• Mistrzostwa szkoły w SCRABBLE

     • Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w szkolnych rozgrywkach SCRABBLE - popularnej gry słownej. Zaczynamy w najbliższy  czwartek – 21 III 2019 r. o godzinie 10.00 w czytelni szkolnej.

      Pierwszym etapem będzie zarejestrowanie 4 drużyn- każda po 4 graczy. Jednocześnie, na 4 planszach, będzie grało 16 osób. Zwycięzcy z tych rozgrywek - 4 osoby, przystąpią do części finałowej. Dla zwycięzcy dyplom i drobny upominek, dla wszystkich graczy słodki poczęstunek.

      Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej w celu rejestracji i zapoznania się z regulaminem.

      Szczegóły w bibliotece szkolnej!

      Nauczyciele bibliotekarze

     • Biblioteka szkolna zaprasza na powitanie wiosny!

     • Zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym i polonistycznym. Wystarczy 21 III 2019 roku (tj. czwartek) przyjść do biblioteki szkolnej i odpowiedzieć na 5 pytań (z matematyki lub języka polskiego) z zakresu szkoły ponadgimnazjalnej. O godzinie 13.00 nastąpi oficjalne rozstrzygnięcie konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymają słodkie niespodzianki!

      Zapraszamy!

     • Bezpieczne z@kupy w sieci

     • W dniu 19.03.2019r. w Szkole Katolickiej Komenda Miejska Policji w Łomży wraz z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w porozumieniu z grupą Allegro zostało zorganizowane spotkanie w ramach programu "Bezpieczne z@kupy w sieci".

      Celem spotkania jest zapoznanie odbiorców z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zwieraniem transakcji internetowych, metodami weryfikacji kontrahentów oraz w efekcie wykształcenie u jego odbiorców postaw umożliwiających bezpieczne i świadome dokonywanie zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni.

      W spotkaniu uczestniczyły klasy 1E, 1F, 2E, 3F, 2BS, 1BK, 1I, 3I wraz z opiekunami D. Bagińska, K. Parol, A. Makowski, M. Niedźwiecki, M. Romaniuk-Sutowska, R. Karwowski, M. Sobociński oraz A. Piotrowski.

    • Uczniowie klas II, III lub IV to ogłoszenie jest dla Was
     • Uczniowie klas II, III lub IV to ogłoszenie jest dla Was

     • Konkurs

      „Trzeci język obcy na maturze – język matematyki”

       

      Pomyślisz pewnie, do matury jeszcze daleko… Nawet się nie obejrzysz i już będziesz maturzystą.

      Skoro konkurs matematyczny, będą do rozwiązania zadania.

      Cała trudność polega na tym, że treść zadań będzie w języku angielskim.

      Konkurs odbędzie się w Auli naszej szkoły w dniu 21 marca 2019 r.

      O godzinie rozpoczęcia poinformujemy na dzień przed konkursem.

      Regulamin konkursu dostępny na facebooku ZSMiO.

      Zapraszamy

      Anna Sacharczuk i Agata Siwik

     • WarsawMotorcycle Show

     • W piątek, 1 marca, uczniowie naszej szkoły z klas o profilu samochodowym (2S i 3S), wraz z opiekunami: Panią Katarzyną Marek, ks. Pawłem Michałczakiem i Kamilem Piwko, wzięli udział w targach motocykli odbywających się w Nadarzynie. Wyjazd został zorganizowany przy dużym zaangażowaniu nauczyciela przedmiotów zawodowych- pana Kamila Piwko.

      WarsawMotorcycle Show to największa tego typu impreza w Polsce i jedna z większych w Europie. Nasi uczniowie mogli zobaczyć ponad 1000 modeli motorów- od zabytkowych, poprzez ciekawe modele tuningowane przez ich właścicieli, po te najnowsze i najnowocześniejsze. Wyeksponowane zostały także quady, skutery i łodzie motorowodne. W czasie naszego pobytu odbyło się kilka premier motocykli różnych firm, m. in. Yamaha, Kawasaki, Suzuki czy Harley- Davidson.

