Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada w ponad 180 krajach obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości, którego celem uwrażliwienie na wzajemną życzliwość.
Czym jest życzliwość? To nie tylko szczerość wobec ludzi, to nie tylko chęć niesienia im pomocy, to nie tylko otwartość na problemy innych ludzi. Życzliwość to również uśmiech, jakim obdarzamy drugą osobę, to ciepłe słowa, jakie do niej kierujemy, to spontaniczna uprzejmość i grzeczność. Życzliwość to szczerość wobec ludzi, to nie tylko chęć niesienia im pomocy, to nie tylko otwartość na problemy innych ludzi. Życzliwość to również uśmiech, jakim obdarzamy drugą osobę, to ciepłe słowa, jakie do niej kierujemy, to spontaniczna uprzejmość i grzeczność. Życzliwość to szczerość wobec ludzi i w rzeczywistości nic nas nie kosztuje. Można powiedzieć, że okazując życzliwość poświadczamy swoje człowieczeństwo i sprawiamy przyjemność drugiej osobie. Bo cóż kosztuje nam przepuszczenie kogoś w drzwiach, ustąpienie miejsca w kolejce czy w autobusie? Cóż kosztuje nas powiedzenie dzień dobry z uśmiechem? Cóż kosztuje nas zrobienie dobrego uczynku? Bycie życzliwym wobec ludzi sprawia, że łatwiej nawiązujemy nowe znajomości, że łatwiej zdobywamy zaufanie innych ludzi. Okazując życzliwość możemy sprawić, że dzień drugiego człowieka, który zmaga się z rozmaitymi problemami, stanie się łatwiejszy do zniesienia. Czy nam również nie robi się przyjemniej, jeśli ktoś zupełnie nieznajomy obdarzy nas uśmiechem?
Magia życzliwości w ZSMiO... 21. 11. 2018r. :
1. Tego dnia jesteśmy nad wyraz życzliwi dla wszystkich wokół :)
2. W szkole wybieramy najżyczliwszego nauczyciela - w klasach najżyczliwszego kolegę/ koleżankę
3. Obdarowujemy innych miłymi życzeniami i słodkim upominkiem - w szkole i w autobusach miejskich :)
4. Bierzemy udział w szkolnych konkursach ( życzliwa pocztówka)
Otwórz się na życzliwość.
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Patriotyczne inspiracje 2018”
Jury powołane prze Organizatora, obradujące 7 XI 2018 roku o godz. 12.00, dokonało oceny prac uwzględniając kryteria oceny zawarte w Regulaminie Konkursu, przyznało następujące miejsca i wyróżnienia. Ocena jury jest ostateczna.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii szkół podstawowych/gimnazjalnych:- I miejsce - Julia Bagińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomży
- II miejsce - Karolina Ołodziejska- Szkoła Podstawowa Korycin
- III miejsce - Kinga Nietupska- Szkoła Podstawowa w Korycinie
- Wyróżnienie - Emilia Połonowska- Szkoła Podstawowa w Korycinie
- Wyróżnienie - Martyna Krutul – Szkoła Podstawowa w Korycinie
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
- I miejsce - Kamil Zapert - III Liceum Ogólnokształcące w Łomży
- II miejsce - Aleksandra Marczak – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży
- III miejsce - Patryk Chętnik- II Liceum Ogólnokształcące w Łomży
- Wyróżnienie: Aleksandra Szeligowska - II Liceum Ogólnokształcące w Łomży
- Wyróżnienie: Krystian Wysocki- Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży.
GRATULUJEMY!
Wystawa fotografii w Ratuszu Miejskim
W 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 600-lecie nadania praw miejskich Łomży - proponujemy Państwu pokonkursową wystawę fotografii wykonanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół powiatu i miasta Łomża oraz przynależących do Podlaskiej Rodziny Szkół im. Bohaterów Walki o Niepodległość.
