Uroczystości pogrzebowe ś.p. Małgorzaty Ewy Walijewskiej odbędą się 25.01.2025r.
O godz. 12.00 wystawienie urny w kaplicy przy ul. Kopernika, Msza Św. o godz. 14.00, po czym nastąpi pochowanie na starym cmentarzu.
Uroczystości pogrzebowe ś.p. Małgorzaty Ewy Walijewskiej odbędą się 25.01.2025r.
O godz. 12.00 wystawienie urny w kaplicy przy ul. Kopernika, Msza Św. o godz. 14.00, po czym nastąpi pochowanie na starym cmentarzu.
Pan Eugeniusz Nalewajko rozpoczął prace nauczyciela w 1951 roku w szkole podstawowej w Zanklewie gmina Bożejewo. Podczas swoje pracy był opiekunem Szkolnej Organizacji Harcerskiej. Dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy w 1953 roku został kierownikiem szkoły podstawowej w Zanklewie. Po sześciu latach w 1959 r. został przeniesiony do szkoły podstawowej w Miastkowie, a po dwóch kolejnych latach awansował na kierownika tej szkoły w 1961r. Jego kariera rozwijała się i w 1968r. przejął obowiązki kierownika szkoły podstawowej nr 6 w Łomży – zastępował nieobecnego kierownika. Kolejnym szczeblem awansu było pełnienie przez Pana Eugeniusza Nalewajko funkcji podinspektora szkolnego w Wydziale Oświaty Prezydium PRN od 1970r. W tym czasie był także nauczycielem Liceum Ogólnokształcącego dla pracujących w Łomży, ucząc geografii i biologii.
Z czasem jego rola zmieniła się i został powołany na stanowisko gminnego dyrektora szkół w Łomży. Po zmianach w Łomży został mianowany na stanowisko wizytatora Wydziału Oświaty Urzędu Powiatowego w Łomży, a później Kuratorium Oświaty w Łomży w 1975r. Tę funkcję pełnił do 1980 r. W tym samym roku został oddelegowany do pracy w Zespole Szkół Mechanicznych w Łomży na stanowisko zastępcy dyrektora szkoły i nauczyciela m. in. przedmiotów geografia, maszyny rolnicze. Po 36 latach pracy w 1987r. przeszedł na zasłużoną emeryturę. Był osobą życzliwą i pomocną szczególnie dla młodych nauczycieli zaczynających pracę. Koleżeński wobec innych i merytorycznie przygotowany do pełnionej przez siebie funkcji. Takim pozostanie w naszej pamięci.
Pogrzeb w dniu: 2025-01-09, godzina: 13:00
Msza: Kaplica pw. Św. Józefa ul. Przykoszarowa 22A
Cmentarz: Cmentarz przy ul. Przykoszarowej w Łomży
Trzynasta edycja Maratonu dobiegła końca. W tym roku pisaliśmy listy od 9 do 17 grudnia.
Prawie dwudziestu uczniów – wolontariuszy , w żółtych koszulkach Amnesty International, pisało listy i propagowało akcję w szkole, zachęcając uczniów do pisania petycji. Wspólnie z SP 10, SP w Kupiskach i Ekonomikiem napisaliśmy 2130 listów. Najwięcej listów trafi do Ambasady Białorusi w sprawie Marii Kalesnikawaj, która rzuciła wyzwanie represyjnemu rządowi Białorusi. 7 września 2020r. została uprowadzona przez białoruskie władze, aresztowana i wkrótce potem skazana na 11 lat więzienia na podstawie fałszywych zarzutów. Listy wsparcia oraz o petycje uwolnienie wysłane będą do Turcji, Wietnamu, Angoli, Arabii Saudyjskiej, Korei Południowej, Egiptu Argentyny. Wszędzie tam łamane są prawa człowieka, stosuje się tortury, ludzie walczący o prawa człowieka są prześladowani.
Specjalne podziękowania kierujemy do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa za pomoc finansową i zakup koszulek.
Po raz kolejny w naszej szkole rozbłysło światło wolności, w ramach upamiętnienia 42 rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego 13.12. 1981 r.
