• Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów

• Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej na rok szkolny 2019/2020 odbyła się w poniedziałek (13.01.) w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

• Akcja charytatywna na Schronisko dla Bezdomnych Psów "Arka"

• 16 grudnia 2019r. podczas zebrania rodziców w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży odbyła się akcja charytatywna, z której cały dochód przeznaczony został na Schronisko dla Bezdomnych Psów "Arka" w Łomży. Inicjatorami akcji byli uczniowie klasy 2TG/P w szczególności Jakub Kopacz i Mateusz Gronostajski wraz z wychowawcą p. Iwoną Zakrzewską i p. Marzeną Cieplińską-Gawrych. Przychód z kiermaszu ozdób Bożonarodzeniowych przerósł najśmielsze oczekiwania inicjatorów akcji. Udało się zebrać kwotę 600zł umożliwiającą zakup karmy, smyczy, misek, kocy. W organizację kiermaszu włączyła się prawie cała społeczność szkolna. Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los zwierząt: nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom – wszystkim, którzy przynieśli ozdoby świąteczne na kiermasz, i czynnie włączyli się w organizację akcji. Pamiętajmy! Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata, ale możemy zmienić czyjś świat!

• Jasełka szkolne