• Właściciel firmy OSMODEL w ZSMiO

     • W dniu 25.04.2018r. właściciel firmy OSMODEL, Dariusz Osiecki na zaproszenie nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Katarzyny Mieczkowskiej odwiedził uczniów klasy 2TG/TTD. PHU OSMODEL s.c. to firma z wieloletnią tradycją, zajmująca się produkcją mebli, ich montażem oraz sprzedażą. Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom potrzeby uczenia się, zdobywania wiedzy i kwalifikacji zawodowych. Nasz gość podkreślał wartość wykształcenia zawodowego m. in. w zakresie kierunku drzewnego. Zachęcał uczniów do nauki, samodoskonalenia się i rozwijania pasji związanych z przyszłym zawodem, a także zachęcał do podejmowania staży i praktyk zawodowych u przedsiębiorców. Poruszył zagadnienia związane z prowadzeniem indywidualnej działalności gospodarczej, jak działa przedsiębiorstwo i co decyduje o sukcesie firmy.

      Zaprezentował możliwości inwestowania i działania firmy na lokalnym rynku, które dają szanse na osiągnięcie ekonomicznego sukcesu. Omówił kwestie ekonomiczne, głównie źródła dofinansowania działalności gospodarczej oraz kosztami związanymi z prywatnym przedsięwzięciem. Pan Dariusz Osiecki w bardzo przystępny i przejrzysty sposób wyjaśnił te zagadnienia, zachęcając i inspirując uczniów do planowania swojej przyszłości zawodowej. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Za poświęcony czas i udzielanie uczniom szczegółowych odpowiedzi serdecznie dziękujemy.

     • Finał miejskiego konkursu wiedzy „Łomża - moje miasto”

     • 18 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży odbył się finał miejskiego konkursu wiedzy „Łomża - moje miasto” dla szkół średnich. Konkurs zorganizowany był pod Honorowym Patronatem Prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. w ramach obchodów   600 lecia nadania praw miejskich Łomży. W zmaganiach finałowych wzięli udział uczniowie 7 łomżyńskich szkół średnich, którzy uzyskali najlepsze wyniki    w eliminacjach szkolnych. Byli wśród nich reprezentanci I LO, II LO, III LO oraz Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6, Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7, a także gospodarze – ZSTiO Nr 4. W teście finałowym uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii miasta, postaci znanych Łomżan, zabytków, pomników i ważnych wydarzeń z dziejów nadnarwiańskiego grodu.

      Komisja konkursowa pracująca pod przewodnictwem dr hab. Krzysztofa Sychowicza, wyłoniła 3 laureatów, wśród których znalazł się uczeń Mechaniaka – Kamil Lipski z klasy I F. Kamil za zajęcie III miejsca otrzymał dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową – głośnik mobilny. Pozostali uczniowie: Patryk  Kamiński – IIIGT, Mateusz  Kleszczewski, i Jakub Konopko – IS uplasowali się w środku stawki 22 finalistów i otrzymali pamiątkowe dyplomy gratulacyjne. Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w konkursie upamiętniającym wielki jubileusz naszego miasta i życzymy aktywnego zaangażowania w podejmowaniu cennych inicjatyw na rzecz Małej Ojczyzny.

     • Mistrzostwa LZS

     • W sobotnie przedpołudnie 21 kwietnia swój kolejny występ w barwach Mechaniaka zaliczyli czołowi tenisiści Łomży: Kamil Baranowski 4TD, Sebastian Suchnicki 4TD i Wiesław Żelachowski 4E oraz Katarzyna Kadyszewska z 2TG.

      Mistrzostwo tegorocznych rozgrywek przygotowanych przez LZS należało do reprezentacji Mechaniaka, która była tego dnia bezkonkurencyjna. Podopieczni pani Elżbiety Mikołajczyk zajęli wszystkie miejsca na podium w kategorii młodzieżowiec. Jedyna reprezentantka Mechaniaka, juniorka Kasia Kadyszewska po stresującym finałowym pojedynku 2:1 w setach wywalczyła pierwsze miejsce i odnotowała swój największy sukces w tym sezonie.       Wielkie podziękowania i ogromne gratulacje naszym zawdnikom.

