• Finaliści tenisa stołowego na szczeblu województwa podlaskiego

     • Finaliści tenisa stołowego na szczeblu województwa podlaskiego stoczyli pojedynki w hali sportowej przy 2 LO w Łomży 23 marca 2018 roku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 TD Kamil Baranowski i Sebastian Suchnicki. Znaleźli się oni wśród najlepszych zawodników szkół ponadgimnazjalnych Podlasia. To niekwestionowany sukces i zaszczyt sportowców by toczyć zmagania na tak wysokim poziomie. Pomimo, że podopieczni pani Elżbiety Mikołajczyk nie stanęli na pudle, nie można im odebrać woli walki i zaangażowania o jak najlepszy wynik rywalizacji. Dziękujemy  i cieszymy się, że pośród nas są sportowcy, którzy godnie promują Mechaniak w środowisku pozaszkolnym. Gratulujemy!!!

     • Światowy Dzień Wody

     • Dnia 21 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Patronat honorowy nad przeprowadzaną akcją objął Prezydent Miasta Łomża.

               Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

      W ramach obchodów odbyła się akcja edukacyjna, uczniowie klasy II TTD/TG wraz z opiekunami (Katarzyną Mieczkowską i Jadwigą Brzóska) w autobusach MPK rozdawali ulotki mieszkańcom Łomży informujące, jak racjonalnie gospodarować wodą.

      W szkole prowadzona była sprzedaż opasek oraz ołówków w ramach wsparcia akcji Studnia dla Południa Polskiej Akcji Humanitarnej. Za sprzedaż odpowiedzialne były uczennice klasy III Technikum Geodezyjnego – Patrycja Doliwa i Klaudia Gąska. Wszystkie gadżety zostały sprzedane, a całkowity dochód (550 zł) zostanie przekazany na konto PAH. Pragniemy podziękować pani dyrektor Ewie Fronc-Romaniuk za motywację uczniów do aktywnego wspierania akcji oraz wszystkim, którzy zechcieli zakupić gadżety i w ten sposób wesprzeć działania PAH, a szczególnie klasom: IV E i I F.

      W ramach obchodzonego Dnia Wody przeprowadzone zostały dwa konkursy: Konkurs wiedzy ekologicznej oraz Konkurs fotograficzny „Natura dla wody”, które przeprowadziła nauczycielka Anna Maczewska.

      Wyniki Szkolnego Konkursu Ekologicznego:

      I miejsce: Maciej Zieliński kl. 2 TG

      II miejsce: Mikołaj Jastrzębski kl. 1 F

      III miejsce: Łukasz Zakrzewski kl. 1 M

      Wyniki Konkursu fotograficznego: „Natura dla wody”:

      I miejsce: Dawid Sławiński kl. 1 I

      II miejsce: Sebastian Obrycki kl. 2 F

      III miejsce: Sylwester Kosiewicz kl. 2 S

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.

      Najtrudniejszym wyzwaniem okazał sięBieg Patrolowy zorganizowany przez nauczycieli: Monikę Fabiszewską, Paulinę Kornas oraz Janusza Gietek, w którym udział wzięło 10 drużyn z Technikum Nr 5 oraz jedna drużyna z Branżowej Szkoły I stopnia Nr 5. Drużynę tworzyło czworo ucznióworaz opiekun. Bieg polegał na odnalezieniu przy pomocy otrzymanych map14 punktów na terenie Łomży i rozwiązaniu zagadek związanych z wodą, które były ukryte na poszczególnych punktach.Po powrocie drużyn komisja podliczyła zadania rozwiązane na kartach biegu oraz sprawdziła dokumentację fotograficzną z punktów wyznaczonych na trasie biegu. Mamy nadzieję, że uczestnicy przeżyli niezapomniane chwile.