Wystawa eksponuje prace nagrodzone, wyróżnione oraz inne, godne uwagi ze względu na swoje walory artystyczne.
Życzymy Państwu wiele pięknych przeżyć i refleksji w obcowaniu z patriotycznymi obrazami, które zostały uchwycone okiem młodych, wrażliwych ludzi.
Organizatorem fotograficznego konkursu „Patriotyczne inspiracje” jest Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży.
Honorowy Patronat Konkursu sprawują:
- Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski
- Starosta Łomżyński - Elżbieta Parzych
Na wystawę fotografii zapraszamy do Ratusza Miejskiego w dniach 12 -16 listopada 2018 roku.
100 lat Niepodległej
Obchody Święta Niepodległości to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły, która nosi dumne imię Marszałka Józefa Piłsudskiego. Poeta Jan Lechoń napisał: "Ludzie tacy, jak Józef Piłsudski nie przychodzą na świat po to, aby zaświecić jak meteor w nocy i zostawić po sobie mrok. Dani są narodom, jako wieczne światło, jako drogowskaz i właśnie za grobem są ich największe zwycięstwa." Imię Patrona zobowiązuje nas do tego, by zgłębiać sens, cenić i szanować tak ważne dla każdego wartości, jak patriotyzm, odpowiedzialność, wolność.
93Różnorodne, ciekawe szkolne przedsięwzięcia towarzyszą każdego roku przygotowaniom do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Nauczyciele organizują szkolne i międzyszkolne konkursy motywujące młodzież do poznawania historii, sylwetki Patrona, służące pogłębianiu uczuć patriotycznych i kształtowaniu tożsamości narodowej. Od wielu lat odbywa się w szkole historyczny konkurs Wiedzy o Patronie, plastyczny konkurs „ Mamy Niepodległą” oraz fotograficzny „Patriotyczne Inspiracje”. Samorząd Uczniowski wykonuje odświętne dekoracje, uczniowie z zaangażowaniem przygotowują kotyliony, wysyłają kartki z życzeniami i radosnym przesłaniem „Cieszmy się Niepodległą” (wykonane własnoręcznie przez uczniów w ramach projektu na lekcji historii lub otrzymane w ramach współpracy z Muzeum Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sulejówku).
Audycje okolicznościowe i pieśni patriotyczne emitowane przez szkolny radiowęzeł podkreślają, jak ważna jest nasza pamięć o tych, którzy wywalczyli i tworzyli niepodległość. W cyklu audycji uczniowie przybliżają swoim rówieśnikom sylwetki twórców nowej, wolnej Polski.
Biblioteka szkolna aktywnie i w wartościowy sposób włącza się również do uroczystych obchodów Święta Patrona Szkoły i Narodowego Święta Niepodległości. Przygotowywane są konkursy, wystawy okolicznościowe, prezentacje multimedialne, materiały historyczne, literackie, filmowe, które cieszą się zainteresowaniem czytelników.
Radość ze stu lat Niepodległej zaakcentowaliśmy w tym roku uroczystym odsłonięciem pamiątkowej tablicy z wizerunkiem Patrona Marszałka Józefa Piłsudskiego, realizacją projektu „Bohater On” oraz spektakularnym udziałem w Akcji Honorowego Krwiodawstwa, którego efektem jest oddanie 100 donacji krwi przez uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i absolwentów.
Uwieńczeniem wielu tak ważnych i różnorodnych działań jest oficjalna szkolna uroczystość. To czas wyjątkowy, podniosły, emanujący niepowtarzalnymi emocjami uczniów, nauczycieli i rodziców. To chwile, kiedy zatrzymujemy się, by wyśpiewać i wyrecytować swój patriotyzm, by wzruszać się i jednoczyć w wolnej ojczyźnie.
W stulecie niepodległości naszej ojczyzny uroczystość szkolna miała wymiar szczególny, została zainaugurowana słowami Patrona: " Oto ja, Wasz wódz, oto ja, Wasz Naczelnik, pierwszy mam szczęście przywitać swoich podwładnych, przywitać tych, których w bój prowadziłem, przywitać jako żołnierzy wolnej, zjednoczonej Polski."