Uczniowie Mechaniaka przybyli do szkoły wieczorem 13 grudnia, by zapalić świece w oknach korytarzy i sal lekcyjnych, upamiętniając tym wydarzenia sprzed 42 lat.
W dniu 12.12.2024r. zostaliśmy obdarowani cennymi prezentami od Mikołaja z firmy Center-Mebel, patrona kierunku technik technologii drewna w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 w Łomży. Darczyńca przekazał elektronarzędzia i materiały do obróbki drewna i tworzyw drzewnych. Wśród elektronarzędzi znalazły się wkrętarki, frezarki, szlifierka, strug, elektronarzędzia wielofunkcyjne oraz urządzenia nastawcze i środki ochrony indywidualnej BHP.
Wszystkie te urządzenia zostaną wykorzystane na zajęciach przedmiotowych związanych z obróbką drewna, ułatwią uczniom wykonywanie prac przygotowawczych i montażowych podczas realizacji małych projektów drzewnych, takich jak np. zabawki z drewna, budki lęgowe dla ptaków, karmniki, skrzynki, galanteria drzewna itp. Projekty te uczniowie realizują podczas zajęć zawodowych.
Bardzo się cieszymy, że możemy liczyć na wsparcie sąsiadującej z ZSMiO nr 5 w Łomży firmy, znanej nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Bardzo cenimy współpracę z Zarządem Center Mebel, który efektywnie wspiera rozwijanie kierunku drzewnego w naszej szkole poprzez sponsorowanie wyposażenia pracowni, fundowanie nagród w konkursach i stypendia dla najlepszych uczniów oraz organizowanie specjalistycznych szkoleń. Nasze wspólne inicjatywy stanowią bardzo wartościową promocję zawodu technik technologii drewna i przyczyniają się do wyboru tego kierunku kształcenia przez młodzież.
10 grudnia 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Anną Rybakiewicz – pisarką, autorką rozsławiającą naszą ziemię łomżyńską dzięki swoim bestsellerowym powieściom, takim jak: „Lekarka Nazistów”, „Złodziejka Listów”, „Do Końca Moich Dni”, „Ocaleni Dla Miłości”. Akcja powieści rozgrywa się podczas II wojny światowej w Łomży i okolicznych miejscowościach.
Podczas spotkania pani Ania opowiedziała nam, skąd czerpie inspiracje do swoich powieści, opowiedziała, w jaki sposób powstają jej książki, zdradzając interesujące ciekawostki na temat procesu twórczego. Pisarka uchyliła również rąbka tajemnicy o kolejnej, powstającej powieści.
Spotkanie zakończyło się bardzo miłym akcentem - Pani Ania przekazała nam powieści, których brakowało w naszej szkolnej bibliotece.
Zachęcamy wszystkich do czytania, bo jak powiedział Umberto Eco – „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.
Organizator: Katarzyna Zalewska
9 grudnia 2024r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wojsko na ziemi łomżyńskiej – historia i teraźniejszość” Patronat honorowy konkursu pełnił INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ, ODDZIAŁ W BIAŁYMSTOKU. Głównym celem konkursu było przedstawienie w formie plastycznej działań łomżyńskiego wojska na przestrzeni wieków oraz jego roli przyczyniającej się do ochrony miejscowej ludności.
Na konkurs wpłynęły 142 prace z powiatu łomżyńskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie osoby z naszej szkoły:
W kategorii: 13-16 lat
W kategorii: 16-18 lat
Gratulujemy nagrodzonym.
13 listopada 2024r. w Białymstoku odbył się Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentował zespół muzyczny w składzie:
Wielkie podziękowania należą się także pani Sylwii Kalickiej za pomoc w przygotowaniach uczniów do konkursowego występu.Prezentacja naszej młodzieży była na bardzo wysokim poziomie i należą im się ogromne gratulacje. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości, w czasie kolejnych występów przed dużą publicznością.
Bardzo dziękujemy Miłoszowi Parzychowi z klasy 3 P za wykonane zdjęcia podczas konkursu.