      Chcieliśmy podziękować za udział następującym drużynom oraz opiekunom:

      1. „Golfiarze” kl. 3 TTD/TG/TOŚ (opiekun: Małgorzata Arszułowicz)
      2. „Hot wheels” kl. 1 S (opiekun: Dariusz Koziatek)
      3. „Maciusie”, kl. 2 E (opiekun: Robert Karwowski)
      4. „Płetwale Błękitne”, kl. 1I (opiekun: Elżbieta Gromadzka)
      5. „JBL”, kl. 2M (opiekun: ks. Michałczak Paweł)
      6. „Pocałunek Posejdona”, kl. 3 F (opiekun: Małgorzata Walijewska)
      7. „Kolorowe Misiaki”, kl. 1 F (opiekun: Sylwia Kalicka)
      8. „Bladzi”, kl. 1 BS (opiekun: Małgorzata Romanik – Sutowska)
      9. MS HANGER”  z klasy 3 GT  (opiekun: Ewa Dziedzicka-Twardowska)
      10. „6.3 AMG” z klasy 3M (opiekun: Andrzej Makowski)
      11. „Sokoły” z klasy 1 M (opiekun: Maria Jurkiewicz)

      Z wymienionych drużyn:

       Miejsce I zajęła drużyna „ Sokoły” w składzie:

      1. Wróbel Rafał
      2. Łepkowski Kacper
      3. Chrostowski Paweł
      4. Bronakowski Szymon

      Miejsce II drużyna „6.3 AMG” w składzie:

      1. Bargielski Hubert
      2. Czarnecki Aleksander
      3. Drozdowski Patryk
      4. Boć Bartosz

      Miejsce III drużyna „MS HANGER” w składzie:

      1. Arnista Paweł
      2. Chojnowski Tomasz
      3. Maliszewski Przemysław
      4. Sakowski Mateusz

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miasto Łomża.

      Myślę, że szereg działań podjętych tego dnia w naszej szkole uświadomił każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

      Podziękowania składamy  również pani Ewie Dziedzickiej-Twardowskiej za oprawę graficzną obchodów Światowego Dnia Wody.

       

      Organizator Monika Fabiszewska

     • Wyniki konkursu „Trzeci język obcy na maturze – język matematyki”

     • Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i wysokimi umiejętnościami matematycznymi.

       

      Spośród pięciu drużyn reprezentujących klasy pierwsze najlepsi okazali się:

      • Andrzej Tyborowski i Dawid Włodkowski – uczniowie klasy I M

      oraz

      • Krystian Czarnecki i Konrad Cwalina – uczniowie klasy I i 

      Natomiast spośród sześciu drużyn reprezentujących klasy drugie najlepsi byli:

      • Adrian Zaręba i Mateusz Wieczorek – uczniowie klasy II F

      oraz

      • Mateusz Perzan i Adrian  Łada – uczniowie klasy II M

      Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

      Anna Sacharczuk i Agata Siwik

       

     • Żołnierzom Wyklętym – Niezłomnym

     • Przywracanie pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego jest obowiązkiem współczesnych pokoleń. Uczniowie ZSMiO nr 5 w Łomży 27 lutego 2018 r. rozpoczęli uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wykładem Kajetana Rajskiego. We wtorek 20 marca w auli szkolnej Paweł Murawski z OBEN IPN Białystok  przybliżył wydarzenia z okresu Powstania Antykomunistycznego na białostocczyźnie,  w którym Polacy nie zgodzili się, by Polską rządzili komuniści z nadania Stalina. Przez 20 lat stawiali oni opór zsowietyzowanej  władzy  komunistycznej podporządkowanej ZSRR. 

      Zajęcia połączone były ze zwiedzaniem nowo otwartej wystawy ,,Inka”. Mamy nadzieję, że postawy Żołnierzy Drugiej Konspiracji oraz bohaterki wystawy Danuty Siedzikówny będą stanowiły dobry wzorzec w kształtowaniu patriotyzmu i uczyły, że w życiu w każdej sytuacji warto ,,zachować się jak trzeba”.

     • Mechaniak pomaga!

     • W sobotę 17 marca,  drużyna ZSMiO składająca się z nauczycieli, uczniów i pracowników zagrała w  I Charytatywnym Turniej Piłki Nożnej dla Dominika Dąbrowskiego.