Podczas uroczystości młodzież zaprezentowała refleksyjny montaż poetycko-muzyczny zainspirowany słowami Świętego Jana Pawła II. Cześć artystyczna przypomina nam o 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz uczy tego, byśmy „byli mocni mocą wiary, nadziei i miłości”.
Św. Jan Paweł II oraz Marszałek Józef Piłsudski, w opinii współczesnych Polaków przyczynili się do podtrzymania tradycji narodowej w największym stopniu. Dlatego uczymy się patriotyzmu, wsłuchując się w przesłanie książki „Pamięć i tożsamość ‘’ Karola Wojtyły, w słowa pieśni patriotycznych oraz w strofy poezji:
„Wolność brzmi jak radosny ludzi śmiech
Którzy wolność swą zdobyli na obronę-
Zwycięstwa, mądrości, prawdy i miłości
Spokoju, szczęścia, zdrowia i godności
Wolność to diament do oszlifowania.” ( M. Grechuta)
Cały Mechaniak żyje radością i dumą w rocznicę 100-lecia Niepodległości!
Część artystyczną oraz dekoracje pod kierunkiem p. Edyty Dziekońskiej, p.Sylwii Kalickiej i p.Kamila Piwko przygotowali uczniowie:
Katarzyna Chaberek kl. 1 TG
Damian Wybraniak kl. 3 TP
Micha Rogiński kl.3 I
Jakub Tarnacki kl. 2F
Jan Jakub Kierklo kl. 4M
Jakub Nieciecki kl. 1 M
Paweł Pisarski 1 M zespół muzyczny
Dawid Kraiński kl. 2F
Dawid Pańczyszyn kl. 3 M
Michał Grużewski kl.2 S
Karol Ramotowski kl. 4 F
Tomasz Dęby kl. 4F recytacje
Gratulujemy wspaniałego występu, który zachwycił uczestników uroczystości.
Ewa Fronc-Romaniuk
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra"
W dniu dzisiejszym uczniowie Mechaniaka po raz kolejny zmierzyli się z zadaniami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "Euroelektra". Do zmagań przystąpiło 8 uczniów technikum elektrycznego z klas trzecich i czwartych.
Trzymamy kciuki.
Odwiedziny i sprzątanie grobów
30.10.2018r uczniowie klasy 3M wraz z nauczycielem Panem Markiem Sobocińskim odwiedzili groby byłych nauczycieli i pracowników ZSMIO nr 5 spoczywających na cmentarzach przy ul. Kopernika i ul. Przykoszarowej. Podtrzymując coroczną tradycję, zapaliliśmy znicze i chwilą zadumy oddaliśmy naszym byłym Nauczycielom należny hołd. Ponadto zadbaliśmy o grób Pułkownika Jerzego Sawy-Sawickiego, Leona Kaliwody oraz odwiedziliśmy miejsce pamięci poświęcone Bojownikom o wolność Ojczyzny przy Szosie Zambrowskiej.
Poniżej obszerna relacja fotograficzna z wydarzenia.
20
Konkurs Wiedzy o Patronie rozstrzygnięty
W dniu 31 października odbył się drugi etap konkursu wiedzy historycznej.
Specjalnie na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, uczniowie odpowiedzieli na 100 pytań związanych nie tylko z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, ale również z Ojcami Niepodległości: Romanem Dmowskim, Ignacym Paderewskim, Wincentym Witosem i Wojciechem Korfantym.
Po raz ostatni, niestety i po raz kolejny zwyciężył tegoroczny maturzysta Jakub Tyborowski z klasy IV M, drugie miejsce zajęli exequo Michał Nowacki klasa I F oraz Paweł Kryś klasa II E, trzecie miejsce Alan Darmetko klasa III M.