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, to międzynarodowe święto obchodzone 21 listopada. Jego głównym celem jest promowanie uprzejmości i budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i swoje początki ma w 1973 roku. Wkrótce zyskało uznanie na całym świecie, a obecnie obchodzone jest w ponad 180 krajach.
Dzień Życzliwości ma przypominać wszystkim o wartości życzliwości i pozytywnych emocji w codziennym życiu. Uprzejmość jest postrzegana jako skuteczna metoda rozwiązywania konfliktów i budowania lepszych relacji. Obchody tego dnia mają na celu promowanie dialogu między pokoleniami, tolerancji i zrozumienia, co jest kluczowe w dzisiejszym zglobalizowanym świecie.
Na całym świecie Dzień Życzliwości obchodzony jest w różnorodny sposób. W wielu krajach tradycją stało się wysyłanie listów powitalnych, co sprzyja nawiązywaniu i utrwalaniu znajomości. Organizowane są happeningi, koncerty i warsztaty promujące życzliwość i pozytywne relacje międzyludzkie. W Polsce od 2006 roku, w podobny sposób obchodzimy Dzień Życzliwości. W tym dniu organizowane są różnorodne atrakcje, takie jak happeningi, koncerty, warsztaty, akcje charytatywne. W obchody tego Dnia Życzliwości włączają się również licznie instytucje edukacyjne (przedszkola, szkoły) promując pokój, tolerancję i zrozumienie. To doskonały moment na refleksję nad tym, jak małe gesty mogą wpływać na nasze życie i relacje z innym.
W tym roku Dzień Życzliwości w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 będzie obchodzony już po raz dziesiąty. Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się w organizowaną inicjatywę.
Psycholog i pedagog szkolny
PS. Przypominamy, że uczniowie, którzy ubiorą się w Dniu Życzliwości w kolorze żółtym, nie będą odpytywani przez nauczycieli :)
16 listopada 2024 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży odbyła się Licealiada w Tenisie Stołowym o Mistrzostwo Miasta Łomża.
Drużynę ZSMiOnr5 reprezentowali uczniowie:
W drodze o mistrzostwo tenisiści Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 pokonali przeciwników z II LO w meczu 4 : 1 i drużynę z III LO wynikiem 4 : 0. Nasza reprezentacja wykazała się niezwykłym spokojem, świetnym przygotowaniem oraz przewidywaniem gry przeciwnika. Podopieczni pani Elżbiety Mikołajczyk kolejny rok z rzędu zostali niepokonani w rywalizacji, pomimo zmiany składu w zespole.
Gratulujemy Mistrzom Miasta w drużynowym tenisie stołowym.
„Los Ojczyzny- to także Twój los”- hasło przyświecało tegorocznym obchodom Święta 11 listopada 2024r., które jest także świętem naszej szkoły .
Z licznie przybyłymi na uroczystość gośćmi, uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży, upamiętnili 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na sali gimnastycznej w dniu 08.11.2024r. odbyła się akademia, która przypomniała, że jesteśmy narodem niezłomnym, dumnym, który przez 123 lata walczył o swoją wolność.
Pieśni patriotyczne, także wykonaniu najmłodszego pokolenia Alicji i Miłosza Zalewskich (uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży) i piękne recytacje wprowadziły zgromadzonych w nastrój zadumy i refleksji na losami ojczyzny.
Wrażeń dostarczyła zgromadzonym scena finałowa, podczas której na sali pojawiły się polskie symbole: biało-czerwone flagi i Polski Orzeł rozdzielony na dwie części. Muzyka Vangelisa wypełniła mury szkoły. Scalenie dwumetrowego orła symbolizowało odzyskanie przez Polskę niepodległości. Widownia wstała, scena została nagrodzona owacjami na stojąco.
Dziękuję uczniom i uczennicom, recytatorom, zespołowi muzycznemu, chórowi, obsłudze nagłośnienia i oświetlenia za zaangażowanie.