      Dominik jest dzieckiem naszego absolwenta Adama Dąbrowskiego. Dominik urodził się  jako wcześniak. Gdy przyszedł na świat ważył zaledwie 650 gramów. Przez 49 dni oddychał za niego respirator. W czasie kilkumiesięcznego pobytu w szpitalu zachorował i do dzisiaj chłopiec ponosi konsekwencje zbyt wczesnego porodu.Wymaga intensywnej rehabilitacji i to właśnie na nią zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas turnieju.

     • Rekolekcje w Mechaniaku

     • 15-16 marca 2018 r. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje prowadziła Ewangelizacyjna Wspólnota Theoforos z Łomży. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w modlitwie, wsłuchiwała się w słowo Boże, wysłuchała świadectw i koncertu w wykonaniu uczestników wspólnoty. Na zakończenie rekolekcji przybył do szkoły J.E. Ks. Biskup T. Bronakowski, który skierował swoje słowo do młodzieży i udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa. Czas rekolekcji jest czasem zadumy, refleksji i na pewno wyda jak największe owoce wzrostu wiary w życiu młodego człowieka.

     • Technik też Biblista

     • 13 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.  Tekstem źródłowym konkursu było Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zakres merytoryczny obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian, wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem. Tegoroczny wybór ksiąg nawiązuje do programu roku duszpasterskiego 2017/2018, poświęconego Duchowi Świętemu, a więc odkrywaniu darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym.

      W naszej szkole udział wzięło 32 uczniów. Wyniki etapu szkolnego:

      1 miejsce – Czamurecki Aleksander - kl. 3 M

      2. miejsce – Modzelewski Paweł - kl. 3 I

      3 miejsce – Kordal Szymon - kl. 3 I

      Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie składamy podziękowania oraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięzcy udadzą się na etap diecezjalny, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. w Łomży.

     • Spektakl krakowskiego teatru "Kurtyna" pt. "Ślepy tor"

     • 16.03.2018r. uczniowie ZSMiO obejrzeli spektakl krakowskiego teatru "Kurtyna" pt. "Ślepy tor". Spektakl miał na celu sprowokowanie młodego człowieka, biorącego udział w przedstawieniu, do refleksji nad tym, iż to od niego samego zależy jego los. Życie polega na ciągłym dokonywaniu wyborów, a każda podjęta decyzja niesie ze sobą konsekwencje.

      W inscenizacji poruszony został również problem używek oraz sztucznego komunikowania się. Te dwie rzeczy sprawiają, że nie jesteśmy sobą. Używki psują nasze wzajemne relacje, a internet prowokuje nas do tego, iż udajemy kogoś kim nie jesteśmy.

      "Ślepy tor" to również brak szacunku dla wartości i prawa, brak relacji międzyludzkich w realu,  na rzecz sztucznego komunikowania się w sieci. Po przedstawieniu uczniowie wysłuchali krótkiego posumowania, podczas którego  prowadząca poruszyła problem odpowiedzialności za swoje często nieprzemyślane decyzje, ich konsekwencje dla własnego zdrowia i życia.

      Życzymy przemyślanych, dobrych decyzji życiowych - Pedagodzy

    • Konkurs „Trzeci język obcy na maturze – język matematyki”
     • Konkurs „Trzeci język obcy na maturze – język matematyki”

     • Pomyślisz pewnie, do matury jeszcze daleko… Nawet się nie obejrzysz i już będziesz maturzystą.

      Skoro konkurs matematyczny, będą do rozwiązania zadania.

      Cała trudność polega na tym, że treść zadań będzie w języku angielskim.

      Konkurs odbędzie się w Auli naszej szkoły w dniu 21 marca 2018 r.

      Regulamin konkursu już wkrótce na facebooku ZSMiO.

      Zapraszamy

    • Światowe Dni Wody
     • Światowe Dni Wody

     • Dnia 21 marca 2018 r. w naszej szkole odbędą się obchody Światowego Dnia Wody.