Gratulacje dla Najlepszych i nie tylko, ponieważ w konkursie wzięło udział szesnastu uczniów. Zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej także poza zajęciami w szkole.
Podziękowania dla nauczycieli za wyrozumiałość w trakcie dwóch etapów konkursu, a szczególne podziękowania za pomoc należą się klasie IV M.
Konkurs przygotował i przeprowadził Kamil Parol
W dniu 31 października odbył się drugi etap konkursu wiedzy historycznej.
Specjalnie na 100-lecie Odzyskania Niepodległości, uczniowie odpowiedzieli na 100 pytań związanych nie tylko z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, ale również z Ojcami Niepodległości: Romanem Dmowskim, Ignacym Paderewskim, Wincentym Witosem i Wojciechem Korfantym.
Po raz ostatni, niestety i po raz kolejny zwyciężył tegoroczny maturzysta Jakub Tyborowski z klasy IV M, drugie miejsce zajęli exequo Michał Nowacki klasa I F oraz Paweł Kryś klasa II E, trzecie miejsce Alan Darmetko klasa III M.
Gratulacje dla Najlepszych i nie tylko, ponieważ w konkursie wzięło udział szesnastu uczniów. Zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej także poza zajęciami w szkole.
Podziękowania dla nauczycieli za wyrozumiałość w trakcie dwóch etapów konkursu, a szczególne podziękowania za pomoc należą się klasie IV M.
Konkurs przygotował i przeprowadził Kamil Parol
5
Konkurs wiedzy o Łomży
26 października odbył się I etap konkursu historycznego "600-lecie Łomży".
W konkursie udział wzięło 26 sześciu uczniów klas I-III.
Uczniowie rozwiązywali test na tabletach, a po każdym pytaniu mogli sprawdzić swoje miejsce w rankingu.
Najlepszymi znawcami historii naszego miasta okazali się:
Bartosz Niedbała kl. I M,Sebastian Włostowski kla. III M , Kacper Gawrych kl. III E, Paweł Kryś II E oraz Adrian Pawłowski kl. I E.
Nagrody w konkursie, Monografia Łomży, ufundował Ratusz natomiast konkurs przeprowadziła firma zewnętrzna.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej także poza zajęciami w szkole.
11
Dzień Edukacji Narodowej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Edukacji Narodowej.
48
Konkurs wiedzy o Patronie.
W dniu 3 października odbył się pierwszy etap konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim.
W teście wiedzy wzięło udział 25 uczniów z klas I-IV, a do następnego etapu zakwalifikowali się następujący jego uczestnicy:
- TYBOROWSKI JAKUB 4M
- KAMIŃSKI PATRYK IV GT
- DARMETKO ALAN 3M
- KRYŚ PAWEŁ II E
- JASTRZĘBSKI MIKOŁAJ II F
- WŁOSTOWSKI SEBASTIAN 3M
- KRUSZEWSKI TOMASZ II E
- SAKOWSKI JAKUB II T
- KONOPKA PIOTR I F
- MROCZKOWSKI MATEUSZ II E
- KAMIŃSKI DAMIAN I S
- KOSSAKOWSKI MIKOŁAJ II GT
- BAGIŃSKI ADRIAN II G
- GĄSIEWSKI ARKADIUSZ I F
- NIECIKOWSKI KRYSTIAN I S
- NOWACKI MICHAŁ I F
- NIEDBAŁA BARTOSZ I M
- GRONOSTAJSKI MATEUSZ I GT
Drugi etap konkursu odbędzie się 31 października na 4 godzinie lekcyjnej w auli szkolnej.
Informacje na temat wyników, kolejnego etapu, a także wszelkie wątpliwości w tej kwestii można uzyskać w Sali 236.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii.
Uczniowie ZSMiO w firmie MPEC
W dniu 5.10.2018 z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych, Andrzeja Makowskiego i Leszka Borkowicza, odbyły się zajęcia wyjazdowe na terenie firmy MPEC w Łomży, w których uczestniczyły klasy 3E i 4E.