Za przygotowanie akademii odpowiadali: p. Marzena Cieplińska-Gawrych, za pięknie wykonaną scenografię p. Katarzyna i p. Kamil Zalewscy, za oprawę muzyczną p. Katarzyna Marek i p. Sylwia Kalicka, za nagłośnienie i oświetlenie p. Andrzej Makowski.
Dziękujemy także p. Błażejowi Siwik, obsłudze i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości.
„A tak życia jak tapczana nie ustawisz” – to cytat z błyskotliwego utworu poetyckiego „W moim domu” Jonasza Kofty.
Strofy tego znakomitego poety wypowiedziane podczas XXXII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach zapewniły naszemu uczniowi Piotrowi Prusaczyk (kl. II S) zaszczytne III miejsce w kategorii recytacji.
Gabriela Gradowska ( kl.2 P) przygotowała natomiast ciekawą i ujmującą interpretację utworu romantycznego poety Juliusza Słowackiego pt. „ Testament mój”. Bardzo donośnie wybrzmiało przesłanie narodowego wieszcza:
„Lecz zaklinam: niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec,
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie rzucane przez Boga na szaniec”.
Tymi słowami zapewniła sobie wysokie - IV miejsce w konkursie.
Nasi uczniowie reprezentowali szkołę po raz pierwszy na XXXII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej w Suwałkach, który odbył się 7 listopada 2024 r. Znaleźli się pośród 176 wykonawców (w kategorii recytacji, śpiewu i twórczości własnej). Przesłuchania trwały do późnych godzin wieczornych.
Z wielką uwagą śledzili poszczególne występy, podziwiając umiejętności i odwagę uczestników konkursu. Spotkali się z dużą życzliwością i miłym przyjęciem ze strony organizatorów. Udział w festiwalu to doświadczenie pełne emocji, wzruszeń, ciekawych występów recytatorskich i wokalnych.
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała p. Beata Borawska, która czuwała nad doborem repertuaru i interpretacją tekstów. Piotr i Gabrysia swój sukces osiągnęli dzięki wytrwałej pracy, systematyczności w ćwiczeniach oraz wrażliwości na piękno poezji i języka ojczystego. Gratulujemy!
Pod koniec października uczniowie klas maturalnych (5FP, 5E, 5TD, 5M, 5TG oraz z 5I)
pod opieką p.M.Obryckiej-Meja, p.J.Rogowskiej, p.A.Pietrulińskiej i ks. B.Brzostowskiego udali się ze Studiem Podróży Natalia na wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia połączoną z udziałem w Pielgrzymce Maturzystów do Częstochowy.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Najpierw udaliśmy się z przewodnikiem na Zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego. Wysłuchaliśmy historii Zamku Królewskiego z dziedzińcem arkadowym i obejrzeliśmy pozostałości murów obronnych. Następnie podziwialiśmy Katedrę Królewską, groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków. Weszliśmy również na wieżę z Dzwonem Zygmuntowskim.
Później udaliśmy się szlakiem „Drogi Królewskiej”, spacerowaliśmy ulicą Kanoniczą i Grodzką , udaliśmy się w okolice kościoła O.O. Franciszkanów , a następnie podziwialiśmy Collegium Maius i wysłuchaliśmy ciekawostek na jego temat.
Kolejnym punktem programu był Rynek Główny z Wieżą Ratuszową oraz Sukiennice. Zachwyciły nas opowieści o Kościele Mariackim z Ołtarzem Wita Stwosza i o jego niezwykłej polichromii.
Wieczorem udaliśmy się na nocleg w Dworku Galicyjskim w okolicach Oświęcimia.
Kolejnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie od Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Przewodnicy niezwykle obrazowo przybliżyli nam codzienne życie więźniów obozu koncentracyjnego, będącego swoistym pomnikiem i świadectwem dokumentującym zbrodnie niemieckie w okupowanej Polsce.
Następnie udaliśmy się do Częstochowy. W trakcie podróży ksiądz Bartosz Brzostowski przybliżył nam historię Jasnej Góry i znajdującego się na niej Cudownego Obrazu oraz przedstawił program Pielgrzymki Maturzystów. Maturzyści mieli okazję pomodlić się, pozwiedzać oraz wziąć udział w spotkaniu młodzieży z Diecezji Łomżyńskiej. Po kilkugodzinnym pobycie na Jasnej Górze udaliśmy się w drogę powrotną.