      Targom towarzyszyły również wydarzenia sportowe, wśród których prym wiodły walki bokserskie i test siłowy polegający na unoszeniu dwóch dużych opon na wyprostowanych przedramionach. Chętni mogli skorzystać z usług profesjonalnego barbera. Na odważnych czekały też symulatory jazdy „ścigaczem”. Dla odwiedzających targi została przygotowana  bogata oferta sprzętu oraz akcesoriów motocyklowych. Dużym zainteresowaniem uczestników targów obdarzone zostały popisy kaskaderskie – „kula śmierci”. Uczniowie mogli także uczestniczyć w serii ciekawych wykładów poświęconych, między innymi, udzielaniu pierwszej pomocy w wypadkach motocyklowych, a także o tym jak zostać zawodnikiem i ścigać się na torze, czy też, ciesząca się największym zainteresowaniem naszej młodzieży, prelekcja z inżynierii i budowy motocykla pt. „Motocykl. Teoria napędu- jak dobrane są przełożenia” oraz o bezpiecznej i skutecznej technice jazdy jednośladem.

      Oko odwiedzających targi cieszyły nie tylko prezentowane jednoślady czy klasyczne samochody ale także piękne hostessy.

      Nasz wspólny szkolny wyjazd należy uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli uczestniczyć w WarsawMotorcycle Show 2020.

     • Uwaga! Konkurs plastyczny

     • Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „ Czytanie jest the best!”. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Rada o. w Białymstoku, Fundacja Sąsiedzi oraz Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku.

      Cele szczegółowe konkursu:

      - promowanie czytania jako alternatywnej formy spędzania wolnego czasu,

      -podkreślenie roli czytania w rozwoju myślenia, wyobraźni i wrażliwości,

      -rozwijanie wyobraźni twórczej,

      - zachęcenie do podejmowania twórczych działań,

      - umożliwienie prezentacji własnej twórczości,

      - podjęcie działań zgodnych z realizacją kierunków polityki oświatowej MEN:

      „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”.

      Warunki uczestnictwa:

      1. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego.
      2. Każda szkoła może przesłać na konkurs maksymalnie 3 prace w każdej kategorii wiekowej.
      3. Każda praca powinna posiadać naklejoną na odwrocie metryczkę zawierającą: imię i nazwisko uczestnika, nazwę i adres szkoły, klasę, imię i nazwisko opiekuna,  adres mailowy i telefon kontaktowy opiekuna.
      4. Każda praca powinna zawierać włożoną do osobnej koszulki – przypiętej spinaczem do pracy – zgodę na przetwarzanie danych osobowych i publikowanie pracy podpisaną przez rodzica uczestnika i samego uczestnika.
      5. Każdy uczestnik wykonuje pracę indywidualnie i samodzielnie.
      6. Prace konkursowe należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie  do 4. 04.2019 r.    Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.
      7. Prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury składające się z pracowników Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane najpierw w Operze i Filharmonii Podlaskiej podczas Targów, następnie w wybranych filiach Książnicy Podlaskiej.  Prace wyróżnione będą wyeksponowane w „ Galerii na Złotej” w budynku CEN oraz w wersji elektronicznej na stronie Biblioservisu Bibliotek Szkolnych Podlasia.

      Tematyka i forma prac:

      - plakat promujący czytanie i VII Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku lub/i Festiwal literacki „ Na pograniczu kultur” towarzyszący targom ( mile widziane nawiązanie do programu tegorocznych targów, autorów goszczących na targach itd. – informacje na stronie internetowej): https://pl-pl.facebook.com/TargiKsiazkiWBialymstoku/

      - format A3

      - technika dowolna.

       

      Szczegóły w bibliotece szkolnej !

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
    • sekretariat@zsmio.pl
    • ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża
    • (0-86) 219-87-93 fax. (0-86) 218-62-39
    • michniedz@gmail.com
    • 718 14 59 880
  • Galeria zdjęć

   • Jasełka w Mechaniaku 2018
   • Dzień Życzliwości w Mechaniaku
   • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
   • Dzień Edukacji Narodowej
   • Zakończenie roku 2017/2018
   • Dzień czytania w Mechaniaku
   • Zakończenie klas 4
   • Dzień Otwarty Szkoły
   • Koła zainteresowań