•  Carnegie Dale, Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Ta książka ułatwi ci swobodne poruszanie się w biznesie. Przyda się w życiu rodzinnym i towarzyskim. Każda rada w niej zawarta wydaje nam się oczywista. Wiedza o życiu, człowiecza mądrość tkwi w naszej podświadomości. Sztuką jest wydobycie tej mądrości i zastosowanie w działaniu.

Edwards Hazel, Trudne osobowości

Zrozum biologiczne i psychologiczne mechanizmy leżące u podstaw ludzkich zachowań i ułatw sobie życie i pracę z trudnymi ludźmi. Wszyscy czasami mamy do czynienia z ludźmi, którzy nas frustrują, irytują lub ranią. W naszym otoczeniu znajdują się osoby, które zawsze mają rację, gnębią nas lub zachowują się obsesyjnie. Przyznajmy też, że nam samym zdarza się zranić innych.

Szmidt J. Krzysztof, Trening kreatywności

Teoria i praktyka dziedziny kreatywności.  Sedno kreatywności: eksploracje kombinacje transformacje, techniki twórczego myślenia, kreatywność zaawansowana, sztuka twórczego myślenia to ta szczególna właściwość umysłu, która pozwala nam rozwikłać pozornie nierozwiązywalne problemy i stworzyć zaskakującą nowość. Pedagodzy zatrudnieni w polskich szkołach raczej sporadycznie pobudzają w swych podopiecznych tę cenną umiejętność.

Buzan Tony, Podręcznik szybkiego czytania

W zasięgu możliwości większości ludzi jest czytanie 1000 słów na minutę! Dzięki kursowi przedstawionemu w książce Podręcznik szybkiego czytania można zwielokrotnić prędkość czytania przy jednoczesnym zwiększeniu chłonności umysłu na zapamiętywanie istotnych informacji. Podręcznik szybkiego czytania jest rezultatem 40 lat praktyki i badań autora na tym polu. Poznanie cudownych niemożliwości wzorku i zdumiewającej pojemności mózgu pozwala nie tylko zwiększyć prędkość czytania i zapamiętywania, ale także szybciej i bardziej kreatywnie myśleć, relatywnie łatwo zdawać egzaminy – a w efekcie oszczędzać dni, tygodnie, a nawet miesiące życia.

Gargól Michał, Trening inteligencji

Książka zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby twój mózg był szybszy, sprawniejszy i bardziej wydajny. Zdaniem naukowców, zdolności intelektualne można wytrenować. Warto dbać o sprawność umysłu przez ciągłe pobudzanie go do aktywności. Autor zebrał w jednym tomie przeróżne typy zadań logicznych. Zachęca do wysilenia pamięci, wczytania się w rebusy, krzyżówki, wykreślanki czy diagramy. Poleca wytężyć umysł w sudoku, puzzlach, labiryntach, kwadratach magicznych czy szyfrogramach.

Braunek Małgorzata, Jabłoń w ogrodzie morze jest blisko

Książka „Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko”  to rozmowa z ikoną polskiego kina i nauczycielką buddyjską Małgorzatą Braunek. Z poczuciem humoru i dystansem opowiada o tym, jak widzi i pamięta własne życie, jaki był świat jej dzieciństwa, pierwsze ważne wybory, decyzje, miłości, macierzyństwo... Wreszcie droga do upragnionego zawodu - aktorstwa - i porzucenie go. Braunek u szczytu sławy zrezygnowała z dalszej kariery filmowej, by szukać odpowiedzi na dręczące ją pytanie: kim jestem? I tak odnalazła swoją drogę - medytację i buddyzm zen.

Pawłowicz Beata, Dekalog szczęścia

Czasami do osiągnięcia szczęścia potrzeba mniej niż się nam wydaje. Jak być szczęśliwym, mieć poczucie pełni w różnych dziedzinach życia? Co nam przeszkadza w osiągnięciu szczęścia i jak te przeszkody pokonać? Rozmowy ze znanymi psychologami (m.in. z Katarzyną Miller, Marią Rotkiel, Wojciechem Eichelbergerem) a do tego proste porady. Z tej książki dowiemy się m.in. jak być szczęśliwym w pracy, w rodzicielstwie, w samotności, w przyjaźni.

Johnson Spencer, Kto zabrał mój ser?

Prosta, a zarazem mądra, alegoryczna przypowieść, odkrywająca najgłębsze prawdy o zmianach dokonujących się w naszym życiu. Co sprawiło, że przez wiele tygodni nie schodziła z pierwszych miejsc na listach bestsellerów tak poczytnych pism jak: The New York Times, Wall Street Journal, USA Today. Odpowiedź zawiera się w jednym zdaniu: jasne, pełne mocy przesłanie zawarte w tej książce - „ to nieprawda, że zmiany są najważniejsze. Po prostu nic innego ważnym nie jest. Otwórz się na zmiany, nie walcz z nimi."

Moreau Dominique, Sztuka minimalizmu

Żyjemy w świecie nadmiaru. Nadmiaru możliwości, nadmiaru dóbr materialnych, nadmiaru przedmiotów. Ich wielość nie oznacza jednak zwiększenia satysfakcji i zadowolenia z życia. Nadmiar posiadanych przez nas rzeczy ogranicza naszą wolność i nasz wewnętrzny rozwój. Sprawia, że oddalamy się od samych siebie i przechodzimy obok tego, co najistotniejsze. Rzeczy materialne pozbawiają nas energii i są najczęściej źrodłem lęku, niepokoju, zmartwień. Pogoń za dobrami materialnymi powoduje, że zatracamy sens życia i nie potrafimy się rozkoszować szczęściem, jakie daje sam fakt istnienia.

Sawicka Ewa, Savoir - vivre

Obszerna publikacja dotycząca zasad zachowania sie w różnych sytuacjach życiowych. Zachowanie się w pracy, przy stole, wśród przyjaciół, w rodzinie, w sytuacjach oficjalnych i prywatnych. Publikacje uzupełniają dowcipne rysunki Janusza Stannego.