Tematyka zajęć:
- Podstawowe zasady i postępowanie związane z przestrzeganiem warunków BHP i p.poż. na terenie ciepłowni.
- Informacje o paliwie stosowanym w ciepłowni, systemie podawania do kotłów, procesie spalania i sposobach zagospodarowania odpadów paleniskowych.
- Nośnik ciepła – jakość wody na cele grzewcze, eksploatacja stacji uzdatniania wody.
- Kontrola laboratoryjna – zakres analiz, sprzęt do analiz i pokaz pracy wybranego urządzenia.
- System zarządzania, monitorowania i kontroli procesami technologicznymi w ciepłowni.
- Maszyny i urządzenia elektryczne - parametry i eksploatacja.
Podczas tych zajęć uczniowie naszej szkoły byli oprowadzani przez kadrę techniczną firmy MPEC.
Zainteresowanych tematem zapraszamy na strony:
https://www.youtube.com/watch?v=KtwrhBNiJ3Y
Przedstawiciele Mechaniaka w Młodzieżowej Radzie Miasta.
Patryk Berliński, Weronika Tadaj odebrali nominacje na radnych Młodzieżowej Rady Miasta Łomży. Trzeci z młodych radnych Karol Stasiak odbierze nominację po powrocie z praktyk zagranicznych.
Gratulujemy.
Uwaga konkurs!
Serdecznie zapraszamy do udziału w VI edycji fotograficznego konkursu "Patriotyczne inspiracje 2018".
O konkursie:
1. Uczestnik przygotowuje 1-3 fotografie spełniające wymogi formalne konkursu (również w wersji elektronicznej).
2. Zdjęcia mogą być czarno-białe, kolorowe lub w sepii, wywołane na papierze fotograficznym (formatu minimum 18x24).
3. Do każdej fotografii należy dołączyć kartę informacyjną.
4. Fotorafie należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 31.10.2018 roku.
Szczegóły znajdziecie w regulaminie konkursu oraz w bibliotece szkolnej.
Uroczyste wręczenie nagród oraz prezentacja wystawy pokonkursowej nastąpi w Święto Szkoły dnia 9 listopada 2018 roku.
Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole!
Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie:
- buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem;
- zapewnia emocjonalny rozwój,
- rozwija język, pamięć i wyobraźnię,
- uczy myślenia, poprawia koncentrację;
- wzmacnia poczucie własnej wartości,
- poszerza wiedzę ogólną,
- ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole,
- uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu,
- zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów,
- chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury,
- kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie.
Serdecznie zapraszamy wychowawców, nauczycieli przedmiotów, a przede wszystkim uczniów do udziału w akcji głośnego czytania w naszej szkole.
Proponujemy, aby 1 października 2018 roku (poniedziałek) 3 lekcję rozpocząć od głośnego czytania fragmentu " Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego (przewidzianego na ok. 10 min.). Proponowane fragmenty tekstów są dostępne w bibliotece szkolnej oraz w pokoju nauczycielskim.
Wycieczka do MPWiK
W dniu 12.09.2018r. uczniowie IV klasy Technikum w zawodzie technik ochrony środowiska w ramach łączenia teorii z praktyką zwiedzali obiekty oczyszczalni ścieków w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o w Łomży. Młodzież ZSMiO w Łomży od lat czerpie wiedzę oraz umiejętności od praktyków, uczestnicząc w wycieczkach przedmiotowych organizowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych.
11Celem wycieczki było utrwalenie wiadomości nabytych na zajęciach z przedmiotów zawodowych oraz pokazanie praktycznego zastosowania specjalistycznych urządzeń. Zakład realizuje zadania z zakresu zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenie miasta Łomża i gmin Piątnica oraz Łomża. Na oczyszczalni stosuje się następujące procesy technologiczne oczyszczania ścieków;
- mechaniczne usuwanie ze ścieków części stałych, z wykorzystaniem urządzeń; krata rzadka, kraty gęste, pompy, piaskowniki, separator piasku, osadnik wstępny, zbiornik retencyjny wód deszczowych.