Dziękujemy Studiu Podróży Natalia za wspaniale zorganizowaną wycieczkę .
W całym kraju, jak co roku, uczniowie i nauczyciele włączą się we wspólne świętowanie Dnia Niepodległości w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Społeczność naszej szkoły punktualnie o godzinie 11:11 10 listopada 2024 zgromadziła się na korytarzach, aby wspólnie odśpiewać cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Wydarzenie to, będące częścią corocznej inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki, stało się dla społeczności szkolnej nie tylko okazją do uczczenia niepodległości, lecz także momentem jedności i wspólnej refleksji nad znaczeniem patriotyzmu.
Kampania # Jaka jest przyczyna bólu głowy? ma na celu budowanie świadomości i edukowanie społeczeństwa w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Łomży.
Problem pogarszającego się stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży narasta i jest coraz bardziej dostrzegalny, wymagając zdecydowanych działań. Tę potrzebę dostrzegają rodzice, nauczyciele i specjaliści.
Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2023.
- To zagadnienie wieloczynnikowe - mówi Kamil Kamiński, psycholog pracujący z dziećmi i młodzieżą oraz społecznik.- Po pierwsze zwiększyła się świadomość rodziców i dzieci odnośnie zdrowia psychicznego. O wielu sprawach, które wcześniej były tematami tabu, mówi się teraz otwarcie, a na pewno pomaga to, że o wiele więcej teraz dostrzegamy. Druga kwestia to skomplikowaność świata, gdzie dochodzą jeszcze media społecznościowe, również wpływające na młodych ludzi. Oczywiście również w sposób pozytywny, bo przybliżają do wiedzy i będąc w Łomży można posłuchać wykładu z Wielkiej Brytanii, ale niosą też wiele niebezpieczeństw, jak dostęp do zagrażających treści, cyberprzemoc, manipulacje, itd. Kolejnym aspektem jest bardzo napięta sytuacja międzynarodowa, co też generuje dużo lęku, związanego choćby z wojną w Ukrainie. Izolacja związana z covidem też wpłynęła negatywnie na wszystkich, nie tylko na dzieci, ale też osoby dorosłe. No i katastrofa klimatyczna, kolejny bardzo ważny i niepokojący młodych ludzi problem. Te wszystkie czynniki sprawiają, że stan psychofizyczny dzieci ulega zmianie.
Pandemia to wszystko uwypukliła, a nauczanie zdalne nie tylko sprawiło, że dzieci młodzież zaczęły spędzać jeszcze więcej czasu przed komputerami, ale też zaczęły się jeszcze bardziej izolować, unikać kontaktu z rówieśnikami, a naturalne więzi społeczne między kolegami i koleżankami z klasy czy szkoły zaczęły zanikać.
Projekt pn. Inicjatywa uchwałodawcza na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża! został dofinansowany ze środków pochodzących z
26 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W UE obowiązują 24 języki urzędowe: angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, litewski, łotewski, maltański, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski.
Opanowanie języka jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy należy on do najtrudniejszych języków w Europie. Powszechnie uznaje się, że język polski reprezentuje właśnie tę grupę języków europejskich. Nasz język ojczysty posiada siedem przypadków, co stanowi nie lada wyzwanie dla milionów ludzi na całym świecie próbujących go przyswoić. Nie mówiąc już o spółgłoskach syczących, szczelinowych, szumiących, które często stanowią barierę nie do pokonania dla obcokrajowców.
W naszej szkole, jak co roku, nauczyciele języków obcych aktywnie włączyli się w organizację tego pięknego święta. Pani Małgorzata Romanik -Sutowska przygotowała dekoracje, gazetki, plakaty, które wykonała z klasą IVTG. Tego dnia nie mogło zabraknąć również flag narodowych, w tym - flagi Unii Europejskiej.
