• Nauczyciel na MEDAL 2021

• Bardzo dziękuję Rodzicom i Uczniom Mechaniaka za nominację w Plebiscycie Edukacyjnym "Nauczyciel na MEDAL 2021".

Marzena Cieplińska-Gawrych

• Festyn Szkół Zawodowych

• W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Łomży odbył się, zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2, Festyn Szkół Zawodowych.

Podczas Festynu Szkół Zawodowych swoje propozycje edukacyjne zaprezentowało 18 szkół i burs z Łomży i Marianowa.

Swoją ofertę zaprezentował również Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży, popularny "Mechaniak". Na naszym stoisku można było porozmawiać z uczniami, obejrzeć prace, otrzymać ulotki. Zaprezentowaliśmy bogaty wybór kierunków.

• ZIUKI 2022

• W dniu 1.04.2022 roku po raz pierwszy w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbyła się gala wręczenia Ziuków Mechaniaka.Inspiracją do ich ogłoszenia był Józef Piłsudski, który jest patronem naszej szkoły i z domu rodzinnego wyniósł przydomek Ziuk, a także filmowe Oscary rozdawane co roku w Los Angeles na prestiżowej gali.

Ogłosiliśmy nominacje w kilku kategoriach - Ziuk Naukowiec, Ziuk Sportowiec, Ziuk Zawodowiec i Ziuk Społecznik. A wśród nauczycieli  wyróżniliśmy następujące kategorie: Ziuk Przyjaciel Uczniów, Kreatywny Ziuk i Ziuk Belfer. W wyniku głosowania, w którym każdy z uczniów miał okazję wziąć udział, wyłoniliśmy zwycięzców w każdej kategorii. A oto oni:

Ziuk Naukowiec - Karolina Książek

Ziuk Sportowiec - Mariusz Sulej

Ziuk Zawodowiec - Dominik Ptak

Ziuk Społecznik - Kamil Sawicki

Natomiast wśród nauczycieli szczęśliwymi zwycięzcami są:

Kreatywny Ziuk -  Pani Anna Sacharczuk

Ziuk Przyjaciel Uczniów - Pan Rafał Bućkowski

Ziuk Belfer - Pan Kamil Piwko

Ogromne podziękowania za pomoc przy organizacji gali należą się Pani Jolancie Czaplickiej, Pani Ewie Bielak za wykonanie projektu statuetki, Panu Rafałowi Bućkowskiemu za przeprowadzenie głosowania i liczenie głosów oraz Panu Kamilowi Zalewskiemu za wykonanie statuetek Ziuków.