      W związku z tym organizowane będą :

      1. Bieg patrolowy.
      2. Konkurs wiedzy ekologicznej – test.
      3. Konkurs fotograficzny pt. „Natura dla wody”.
      4. Wsparcie Kampanii Wodnej Polskiej Akcji Humanitarnej poprzez możliwość zakupu gadżetów.

      Za udział w biegu patrolowym oraz konkursie wiedzy ekologicznej i fotograficznym przewidziane są dla wszystkich uczestników dodatkowe punkty z zachowania.

      Ilość miejsc ograniczona!

      Rozstrzygnięcie wszystkich konkursów i wręczenie nagród odbędzie się 21 marca na auli szkolnej.

      Wszelkich dodatkowych informacji udziela organizator: Monika Fabiszewska.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Randka z książką

     • „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

      Wisława Szymborska
                       


      8  marca 2018 roku w czytelni biblioteki szkolnej odbyła się  uroczystość poświęcona książce i czytaniu -  „Randka z książką”. 
      Tego dnia czytelnia zamieniła się w klimatyczną kawiarnię, gdzie można było napić się ciepłej herbaty, zjeść babeczkę, posłuchać romantycznej muzyki, porozmawiać. 
      Z tej okazji czytelnicy odwiedzili nas wyjątkowo licznie, byli w odświętnych strojach, tak jak na randkę przystało.  Jednak w centrum zainteresowania była książka i to właśnie jej poświęciliśmy najwięcej uwagi.
      Każdy z uczniów przybyłych na spotkanie mógł wypożyczyć sobie książkę- niespodziankę, zapakowaną jak prawdziwy prezent. Wiązało się to z tym, że nie wiadomo było, kto jest jej autorem i jaki jest jej tytuł. Dopiero po rozpakowaniu w domu okazywało się, co kryje się pod ozdobnym papierem.  Dodatkowo wśród książek znajdowały się prawdziwe niespodzianki. Można było trafić na słodką bombonierkę zamiast książki.
      Spotkanie z książką było też pretekstem do dyskusji, o tym jakie są walory czytania, jak wygląda stan czytelnictwa Polaków i dlaczego warto pielęgnować w sobie nawyk czytania.

      Do tej rozmowy włączyła się klasa II E, która wysnuła z raportu o stanie czytelnictwa Polaków przygotowanego przez Bibliotekę Narodową , ciekawe wnioski.
      Dodam jeszcze,że w naszą czytelniczą akcję chętnie włączyli się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele – z Dyrekcją naszej szkoły na czele.
      Bardzo dziękujemy, że byliście z nami. Pokazaliście tym, że nie należycie do tej niechlubnej większości, która deklaruje, że niczego nie czyta. Udowodniliście, że wspólnie możemy zrobić coś ciekawego w naszej szkole.
      Szczególne ukłony w kierunku uczniów najbardziej zaangażowanych w organizację naszej „randki”: Tomasza Olszewskiego, Moniki Liżewskiej, Sebastiana Obryckiego, Karola Komorowskiego, Eweliny Tomaszczyk, Tomasza Dęby i Karola Ramotowskiego.

      Z czytelniczym pozdrowieniem 
      Beata Borawska

     • Tenisiści w finale

     • We wtorek 6 lutego w hali sportowej MOSIR w Grajewie tenisiści Mechaniaka startowali w Półfinale Indywidualnych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Tenisie Stołowym. Wśród reprezentantów szkoły znalazły się: Kadyszewska Katarzyna i Nierwińska Patrycja z klasy 2 TG obok doświadczonych graczy takich jak: Baranowski Kamil 4 TD, Suchnicki  Sebastian 4 TD, Żelechowski Wiesław 4 E i Lendzioszek Piotr 2 E.

      Rywalizacja była bardzo emocjonująca, ze względu na wysoki poziom gry przeciwników. Do finału awansowali: Baranowski Kamil z miejsca 3 i Suchnicki Sebastian z miejsca 5. Zadowolona z postawy podopiecznych Pani Elżbieta Mikołajczyk pogratulowała dobrych wyników i gry fair play podczas półfinałów.

