• W ZSMiO nr 5 w Łomży od kilku lat obchodzony jest Światowy Dnia Życzliwości

• Tego dnia wystarczy uśmiechnąć się, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Życzliwość niewiele kosztuje, a jednak nie jest aż tak znowu częsta. Korzyści, które z niej płyną odnoszą zwykle obie strony – ten, kto potrzebował pomocy i ten, kto jej udzielił. Dzięki życzliwości innych zmniejsza się poczucie izolacji i osamotnienia, buduje się empatia (także wśród tych, którzy obserwują tylko dobry uczynek) i poczucie solidarności.

Psychologowie podkreślają, że warto być życzliwym nawet wobec nieżyczliwych, ponieważ ludzie mają tendencję do naśladowania zachowań, jakie wobec nich przejawiają inni.
            A życzliwe społeczeństwo to szczęśliwe społeczeństwo.

Do promowania życzliwości dołączyło się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Zakład Budżetowy w Łomży. Dzięki wieloletniej współpracy – w autobusach miejskich (oraz na przystankach) młodzież i życzliwi nauczyciele (p. E. Mikołajczyk, p. K. Parol, p. M. Sobociński, ks. P. Michałczak) wręczali pasażerom słodycze i upominki z serdecznymi przesłaniami i uśmiechem, który był jak promyk słońca w ten pochmurny, listopadowy dzień.

W szkolnym programie obchodów Dnia Życzliwości znalazły się również:

• wybory najżyczliwszego pracownika ZSMiO;
            • wybory najżyczliwszego ucznia w poszczególnych zespołach klasowych;
            • drzewo życzliwości (z życzeniami od uczniów);
            • kącik fotograficzny -  „Anioł Życzliwości”;
            • konkurs na spot reklamowy - film promujący życzliwość.

W życzliwej atmosferze, w szkole udekorowanej żółtymi, uśmiechniętymi buźkami, wśród grona wspaniałych przyjaciół rozdawane były życzliwe upominki i słodycze. To wszystko stało się możliwe dzięki ludziom o wielkim sercu, którzy umożliwili organizację Dnia Życzliwości poprzez sponsorowanie nagród, życzliwych gadżetów i słodyczy.

A oto najżyczliwsi wśród życzliwych sponsorów:

PHU Zacharzewski Witold Marek Zacharzewski

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Kurpiewski” Jan Kurpiewski

Zakład Usług Informatycznych Novum Sp. z o.o.

Rada Rodziców ZSMiO nr 5 w Łomży

BOSCH SERVICE GOSK

Dziękujemy Państwu serdecznie za wsparcie działań młodzieży, za okazaną życzliwość i bezineresowność.

• Tenisiści Mechaniaka w półfinale województwa podlaskiego

• 20 listopada w Zespole Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się półfinały wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym grupy zachodniej. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, w tym aż 3 z Łomży. Naszą szkołę reprezentował team w składzie:

• Piotr Lendzioszek kl. IVE
            • Karol Zaremba kl. IIE
            • Adrian Borawski kl. IIbk
            • Szymon Sierbiński-Włodkowski kl. IS

Postawa podopiecznych pani Elżbiety Mikołajczyk zasługuje na ogromne gratulacje i wyróżnienie. Zmotywowani zawodnicy swoją determinacją i poświęceniem dotarli aż do półfinału turnieju. W zmaganiach przy stole stan meczy przedstawiał się następująco: Pierwszy los wolny i oczekiwanie na przeciwnika, którym okazał się Zespół Szkół z Niećkowa. Wynik meczu to dla Mechaniaka 4:0. Kolejni przeciwnicy to ZSZ z Wys.Maz. 1:4, który ostatecznie zajął pierwszą lokatę w turnieju. Następnie przyszło zmierzyć się nam z mocną drużyną z ZSA z Zambrowa  4:2. W walce o 3 miejsce pokonaliśmy kolegów z II LO z Łomży, po wyrównanej walce stosunkiem setów 4:3.

Mimo odpowiedzialnej walki o 2 miejsce i awans na finały wojewódzkiej licealiady, ulegliśmy utytułowanym przeciwnikom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych z Wys.Maz.

Gratulujemy wspaniałej walki i miejsca na podium naszym  zawodnikom.

• Konkurs wiedzy o Patronie rozstrzygnięty

• Tuż przed Świętem Szkoły odbył się II etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim.

Największą wiedzą wykazał się Alan Darmetko z klasy IVM. Tuż za nim był Paweł Kryś z klasy III  M. Trzecie miejsce zdobył Damian Patalan z klasy 1 F.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich uczestnikom i zachęcamy do zdobywania wiedzy historyczne także poza zajęciami w szkole.

• Zebranie rodziców

• Zebranie rodziców w wychowawcami  dn. 12.11.2019 r. godz. 16.30