• 600-lecie nadania praw miejskich Łomży

• 15 VI 2018 roku uczestniczyliśmy w miejskich obchodach 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

W szkole zaroiło się od rycerzy, dam dworu, mieszczan, mieszczek i ... katów. Nasz szkolny, kolorowy korowód wyruszył powitać książęcą parę ok. godz. 14.00, aby dołączyć do tłumów podążających na Stary Rynek. Na czele naszego pochodu dumnie kroczył rycerz - Paweł Pawłowski, po jego obu stronach asystowali rycerze, niosąc powiewające na wietrze proporce w kolorach Łomży. Damy i mieszczki w towarzystwie mnichów, mieszczan i rycerzy dumnie reprezentowały płeć piękną. Barwny korowód zamykali ubrani na czarno kaci.  Na  Starym Rynku przenieśliśmy się do 1418 roku uczestnicząc w inscenizacji nadania praw miejskich. Mogliśmy podziwiać obozowisko rycerskie i liczne stoiska: cieśli, szewców, szczytników, rymarzy, garncarzy. Plac rozbrzmiewał śpiewem chóru, odbył się sąd książęcy nad kozą, rycerze skrzyżowali miecze i obejrzeliśmy pokazy walk.

Na Starym Mieście ożył duch przeszłości. Gwar, kolorowe stroje, muzyka wyczarowały atmosferę średniowiecznego miasteczka, w którą wtopiliśmy się w pełni.

Serdeczne podziękowania składamy uczniom, którzy reprezentowali Mechaniak w korowodzie historycznym, pani Beacie Borawskiej, koordynującej przygotowania oraz opiekunom młodzieży: pani Jolancie Czaplickiej, Annie Przesław, Małgorzacie Arszułowicz.

Przez cały czas towarzyszył nam z aparatem fotograficznym Krystian Wysocki, którego galerię fotografii można podziwiać poniżej.

• Wybory

• W miniony piątek  8 czerwca w naszej szkole odbyły się podwójne wybory.

Pierwsze do Młodzieżowej Rady Miejskiej, drugie zaś do Samorządu Uczniowskiego.

Frekwencja w wyborach wyniosła 58%, co akurat jest odzwierciedleniem wszelakich wyborów w naszym kraju.

Najwyższą liczbę głosów w wyborach do SU i MRM uzyskali (wg klejności):

Patryk Berliński z klasy II E oraz Weronika Tadaj z klasy I F.

Do Młodzieżowej Rady prócz Patryka i Weroniki dostał się Stasik Karol z klasy II i.

Gratulujemy wygranej i życzymy owocnej pracy.

Wybory przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy III E: Serafiński Patryk i Mateusz Bikowski oraz Konrad Cwalina, Krystian Czarnecki i Adrian Gietek z klasy I i.

Opiekunami uczniów są: Rafał Marcin Bućkowski oraz Kamil Parol

• Akcja promująca czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam"

• 8 czerwca 2018 r.o godzinie 10.00  rozpocznie się ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo "Jak nie czytam, jak czytam". Wszystkich nauczycieli i uczniów zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Spotkanie rozpocznie p.Dyrektor Ewa Fronc-Romaniuk. Następnie będziemy czytać przyniesione ze sobą książki oraz fragmenty legendy łomżyńskiej: "O jeleniu, który wskoczył do łomżyńskiego herbu".

Zapraszamy nauczycieli i uczniów do zejścia przed budynek szkoły w dniu 8 czerwca o godzinie 9.50.

• Dzień Otwarty Szkoły
      • Koła zainteresowań