     • Finał VII Konkursu Matematycznego „Matematyka pasją technika”

     • W Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach w dniu 2 marca odbył się Finał VII Konkursu Matematycznego „Matematyka pasją technika” pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk .

      W tym etapie – o miano najlepszego matematyka – rywalizowało 42 uczniów z klas trzecich i czwartych techników z 12 szkół województwa podlaskiego.

      W finałowej rywalizacji młodzi matematycy przez 75 minut rozwiązywali 15 niełatwych zadań na każdym poziomie. Po zakończeniu wyznaczonego czasu, w oczekiwaniu na wyniki, uczniowie wzięli udział w turnieju Quarto.

      Drugie miejsce w kategorii klas czwartych zajął uczeń Technikum Mechatronicznego Piotr Kryś zaś piąte miejsce w kategorii klas trzecich uczeń Technikum Mechatronicznego Hubert Więcek..

      Zwycięzcom gratulujemy!

    • Bieg Pamięci Żołnierzy wyklętych Tropem Wilczym
     • Bieg Pamięci Żołnierzy wyklętych Tropem Wilczym

     • Wójt Gminy Piątnica, Łomżyński Klub Myśli Patriotycznej, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piątnica, HEXA Bank Spółdzielczy w Piątnicy zapraszają na Bieg Pamięci Żołnierzy wyklętych Tropem Wilczym, który odbędzie się 4 marca 2018r na Forcie III w Piątnicy.  Bieg rusza o godzinie 13:00. Dystans to 1963 metry.

    • Komisyjne odliczanie...
     • Komisyjne odliczanie...

     • Dziękujmey Wam, kochani uczniowie za to, że z takim poświęceniem i zaangażowaniem wsparliście akcję.

      1. Bagiński Mateusz 3F
      2. Dęby Tomasz 3F
      3. Filipkowski Adrian 3F
      4. Ptak Łukasz 3F
      5. Ramotowski Karol 3F
      6. Śniadach Przemysław 3F
      7. Berliński Patryk 2E
      8. Kryś Piotr 4M

      Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom - bez Waszej przychylnej, aktywnej postawy zorganizowanie tej akcji pomocy nie byłoby możliwe w kształcie, w jakim się odbyła.

      1. Ewa Fron - Romaniuk
      2. Alicja Wejroch
      3. Edyta Dziekońska
      4. Sylwia Kalicka
      5. Jolanta Czaplicka
     • Wykład Kajetana Rajskiego

     • 27 lutego 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży odbył się wykład Kajetana Rajskiego poświęcony historii powojennego podziemia niepodległościowego. Wzięła w nim udział duża grupa uczniów naszej szkoły.

      Spotkanie rozpoczął Dyrektor Jacek Kocoń przedstawiając sylwetkę gościa, redaktora naczelnego Kwartalnika „Wyklęci” oraz autora bestsellera na rynku książki historycznej – dwutomowego cyklu „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”.

      Kajetan Rajski w ciekawy sposób przedstawił uczniom historię Żołnierzy Wyklętych. Wyjaśnił, skąd pochodzili, dlaczego nazywamy ich Wyklętymi i dlaczego, mimo zakończenia II wojny światowej, nie złożyli broni i  walczyli dalej. Prelegent opowiedział również o metodach walki z Wyklętymi, które były stosowane przez władze komunistyczne.

      Kajetan Rajski (ur. 1994) jest studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, a także publicystą i działaczem społecznym. Poza tematami związanymi z historią, zajmuje się problematyką religijną i teologiczną.

     • Turniej charytatywny zakończony sukcesem

     • W piątek 23 lutego społeczność naszej szkoły udowodniła, że silne jest w niej poczucie solidarności i chęć pomocy potrzebującym. A było to naturalne, gdyż tym razem potrzebującym pomocy okazał się nasz uczeń Damian Śliwowski, który w ubiegłym roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi komunikacyjnemu. Dlatego postanowiliśmy, że tego dnia postaramy się poruszyć dla niego jak najwięcej serc. 

