• Ogólnopolski Tydzień Kariery 2022

• W dniach 18-20.10.2022 w naszej szkole miały miejsce spotkania z doradcą zawodowym, panią Sylwią Wiktorzak z Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Zajęcia były przeprowadzone w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, odbywającego się pod hasłem „Złap za stery swojej kariery”. Ich celem było propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie uczniów do planowania kariery zawodowej. Osoby kończące szkołę ponadpodstawową stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, chcą przyjrzeć się dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym. Takie spotkania pozwalają mieć większą świadomość i być bardziej zorientowanym w tym kluczowym momencie swojego zawodowego życia. W zajęciach brały udział klasy: 4E, 4T, 4S, 4TG, 4M, 4I, 3BS i 3BK. Gościa zaprosiła oraz zajęcia koordynowała Katarzyna Mieczkowska.

• MECHANIAK – MISTRZEM

• W Licealiadzie miejskiej w drużynowym tenisie stołowym, która odbyła się 22 października 2022 roku  w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 team z Mechaniaka zdobył Mistrzostwo Miasta. Naszą szkołę reprezentowali:

• Szymon Sierbiński - Włodkowski kl. 4S
            • Maciej Roszkowski kl. 4I5
            • Jakub Cekała kl. 1F

W trudnych eliminacjach i wyrównanej grze tenisiści z Mechaniaka zmierzyli się z drużyną z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7, wygrywając różnicą w meczu 4 : 3

Podobny wynik miała rywalizacja z tenisistami z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4,  4 : 3 w meczu.

W rozgrywce finałowej Mechaniak zmierzył się z utytułowaną reprezentacją II LO, pokonując rywala 4 : 2 .

Tenisiści z ZSMiO nr5 zdobyli tytuł Mistrza Miasta, BRAWO!!!!!!!

Gratulujemy zwycięzcom

oraz opiekunowi Pani Elżbiecie Mikołajczyk.

• XV edycja konkursu plastycznego o tematyce niepodległościowej

• Rusza kolejna 15 edycja szkolnego konkursu plastycznego o tematyce niepodległościowej. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich uczniów naszej szkoły.

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizowanego przez bibliotekę szkolną.

Cele konkursu:

- pogłębianie wiedzy o ważnych wydarzeniach z historii Polski,

- pogłębianie uczuć patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej i lokalnej,

- możliwość rozwijania i doskonalenia swojego talentu.

Uczestnicy konkursu:  wszyscy uczniowie ZSMiO  nr 5 w Łomży.

Przebieg konkursu;

- każda klasa może zgłosić na konkurs dowolną liczbę prac,

- temat pracy: Odzyskanie Niepodległości przez Polskę,

- praca powinna być wykonana samodzielnie!

- format pracy dowolny

- technika dowolna ( może być grafika komputerowa)

- praca powinna być dostarczona do biblioteki szkolnej do dnia 7 listopada 2022r.

- każda praca powinna zawierać  informacje o autorze ( imię i nazwisko, klasa, nazwisko wychowawcy),

- wyniki konkursu zostaną ogłoszone 13  listopada 2022 r.,

- prace wyeksponowane zostaną na wystawie szkolnej.

Komisja dokona oceny prac pod względem:

- oryginalności pomysłu,

- techniki wykonania,

- estetyki.

NAJLEPSZE  PRACE  ZOSTANĄ  NAGRODZONE!

Ponadto za udział w konkursie uczniowie otrzymają pozytywne punkty z zachowania. ZAPRASZAMY!!!

Organizatorzy:    Dorota Kołakowska

Ewa Dziedzicka -Twardowska