul Tomasz
kl. 3 E – Kutyło Bartosz
kl. 3 F/TG – Kapusta Przemysław
kl. Kl. 3 I – Kownacki Paweł
kl. 3 M – Samul Przemysław
kl. 3 P- Berdzik Władysław
kl. 3 S – Zabielski Antoni
kl. 3 T/TD – Tomaszewski Damian
kl. 4 E- Wysocki Wiktor
kl. 4 FN Kuzia Krzysztof
kl. 4 I – Tyszka Maciej
kl. 4 M – Stankiewicz Igor
kl. 4 P – Olender Alan
kl. 4 S – Cwalina Piotr
kl. 4 TG- Majewski Bartosz
kl. 4 TD – Bancewicz Jakub
kl. 5 E/F – Ramatowski Robert
kl. 5 M – Kalinowski Sebastian
kl. 5 S/TG – Modzelewski Michał
kl. 1 bds – Pastorczyk Wiktor
kl. 2 bds – Depta Jan
kl. 3 bds – Rostkowski Filip, Helik Szymon
Najżyczliwsi nauczyciele
Sobociński Marek
Śliwecki Dariusz
Bućkowski Rafał
Gietek Janusz
Niedźwiecki Michał
To był wyjątkowy, miło spędzony dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które bezinteresownie zaangażowały się w prowadzone przez nas działania. Szczególne podziękowania kierujemy do zaprzyjaźnionej Piekarni „Sulima” za sponsorowanie ciasteczek oraz do Rady Rodziców za zakup cukierków.
Pamiętajmy, że warto być życzliwym, bo to nie tylko sprawia, że inni czują się lepiej, ale też buduje w nas poczucie wartości i przynosi radość.
Organizatorzy:
Pedagog i psycholog szkolny