Podczas przerw rozbrzmiewała muzyka, nie tylko w języku polskim i angielskim, ale były utwory w językach niemieckim, hiszpańskim, włoskim. Za zaangażowanie i monitoring dziękujemy Pani
Katarzynie Marek oraz uczniom obsługującym radiowęzeł szkolny.
Uczniowie z klasy 3M przygotowali wywiad na temat: „Jakie języki obce, oprócz nauczanych w szkole, znają lub chcą poznać nasi uczniowie i nauczyciele?” Wiele osób chciałoby uczyć się różnych języków. Wywiad z Panem Rafałem Bućkowskim ujawnił, ze posługuje się on w stopniu podstawowym angielskim i włoskim. Z pewnością wiedzieliście, ze Pan magister inżynier jest fachowcem z elektryki, ale czy wiedzieliście, że interesuje się też nauką języków obcych? Pani Agata Siwik, nauczycielka matematyki przyznała, że chociaż zna angielski, raczej bardziej go rozumie niż mówi i ,jak stwierdziła, jednak najbliższy jest jej język matematyczny.
W tym roku postanowiliśmy poprosić uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły o stroje, które w jakiś sposób kojarzą nam się z innymi krajami. Zamieszczamy kilka zdjęć wykonanych tego dnia.
Pan Marek Grzymała założył piękny brazylijski kapelusz, bo przecież Brazylia posługuje się jednym z europejskich języków. Dziękujemy tym wszystkim, którzy okazali swoje zainteresowanie wydarzeniami Europejskim Dniem Języków i po raz kolejny pokazali, że znajomość języków obcych to piękna, satysfakcjonująca umiejętność.
16 września 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kształcących się w zawodach mechatronik i elektryk z przedstawicielami firmy Technik Tools, która ma siedzibę na ul. Aleja Legionów 135A w Łomży. Celem spotkania było podpisanie umowy partnerskiej oraz przekazanie na użytek szkolny narzędzi i elektronarzędzi renomowanej firmy Milwaukee sfinansowanych przez firmę Technik Tools.
Pan Daniel Długozima podczas spotkania z uczniami podkreślał, jak ważne jest bezpieczeństwo w pracy oraz jakość narzędzi wykorzystywanych przez specjalistów w różnych branżach. Narzędzia przekazane na użytek szkoły charakteryzują się wysoką jakością oraz są używane przez największe firmy. Podczas spotkania odbył się również mini konkurs sprawdzający wiedzę naszych uczniów, którzy wykazali się dobrym przygotowaniem do pracy w swoim zawodzie oraz dużą wiedzą w zakresie używania narzędzi, za co zostali nagrodzeni upominkami przez firmę Technik Tools. Wierzymy, iż narzędzia przekazane szkole wpłyną na jakość pracy przyszłych techników. Firma Technik Tools oraz Pan Dyrektor Jacek Kocoń wyrazili chęć dalszej współpracy, co wpłynie na poprawę jakości przygotowania uczniów Technikum Nr 5 do wykonywania w przyszłości wybranego zawodu.
W dniach 6 i 9 września 2024r. społeczność Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży włączyła się do akcji Narodowego Czytania „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
„Kordian” był czytany przez młodzież z 18 klas podczas lekcji języka polskiego, zajęć z wychowawcą i nauczycielami biblioteki, a nawet podczas przedmiotów zawodowych. Do akcji włączyli się nauczyciele: Pani Dyrektor Ewa Fronc - Romaniuk, Beata Borawska, Jolanta Czaplicka, Marzena Cieplińska - Gawrych, Edyta Dziekońska, Dorota Kołakowska, Dorota Łazarczyk, Elżbieta Mikołajczyk, Małgorzata Obrycka – Meja, Kamil Parol, Iwona Zakrzewska, Katarzyna Zalewska.
Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom i młodzieży za tak liczny udział w akcji Narodowego Czytania.
Organizatorki przedsięwzięcia: Dorota Łazarczyk , Dorota Kołakowska
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 odbędzie się 02.09.2024r o godzinie 10.30.
Uczniowie klas I spotykają się o godz. 10.15 z wychowawcą klasy w salach.
Powered by aSc EduPage