     • Uczniowie Mechaniaka w Grecji

     • W czwartek 19 kwietnia 2018r. w podróż do Grecji na 2-tygodniowe praktyki zawodowe wyruszyła pierwsza 20-osobowa grupa uczniów MECHANIAKA. Szkoła pozyskała środki finansowe na ten cel z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, tworząc projekt pt. „Nowoczesna edukacja dla nowoczesnej Europy” w ramach Programu Erasmus+.

      Przygotowania do wyjazdu rozpoczęły się pod koniec stycznia bieżącego roku. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego i poznali podstawy języka greckiego. Zajęcia prowadzone przez nauczycieli praktyków, którzy na bieżąco używają języka greckiego, doskonale znają zwyczaje, tradycję i kulturę grecką, pozwoliły zaszczepić w młodych ludziach potrzebę poznania tego niezwykłego kraju. Okazji ku temu będzie wiele, ponieważ dwa tygodnie stażu to nie tylko praca i nauka, ale również atrakcyjny program kulturowy, który obejmuje wycieczki do Salonik i klasztorów w Meteorach. Uczniowie zostaną zakwaterowani w hotelach o wysokich standardach pięknie położonych z widokiem na morze i górę Olimp. Miejsca praktyk usytuowane są w Greckim Regionie Tessala w gminie Leptokaria.

      W sumie do końca września do Grecji wyjedzie 80 uczniów w zawodach: technik informatyk, technik teleinformatyk i technik pojazdów samochodowych. Każdej z czterech grup towarzyszyć będzie po dwóch opiekunów, nauczycieli ZSMiO nr 5 w Łomży. Na zdjęciach możecie zobaczyć jak wyglądają nasi podróżnicy o godzinie 4.30. Następne zdjęcia, filmy z podróży i praktyk w Grecji znajdziecie na naszej stronie internetowej w kolejnych dniach.

     • Miesiąc Pamięci Narodowej

     • Z okazji 100 lat Niepodległości, 600- lecia nadania praw miejskich Łomży, w kwietniu - Miesiącu Pamięci Narodowej - proponujemy Państwu pokonkursową wystawę fotografii wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu i miasta Łomża oraz przynależących do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Bohaterów Walki o Niepodległość.

      Wystawa eksponuje prace nagrodzone, wyróżnione oraz inne, godne uwagi  ze względu na swoje walory artystyczne.

      Życzymy Państwu wielu pięknych przeżyć i refleksji w obcowaniu z patriotycznymi obrazami, które zostały uchwycone okiem młodych, wrażliwych ludzi.

      Organizatorem  fotograficznego konkursu „Patriotyczne inspiracje” jest Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących  nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.

      Honorowy Patronat Konkursu sprawują:

      1. Prezydent Miasta Łomża
      2. Starosta Łomżyński

      Biblioteka Pedagogiczna w Łomży

     • "Otworzyliśmy serca dla Damiana"

     • "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów.

      Nie ważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi."

      Jan Paweł II

       

      W sobotę, 14.04.2018r w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży odbyła się impreza charytatywna, której celem była   pomoc Damianowi Śliwowskiemu, ucz. kl. II Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

      Uczeń w maju 2017 r. uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Przeszedł ciężką operację i obecnie przebywa w ośrodku leczenia i rehabilitacji w Toruniu. Proces leczenia jest bardzo kosztowny, stąd wniknęła potrzeba finansowego wsparcia Damiana. Młodzież z „Mechaniaka”, mieszkańcy Łomży i okolic nie pozostawili chłopca i jego rodziny w potrzebie, organizując i czynnie uczestnicząc w imprezie, podczas której odbyły się:

      • liczne koncerty z udziałem:
       • Kingi Lewiarz i Stowarzyszenia „JA i TY” z Łomży, 
       • wkalistów muzyki Disco Polo – Boryss i SebBoy,
       • zespołu z Ostrołęki - "Biuro Rzeczy Znalezionych",
       • zespołu Rest Crew (Adam Zysk I LO, Szymon Nadolny Ekonomik Łomża, Jakub Guowski, Julia Ramotowska, uczniowie z Mechaniaka: Jakub Tarnacki, Krystian Bajno, Jan Kierklo,
      • występ grupy tanecznej "Gwiazdy" wraz z choreografem z Rumunii panem Mariusen Grancea,
      • BK Step Zumba Juniors
      • pokaz sportów obronnych: karate Kyokushin z udziałem Tomasza i Adam Stachacz, pokaz treningu MMA - Norbert Batagowski i Jakub Przybylski,
      • pokaz treningu bokserskiego - Adrian Oleksiej i Dominik Rogiński
      • pokaz ratownictwa medycznego „Grupy Nadzieja”,
      • diagnostyka pojazdów samochodowych
      • zawody sportowe
      • pokaz treningu piłki nożnej dzieci
      • zaprezentowanie umiejętności Ochotniczej Straży Pożarnej i sprzętu przeciwpożarowego

      Podczas imprezy były zbierane datki pieniężne, które zostaną przekazane na rehabilitacje Damiana.

      Serdecznie dziękujemy organizatorom imprezy i uczestnikom imprezy.

     • Mechaniak dołączył do Niebieskiego Marszu

     • Mechaniak dołączył do Niebieskiego Marszu zorganizowanego w ramach Światowego Dnia Autyzmu. Organizacji działań do II łomżyńskiego marszu podjęła się pani Elżbieta Mikołajczyk. Razem z uczniami klasy 3S przygotowała niebieskie balony, symbol chorych na autyzm, z którymi w towarzystwie klasy 4TD wyruszyła z placu Kościoła Krzyża Świętego ulicami miasta w oficjalnym‘’Marszu Niebieskich’’. Budująca jest postawa młodego człowieka, który rozumie, że chory potrzebuje nie tylko wsparcia, ale tolerancji i zrozumienia.  Mechaniak odważnie spiera takie akcje!!!

    • Technik elektryk w elektrowni
     • Technik elektryk w elektrowni

     • W dniu 6.04.2018 z inicjatywy nauczyciela przedmiotów zawodowych, Leszka Borkowicza, odbyły się zajęcia wyjazdowe na terenie firmy ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA, w których uczestniczyła klasa 3E z opiekunami, Leszkiem Borkowiczem i Kamilem Zalewskim.

      Elektrownia jest jedyną w północno-wschodnim regionie elektrownią systemową, zapewniającą bezpieczne prowadzenie ruchu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Praca jej bloków energetycznych jest niezbędna do utrzymania poziomów napięć w regionie. Elektrownia ta składa się z trzech bloków energetycznych o mocy 221 MW, 200 MW i 226 MW. Sumaryczna moc osiągalna wynosi 647 MW, co stanowi niemal 2% mocy systemu elektroenergetycznego kraju. Wytwarzana energia elektryczna jest wyprowadzana na napięciu 220 kV (bloki nr 1 i 2) i 110 kV (blok nr 3).
      W trakcie naszej wizyty mogliśmy obserwować proces wyładunku węgla, remont bloku energetycznego i pracę w nastawni.

      W trakcie zajęć omówiono następujące tematy:
      - historia elektrowni;
      - budowa i działanie elektrowni;
      - struktura paliw;
      - urządzenia ochrony środowiska;
      - produkcja gipsu;
      - plany na przyszłość;

      Zainteresowanych tematem zapraszamy na strony:
      https://www.youtube.com/watch?v=o3GJm9HwXKw
      http://www.energaostroleka.energa-wytwarzanie.pl
      http://elektrowniaostroleka.pl

     • "Drzewiarze" z Mechaniaka - robią budki lęgowe dla ptaków

     • Ptaki towarzyszą ludziom od zawsze. Ożywiają w sposób namacalny nasze otoczenie. Nawet w betonowych miastach, można je zaobserwować i z usłyszeć ich śpiew. Niestety jest ich coraz mniej i coraz szybciej znikają.