      Zorganizowaliśmy charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. W turnieju - oprócz drużyny naszej szkoły - wzięły udział reprezentacje Urzędu Miasta Łomża, Starostwa Powiatowego w Łomży, II Liceum Ogólnokształcącego, a także drużyna PWSiP, WETY i Młodzieżowej Rady Miasta. Wpisowe turnieju zostało w całości przekazane na potrzeby Damiana.

      Sam turniej nie był jednak jedyną charytatywną atrakcją, gdyż fundusze były zbierane również poprzez sprzedaż gadżetów z Mechaniaka, a także dzięki sprzedaży ciast. Odbyła się też licytacja cennych przedmiotów, przede wszystkim unikalny motocykl CZ 175 z 1961 roku przekazany przez naszą szkołę. Na licytacji można też było zakupić koszulkę Rafała Boguskiego, płytę z autografem Zenona Martyniuka, a nawet pejzaż fotograficzny wykonany przez Pana Dyrektora Jacka Koconia. Wszystkie licytowane przedmioty znalazły szczęśliwych nabywców.

      Całe wydarzenie okazało się sukcesem, więc nie zamierzamy tym poprzestać. Już w kwietniu zorganizowana zostanie kolejna akcja na rzecz naszego ucznia, która - jesteśmy tego pewni - również zakończy się powodzeniem, a życie Damiana stanie się dzięki niej łatwiejsze.

    • Piłkarski Turniej Charytatywny "Z serca datek - na gadżet"
     • Piłkarski Turniej Charytatywny "Z serca datek - na gadżet"

     • W dzisiejszym świecie nie wszyscy mają równe szanse.

      Niektórzy rodzą się chorzy, innym  się przytrafia choroba, wypadek…. Taką osobą jest nasz kolega – Damian, który uległ poważnemu wypadkowi na motorze. Główną konsekwencją jest uraz czaszkowo-mózgowy, przez który musiał mieć operację kraniektomii odbarczającej.

      Aby mógł wrócić do zdrowia i do nas – konieczna jest długa, trudna, i bardzo kosztowna rehabilitacja.

      Organizujemy i włączamy się w różnorodne formy pomocy na rzecz Damiana.

      Już w piątek – 23 lutego 2018 r. odbędzie się  Turniej Charytatywny o Puchar Prezydenta Miasta. Początek o godz. 10:00 w Hali Sportowej przy SP 9 im. Olimpijczyków Polskich.

      W trakcie Turnieju – zorganizowana zostanie akcja (każdy los wygrywa!), aukcja – (można wylicytować motocykl z ZSMiO) oraz wiele innych atrakcji.

      Cały dochód będzie przekazany na rzecz Damiana Śliwowskiego. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Nie jest bezdusznym miejscem, gdzie rządzi tylko pieniądz. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.

       

      Pomóc Damianowi można także dokonując wpłaty na konto:

      Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
      Bank BZ WBK
      31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
      Tytułem: “1069 pomoc dla Damiana Śliwowskiego”

       

      wpłaty zagraniczne – foreignpayments to help Damian:
      Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
      PL31109028350000000121731374
      swift code: WBKPPLPP
      Bank Zachodni WBK
      Title: “1069 Help for Damian Sliwowski”


      Aby przekazać 1% podatku dla Damiana:
      należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
      oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1069 pomoc dla Damiana Śliwowskiego”

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
   • sekretariat@zsmio.pl
   • ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża
   • (0-86) 219-87-93 fax. (0-86) 218-62-39
   • michniedz@gmail.com
   • 718 14 59 880
 • Galeria zdjęć

  • Jasełka w Mechaniaku 2018
  • Dzień Życzliwości w Mechaniaku
  • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Zakończenie roku 2017/2018
  • Dzień czytania w Mechaniaku
  • Zakończenie klas 4
  • Dzień Otwarty Szkoły
  • Koła zainteresowań