- biologiczne oczyszczanie z wykorzystaniem osadu czynnego do redukcji zanieczyszczeń organicznych z wykorzystaniem reaktorów biologicznych, osadników wtórnych, stacji do napowietrzania ścieków, stacji dozowania preparatu PIX.
Przeróbka osadów ściekowych polega na ich fermentacji w Wydzielonych Komorach Fermentacyjnych, zagęszczaniu i odwadnianiu w wirówkach. Odwodniony osad jest następnie spalany. Uzyskany podczas fermentacji biogaz, po odsiarczeniu wykorzystuje się do produkcji energii elektrycznej na potrzeby oczyszczalni.
Dziękujemy pani Iwonie Domaszewskiej, kierownikowi laboratorium w MPWiK Łomża, za oprowadzenie i omówienie procesu technologicznego oczyszczania ścieków.
Spotkanie z wychowawcami
Spotkanie z wychowawcami w dniu 16.09.2018 r. godz. 9.00
Technikum nr 5
Klasy pierwsze
1E 227
1F 214
1I 216
1M 306
1S 225
1TG/P 229
Klasy drugie
2E 142
2F 318
2I 236
2M 130
2S 118
2GT 237
Klasy trzecie
3E 234
3F 230
3I 217
3M 138
3S 317
3TP 233
3TG/TTD 310
Klasy czwarte
4E 134
4F 117
4I 314
4M 319
4S 133
4GT 136
4TG/TTD/ TOŚ 201
Branżowa Szkoła I stopnia nr 5
1bkd 119
2bk 143
2bs 311
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5
3zd 315
3zs 215
Dyplomy zawodowe
Uczniowie klasy III ZSZ z roku szkolnego 2017/2018 (wych. Jan Rejmer) proszeni są o odbiór dyplomu zawodowego w sekretariacie szkoły.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. o godz. 9.00 na placu przed szkołą.
Uczniowie klas pierwszych spotykają się z wychowawcą klasy o godz. 8.45 w salach:
Kl. I E (technik elektryk) wych. Dorota Bagińska s.215
Kl. I F (technik informatyk) wych. Ewa Dziedzicka – Twardowska s. 214
Kl. I i (technik informatyk) wych. Dariusz Śliwecki s. 216
Kl. I M (technik mechatronik) wych. Irena Cieciórska s. 306
Kl. I S (technik pojazdów samochodowych) wych. Artur Nadolny s. 225
Kl. I TG/P (technik geodeta/ technik mechatronik) wych. Iwona Zakrzewska s. 229
Kl. I BKD (kierowca mechanik/ elektromechanik pojazdów samochodowych) wych. Robert Karwowski s. 119
Pozostali uczniowie spotykają się z wychowawcami po rozpoczęciu roku szkolnego:
Klasy drugie
2E 142
2F 318
2I 308
2M 130
2S 118
2GT 237
Klasy trzecie
3E 234
3F 230
3I 217
3M 138
3S 317
3TP 233
3TG/TTD 310
Klasy czwarte
4E 134
4F 117
4I 314
4M 319
4S 133
4GT 136
4TG/ /TTD/ TOŚ 201
Branżow Szkoła I stopnia
2bk 143
2bs 311
Zasadnicza Szkoła Zawodowa
3zd 315
3zs 227
Egzaminy poprawkowe
Egzaminy poprawkowe:
- 27 sierpnia 2018 r. - przedmioty zawodowe, pracownie
- 28 sierpnia 2018 r. - język polski, język angielski, fizyka, matematyka kl. 3 S, 1 bk, 1 bs, 2 zd, 2 zs
- 29 sierpnia 2018 r. - matematyka – pozostałe klasy
Wszystkie egzaminy rozpoczynają się o godz. 8.00
Archiwum Aktualności