      Dlaczego tak się dzieje? Miejsca, które jeszcze kilkanaście lat temu były zieloną, otwartą przestrzenią, dziś są w szybkim tempie zabudowywane. Z terenów, na które wprowadzają się ludzie, często wyprowadzają się ptaki. Zamurowywanie i zasłanianie wszelkich dziur i szpar w budynkach, zabudowa coraz większych obszarów, przekształcanie siedlisk, wycinka starych, dziuplastych drzew, plaga wałęsających się kotów. Wszystko to powoduje, że ptaki mają coraz słabsze warunki do rozrodu i wiele z nich nie przystępuje do lęgów. Nie chcemy, aby z miejskiego krajobrazu zniknęły ptasie trele.  Betonowe osiedla i tak są już smutne. Dlatego "Drzewiarze" z Mechaniaka - robią budki lęgowe dla ptaków. Można też przyjąć, że wykonanie i powieszenie budek stanowi rekompensatę dla ptaków za szkody, które te  doznały z ręki człowieka. Ona nam za to odpłacą śpiewem... już za chwilę odwiedzą nas: skowronki, szpaki, kosy, drozdy śpiewaki, rudziki, samice sikor, samice zięb, kopciuszki. W kwietniu wtedy wrócą np. słowiki szare, pleszki, muchołówki. Bliżej maja znów zobaczymy jerzyki (co oznacza też „powrót” ich przysmaku, czyli komarów). Jako ostatnie w maju przyfruną piękne, żółte wilgi, zaganiacze i łozówki – nasi najlepsi śpiewacy, z którymi może równać się tylko słowik.

     • Finaliści tenisa stołowego na szczeblu województwa podlaskiego

     • Finaliści tenisa stołowego na szczeblu województwa podlaskiego stoczyli pojedynki w hali sportowej przy 2 LO w Łomży 23 marca 2018 roku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4 TD Kamil Baranowski i Sebastian Suchnicki. Znaleźli się oni wśród najlepszych zawodników szkół ponadgimnazjalnych Podlasia. To niekwestionowany sukces i zaszczyt sportowców by toczyć zmagania na tak wysokim poziomie. Pomimo, że podopieczni pani Elżbiety Mikołajczyk nie stanęli na pudle, nie można im odebrać woli walki i zaangażowania o jak najlepszy wynik rywalizacji. Dziękujemy  i cieszymy się, że pośród nas są sportowcy, którzy godnie promują Mechaniak w środowisku pozaszkolnym. Gratulujemy!!!

     • Światowy Dzień Wody

     • Dnia 21 marca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody. Patronat honorowy nad przeprowadzaną akcją objął Prezydent Miasta Łomża.

               Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy i, co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

      W ramach obchodów odbyła się akcja edukacyjna, uczniowie klasy II TTD/TG wraz z opiekunami (Katarzyną Mieczkowską i Jadwigą Brzóska) w autobusach MPK rozdawali ulotki mieszkańcom Łomży informujące, jak racjonalnie gospodarować wodą.

      W szkole prowadzona była sprzedaż opasek oraz ołówków w ramach wsparcia akcji Studnia dla Południa Polskiej Akcji Humanitarnej. Za sprzedaż odpowiedzialne były uczennice klasy III Technikum Geodezyjnego – Patrycja Doliwa i Klaudia Gąska. Wszystkie gadżety zostały sprzedane, a całkowity dochód (550 zł) zostanie przekazany na konto PAH. Pragniemy podziękować pani dyrektor Ewie Fronc-Romaniuk za motywację uczniów do aktywnego wspierania akcji oraz wszystkim, którzy zechcieli zakupić gadżety i w ten sposób wesprzeć działania PAH, a szczególnie klasom: IV E i I F.

      W ramach obchodzonego Dnia Wody przeprowadzone zostały dwa konkursy: Konkurs wiedzy ekologicznej oraz Konkurs fotograficzny „Natura dla wody”, które przeprowadziła nauczycielka Anna Maczewska.

      Wyniki Szkolnego Konkursu Ekologicznego:

      I miejsce: Maciej Zieliński kl. 2 TG

      II miejsce: Mikołaj Jastrzębski kl. 1 F

      III miejsce: Łukasz Zakrzewski kl. 1 M

      Wyniki Konkursu fotograficznego: „Natura dla wody”:

      I miejsce: Dawid Sławiński kl. 1 I

      II miejsce: Sebastian Obrycki kl. 2 F

      III miejsce: Sylwester Kosiewicz kl. 2 S

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.

      Najtrudniejszym wyzwaniem okazał sięBieg Patrolowy zorganizowany przez nauczycieli: Monikę Fabiszewską, Paulinę Kornas oraz Janusza Gietek, w którym udział wzięło 10 drużyn z Technikum Nr 5 oraz jedna drużyna z Branżowej Szkoły I stopnia Nr 5. Drużynę tworzyło czworo ucznióworaz opiekun. Bieg polegał na odnalezieniu przy pomocy otrzymanych map14 punktów na terenie Łomży i rozwiązaniu zagadek związanych z wodą, które były ukryte na poszczególnych punktach.Po powrocie drużyn komisja podliczyła zadania rozwiązane na kartach biegu oraz sprawdziła dokumentację fotograficzną z punktów wyznaczonych na trasie biegu. Mamy nadzieję, że uczestnicy przeżyli niezapomniane chwile.

      Chcieliśmy podziękować za udział następującym drużynom oraz opiekunom:

      1. „Golfiarze” kl. 3 TTD/TG/TOŚ (opiekun: Małgorzata Arszułowicz)
      2. „Hot wheels” kl. 1 S (opiekun: Dariusz Koziatek)
      3. „Maciusie”, kl. 2 E (opiekun: Robert Karwowski)
      4. „Płetwale Błękitne”, kl. 1I (opiekun: Elżbieta Gromadzka)
      5. „JBL”, kl. 2M (opiekun: ks. Michałczak Paweł)
      6. „Pocałunek Posejdona”, kl. 3 F (opiekun: Małgorzata Walijewska)
      7. „Kolorowe Misiaki”, kl. 1 F (opiekun: Sylwia Kalicka)
      8. „Bladzi”, kl. 1 BS (opiekun: Małgorzata Romanik – Sutowska)
      9. MS HANGER”  z klasy 3 GT  (opiekun: Ewa Dziedzicka-Twardowska)
      10. „6.3 AMG” z klasy 3M (opiekun: Andrzej Makowski)
      11. „Sokoły” z klasy 1 M (opiekun: Maria Jurkiewicz)

      Z wymienionych drużyn:

       Miejsce I zajęła drużyna „ Sokoły” w składzie:

      1. Wróbel Rafał
      2. Łepkowski Kacper
      3. Chrostowski Paweł
      4. Bronakowski Szymon

      Miejsce II drużyna „6.3 AMG” w składzie:

      1. Bargielski Hubert
      2. Czarnecki Aleksander
      3. Drozdowski Patryk
      4. Boć Bartosz

      Miejsce III drużyna „MS HANGER” w składzie:

      1. Arnista Paweł
      2. Chojnowski Tomasz
      3. Maliszewski Przemysław
      4. Sakowski Mateusz

      Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miasto Łomża.

      Myślę, że szereg działań podjętych tego dnia w naszej szkole uświadomił każdemu, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić, cenić, szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu. Przecież jeśli jej zabraknie, zabraknie i nas!!!

      Podziękowania składamy  również pani Ewie Dziedzickiej-Twardowskiej za oprawę graficzną obchodów Światowego Dnia Wody.

       

      Organizator Monika Fabiszewska

     • Wyniki konkursu „Trzeci język obcy na maturze – język matematyki”

     • Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i wysokimi umiejętnościami matematycznymi.

       

      Spośród pięciu drużyn reprezentujących klasy pierwsze najlepsi okazali się:

      • Andrzej Tyborowski i Dawid Włodkowski – uczniowie klasy I M

      oraz

      • Krystian Czarnecki i Konrad Cwalina – uczniowie klasy I i 

      Natomiast spośród sześciu drużyn reprezentujących klasy drugie najlepsi byli:

      • Adrian Zaręba i Mateusz Wieczorek – uczniowie klasy II F

      oraz

      • Mateusz Perzan i Adrian  Łada – uczniowie klasy II M

      Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

      Anna Sacharczuk i Agata Siwik

       

