• Odwiedziny i sprzątanie grobów

• 30.10.2018r uczniowie klasy 3M wraz z nauczycielem Panem Markiem Sobocińskim odwiedzili groby byłych nauczycieli i pracowników ZSMIO nr 5 spoczywających na cmentarzach przy ul. Kopernika i ul. Przykoszarowej. Podtrzymując coroczną tradycję, zapaliliśmy znicze i chwilą zadumy oddaliśmy naszym byłym Nauczycielom należny hołd.  Ponadto zadbaliśmy o grób Pułkownika Jerzego Sawy-Sawickiego, Leona Kaliwody  oraz odwiedziliśmy miejsce pamięci poświęcone Bojownikom o wolność Ojczyzny przy Szosie Zambrowskiej.

Poniżej obszerna relacja fotograficzna  z wydarzenia.

• Konkurs wiedzy o Łomży

• 26 października odbył się I etap konkursu historycznego "600-lecie Łomży".

W konkursie udział wzięło 26 sześciu uczniów klas I-III.

Uczniowie rozwiązywali test na tabletach, a po każdym pytaniu mogli sprawdzić swoje miejsce w rankingu.

Najlepszymi znawcami historii naszego miasta okazali się:

Bartosz Niedbała kl. I M,Sebastian Włostowski kla. III M , Kacper Gawrych kl. III E, Paweł Kryś II E oraz Adrian Pawłowski kl. I E.

Nagrody w konkursie, Monografia Łomży, ufundował Ratusz  natomiast konkurs przeprowadziła firma zewnętrzna.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy historycznej także poza zajęciami w szkole.

• Konkurs wiedzy o Patronie.

• W dniu 3 października odbył się pierwszy etap konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Marszałku Józefie Piłsudskim.

W teście wiedzy wzięło udział 25 uczniów z klas I-IV, a do następnego etapu zakwalifikowali się następujący jego uczestnicy:

1. TYBOROWSKI JAKUB 4M
            2. KAMIŃSKI PATRYK IV GT
            3. DARMETKO ALAN 3M
            4. KRYŚ PAWEŁ II E
            5. JASTRZĘBSKI MIKOŁAJ II F
            6. WŁOSTOWSKI SEBASTIAN 3M
            7. KRUSZEWSKI TOMASZ II E
            8. SAKOWSKI JAKUB II T
            9. KONOPKA PIOTR I F
            10. MROCZKOWSKI MATEUSZ II E
            11. KAMIŃSKI DAMIAN  I S
            12. KOSSAKOWSKI MIKOŁAJ II GT
            13. BAGIŃSKI ADRIAN II G
            14. GĄSIEWSKI ARKADIUSZ I F
            15. NIECIKOWSKI KRYSTIAN I S
            16. NOWACKI MICHAŁ I F
            17. NIEDBAŁA BARTOSZ  I M
            18. GRONOSTAJSKI MATEUSZ I GT

Drugi etap konkursu odbędzie się 31 października na 4 godzinie lekcyjnej w auli szkolnej.

Informacje na temat wyników, kolejnego etapu, a także wszelkie wątpliwości w tej kwestii można uzyskać w Sali 236.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele historii.

• Uczniowie ZSMiO w firmie MPEC

• W dniu 5.10.2018 z inicjatywy nauczycieli przedmiotów zawodowych, Andrzeja Makowskiego i Leszka Borkowicza, odbyły się zajęcia wyjazdowe na terenie firmy MPEC w Łomży, w których uczestniczyły klasy 3E i 4E.

Tematyka zajęć:

• Podstawowe zasady i postępowanie związane z przestrzeganiem warunków BHP i p.poż. na terenie ciepłowni.
            • Informacje o paliwie stosowanym w ciepłowni, systemie podawania do kotłów, procesie spalania i sposobach zagospodarowania odpadów paleniskowych.
            • Nośnik ciepła – jakość wody na cele grzewcze, eksploatacja stacji uzdatniania wody.
            • Kontrola laboratoryjna – zakres analiz, sprzęt do analiz i pokaz pracy wybranego urządzenia.
            • System zarządzania, monitorowania i  kontroli procesami technologicznymi  w  ciepłowni.
            • Maszyny i urządzenia elektryczne - parametry i eksploatacja.

Podczas tych zajęć uczniowie naszej szkoły byli oprowadzani przez kadrę techniczną firmy MPEC.

Zainteresowanych tematem zapraszamy na strony: