• Ogólnopolski konkurs Wybieram Wybory

• 25 lutego w auli szkolnej odbyła się czwarta edycja Konkursu Wybieram Wybory.

W I etapie szkolnym brało udział 26 osób z klas I-IV.

Życzymy awansu do kolejnego etapu

• SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ W ŁOMŻY

• W czwartek, 20 lutego, odbyło się spotkanie z Panią Ewą Dobrzycką, która jest głównym specjalista w PKW Delegatura w Łomży. Wykład dotyczył Prawa Wyborczego w Polsce oraz zbliżającego się ogólnopolskiego konkursy Wybieram Wybory. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok coraz więcej uczniów naszej szkoły bierze w nim udział.

W spotkaniu uczestniczyła klasa 4TP oraz uczniowie zgłoszeni do konkursu

• Bieg Pamięci na Fortach w Piątnicy.

• 1 marca na Fortach w Piątnicy odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych WILCZYM TROPEM.

WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH IMPREZĄ ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW W SALI 236 LUB NA FORTACH W NIEDZIELĘ OD GODZINY 10.00

• Lekcje z ZUS

• Nasza szkoła bierze udział w VI edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” skierowanego do uczniów szkół ponadpodstwowych, który kończy się Olimpiadą Wiedzy o ubezpieczeniach społecznych pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Projekt ma na celu pomóc młodzieży zrozumieć tematykę ubezpieczeń społecznych i uświadomić im istotną rolę ubezpieczeń w dorosłym życiu. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Uczniowie uczestniczyli w 2 zajęciach pt. „Lekcje z ZUS”, które przeprowadziła przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Białymstoku pani Alicja Koczta. Dzięki „Lekcjom z ZUS” młodzi ludzie poznali podstawy obowiązującego w Polsce systemu ubezpieczeń społecznych, obowiązki jego uczestników i rodzaje świadczeń przysługujących osobom ubezpieczonym oraz zdobyli umiejętności użyteczne na rynku pracy np. jak zgłosić siebie do ZUS jako przedsiębiorcę, jak zgłosić zatrudnione osoby, jak rozliczyć składki za pomocą e-urzędu, czyli Platformy Usług Elektronicznych ZUS.
            Olimpiada jest trzyetapowa. Etap I szkolny odbył się 2 grudnia 2019r. Brało w niej udział 100 uczniów. Pod opieką Katarzyny Mieczkowskiej i Jolanty Czaplickiej. Do kolejnego etapu - wojewódzkiego, który odbędzie się 20 marca 2020 zakwalifikowali się: Maksymilian Konopka, Andrzej Tyborowski i Łukasz Zakrzewski z klasy 3M. Opiekunem zespołu jest Katarzyna Mieczkowska. Finał przewidziany jest 17 kwietnia 2020 r. w Warszawie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
            Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

• Jasełka szkolne