• Prelekcja i Konkurs Państwowej Komisji Wyborczej "Wybieram Wybory"

• 20 lutego w naszej szkole odbył się wykład przygotowując uczniów do ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie wyborczym.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zgłoszeni do konkursu oraz klasa II E.

Wszystkie zawiłości prawa wyborczego oraz zbliżających się wyborów wyjaśniła uczniom Pani Ewa Dobrzycka  z Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Łomży.Konkurs "Wybieram Wybory" odbył się dziś o godzinie 12.00.

Wyniki jeszcze w tym tygodniu.

• „NIEZŁOMNI”

• Dnia 26 lutego 2019 r.  w naszej szkole odbyła się  uroczystość związana z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych- świętem państwowym uchwalonym  przez Sejm RP w 2011 r.

Uroczystość miała na celu upamiętnienie żołnierzy antykomunistycznego podziemia  w Polsce,  których władze PRL-u skazały na anatemę i zapomnienie. Rozpoczął ją sugestywny video-klip zespołu Forteca  „Kto dziś upomni się o pamięć ” Potem zabrała głos  pani dyrektor  Ewa Fronc-Romaniuk,  podkreślając, że obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są nie tylko nauką patriotyzmu , ale także i wartości, którymi należy się kierować w życiu w każdej epoce. Następnie uczniowie  Mateusz Gronostajski i Jakub Kopacz  z klasy 1 GT krótko przybliżyli słuchaczom losy Niezłomnych. Wybrane sylwetki  „Niezłomnych”, w formie prezentacji multimedialnej,  zostały przedstawione  przez  historyka - pana Wiesława Czupryńskiego. Muzyczny zespół szkolny pod kierunkiem pani Sylwii Kalickiej  przygotował i wykonał kilka okolicznościowych piosenek: „Balladę o Rotmistrzu Pileckim” „Biały Krzyż” oraz „Poprzysięgali Rzeczpospolitej”.  Okolicznościowa wystawa fotografii i publikacji zwianych z tematyką uroczystości  została przygotowana pod kierunkiem przez pani Beaty Borawskiej.