     • Żołnierzom Wyklętym – Niezłomnym

     • Przywracanie pamięci o żołnierzach podziemia niepodległościowego jest obowiązkiem współczesnych pokoleń. Uczniowie ZSMiO nr 5 w Łomży 27 lutego 2018 r. rozpoczęli uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych wykładem Kajetana Rajskiego. We wtorek 20 marca w auli szkolnej Paweł Murawski z OBEN IPN Białystok  przybliżył wydarzenia z okresu Powstania Antykomunistycznego na białostocczyźnie,  w którym Polacy nie zgodzili się, by Polską rządzili komuniści z nadania Stalina. Przez 20 lat stawiali oni opór zsowietyzowanej  władzy  komunistycznej podporządkowanej ZSRR. 

      Zajęcia połączone były ze zwiedzaniem nowo otwartej wystawy ,,Inka”. Mamy nadzieję, że postawy Żołnierzy Drugiej Konspiracji oraz bohaterki wystawy Danuty Siedzikówny będą stanowiły dobry wzorzec w kształtowaniu patriotyzmu i uczyły, że w życiu w każdej sytuacji warto ,,zachować się jak trzeba”.

     • Mechaniak pomaga!

     • W sobotę 17 marca,  drużyna ZSMiO składająca się z nauczycieli, uczniów i pracowników zagrała w  I Charytatywnym Turniej Piłki Nożnej dla Dominika Dąbrowskiego.

      Dominik jest dzieckiem naszego absolwenta Adama Dąbrowskiego. Dominik urodził się  jako wcześniak. Gdy przyszedł na świat ważył zaledwie 650 gramów. Przez 49 dni oddychał za niego respirator. W czasie kilkumiesięcznego pobytu w szpitalu zachorował i do dzisiaj chłopiec ponosi konsekwencje zbyt wczesnego porodu.Wymaga intensywnej rehabilitacji i to właśnie na nią zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas turnieju.

     • Rekolekcje w Mechaniaku

     • 15-16 marca 2018 r. odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje prowadziła Ewangelizacyjna Wspólnota Theoforos z Łomży. Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w modlitwie, wsłuchiwała się w słowo Boże, wysłuchała świadectw i koncertu w wykonaniu uczestników wspólnoty. Na zakończenie rekolekcji przybył do szkoły J.E. Ks. Biskup T. Bronakowski, który skierował swoje słowo do młodzieży i udzielił wszystkim zgromadzonym błogosławieństwa. Czas rekolekcji jest czasem zadumy, refleksji i na pewno wyda jak największe owoce wzrostu wiary w życiu młodego człowieka.

     • Technik też Biblista

     • 13 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.  Tekstem źródłowym konkursu było Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu (Edycja Świętego Pawła, 2011). Zakres merytoryczny obejmuje: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian, wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami oraz słownikiem. Tegoroczny wybór ksiąg nawiązuje do programu roku duszpasterskiego 2017/2018, poświęconego Duchowi Świętemu, a więc odkrywaniu darów i owoców Ducha Świętego w życiu osobistym i społecznym.

      W naszej szkole udział wzięło 32 uczniów. Wyniki etapu szkolnego:

      1 miejsce – Czamurecki Aleksander - kl. 3 M

      2. miejsce – Modzelewski Paweł - kl. 3 I

      3 miejsce – Kordal Szymon - kl. 3 I

      Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie składamy podziękowania oraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zwycięzcy udadzą się na etap diecezjalny, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. w Łomży.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
   • sekretariat@zsmio.pl
   • ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża
   • (0-86) 219-87-93 fax. (0-86) 218-62-39
   • michniedz@gmail.com
   • 718 14 59 880
 • Galeria zdjęć

  • Jasełka szkolne
  • Podsumowanie Dnia Życzliwości
  • 11 Listopada – obchody Święta Niepodległości
  • Pielgrzymka klas maturalnych
  • Dzień Edukacji Narodowej 2019
  • Dzień Otwarty Mechaniaka 2019
  • Jasełka w Mechaniaku 2018
  • Dzień Życzliwości w Mechaniaku
  • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Zakończenie roku 2017/2018
  • Dzień czytania w Mechaniaku