• Komisyjne odliczanie...
     • Komisyjne odliczanie...

     • Dziękujmey Wam, kochani uczniowie za to, że z takim poświęceniem i zaangażowaniem wsparliście akcję.

      1. Bagiński Mateusz 3F
      2. Dęby Tomasz 3F
      3. Filipkowski Adrian 3F
      4. Ptak Łukasz 3F
      5. Ramotowski Karol 3F
      6. Śniadach Przemysław 3F
      7. Berliński Patryk 2E
      8. Kryś Piotr 4M

      Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom - bez Waszej przychylnej, aktywnej postawy zorganizowanie tej akcji pomocy nie byłoby możliwe w kształcie, w jakim się odbyła.

      1. Ewa Fron - Romaniuk
      2. Alicja Wejroch
      3. Edyta Dziekońska
      4. Sylwia Kalicka
      5. Jolanta Czaplicka
     • Wykład Kajetana Rajskiego

     • 27 lutego 2018r. w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży odbył się wykład Kajetana Rajskiego poświęcony historii powojennego podziemia niepodległościowego. Wzięła w nim udział duża grupa uczniów naszej szkoły.

      Spotkanie rozpoczął Dyrektor Jacek Kocoń przedstawiając sylwetkę gościa, redaktora naczelnego Kwartalnika „Wyklęci” oraz autora bestsellera na rynku książki historycznej – dwutomowego cyklu „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”.

      Kajetan Rajski w ciekawy sposób przedstawił uczniom historię Żołnierzy Wyklętych. Wyjaśnił, skąd pochodzili, dlaczego nazywamy ich Wyklętymi i dlaczego, mimo zakończenia II wojny światowej, nie złożyli broni i  walczyli dalej. Prelegent opowiedział również o metodach walki z Wyklętymi, które były stosowane przez władze komunistyczne.

      Kajetan Rajski (ur. 1994) jest studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, a także publicystą i działaczem społecznym. Poza tematami związanymi z historią, zajmuje się problematyką religijną i teologiczną.

     • Turniej charytatywny zakończony sukcesem

     • W piątek 23 lutego społeczność naszej szkoły udowodniła, że silne jest w niej poczucie solidarności i chęć pomocy potrzebującym. A było to naturalne, gdyż tym razem potrzebującym pomocy okazał się nasz uczeń Damian Śliwowski, który w ubiegłym roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi komunikacyjnemu. Dlatego postanowiliśmy, że tego dnia postaramy się poruszyć dla niego jak najwięcej serc. 

      Zorganizowaliśmy charytatywny turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Łomża w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. W turnieju - oprócz drużyny naszej szkoły - wzięły udział reprezentacje Urzędu Miasta Łomża, Starostwa Powiatowego w Łomży, II Liceum Ogólnokształcącego, a także drużyna PWSiP, WETY i Młodzieżowej Rady Miasta. Wpisowe turnieju zostało w całości przekazane na potrzeby Damiana.

      Sam turniej nie był jednak jedyną charytatywną atrakcją, gdyż fundusze były zbierane również poprzez sprzedaż gadżetów z Mechaniaka, a także dzięki sprzedaży ciast. Odbyła się też licytacja cennych przedmiotów, przede wszystkim unikalny motocykl CZ 175 z 1961 roku przekazany przez naszą szkołę. Na licytacji można też było zakupić koszulkę Rafała Boguskiego, płytę z autografem Zenona Martyniuka, a nawet pejzaż fotograficzny wykonany przez Pana Dyrektora Jacka Koconia. Wszystkie licytowane przedmioty znalazły szczęśliwych nabywców.

      Całe wydarzenie okazało się sukcesem, więc nie zamierzamy tym poprzestać. Już w kwietniu zorganizowana zostanie kolejna akcja na rzecz naszego ucznia, która - jesteśmy tego pewni - również zakończy się powodzeniem, a życie Damiana stanie się dzięki niej łatwiejsze.

    • Piłkarski Turniej Charytatywny "Z serca datek - na gadżet"
     • Piłkarski Turniej Charytatywny "Z serca datek - na gadżet"

     • W dzisiejszym świecie nie wszyscy mają równe szanse.

      Niektórzy rodzą się chorzy, innym  się przytrafia choroba, wypadek…. Taką osobą jest nasz kolega – Damian, który uległ poważnemu wypadkowi na motorze. Główną konsekwencją jest uraz czaszkowo-mózgowy, przez który musiał mieć operację kraniektomii odbarczającej.

      Aby mógł wrócić do zdrowia i do nas – konieczna jest długa, trudna, i bardzo kosztowna rehabilitacja.

      Organizujemy i włączamy się w różnorodne formy pomocy na rzecz Damiana.

      Już w piątek – 23 lutego 2018 r. odbędzie się  Turniej Charytatywny o Puchar Prezydenta Miasta. Początek o godz. 10:00 w Hali Sportowej przy SP 9 im. Olimpijczyków Polskich.

      W trakcie Turnieju – zorganizowana zostanie akcja (każdy los wygrywa!), aukcja – (można wylicytować motocykl z ZSMiO) oraz wiele innych atrakcji.

      Cały dochód będzie przekazany na rzecz Damiana Śliwowskiego. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Nie jest bezdusznym miejscem, gdzie rządzi tylko pieniądz. Nawet najmniejsza pomoc jest cegiełką, która buduje lepszy świat.

       

      Pomóc Damianowi można także dokonując wpłaty na konto:

      Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
      Bank BZ WBK
      31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
      Tytułem: “1069 pomoc dla Damiana Śliwowskiego”

       

      wpłaty zagraniczne – foreignpayments to help Damian:
      Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
      PL31109028350000000121731374
      swift code: WBKPPLPP
      Bank Zachodni WBK
      Title: “1069 Help for Damian Sliwowski”


      Aby przekazać 1% podatku dla Damiana:
      należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
      oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1069 pomoc dla Damiana Śliwowskiego”

     • Informatycy kontra narty

     • Uczniowie klasy 2F wraz z wychowawczynią panią Elżbietą Mikołajczyk lutowy poniedziałek spędzili na wyciągu narciarskim w Rybnie. W grupie uczestników znalazło się tylko kilku chłopców potrafiących jeździć na nartach. Stanowili oni odrębną podgrupę, która zaraz po przyjeździe udała się na wyciąg i samodzielnie zjeżdżała z góry. Pozostałe osoby tworzyły podgrupę narciarzy amatorów, która szkoliła się pod okiem instruktora, a trzecią grupę stanowili miłośnicy deski snowboardowej, którą zaopiekował się pan Artur Nadolny.

      Najbardziej zadowalała postawa chłopców, którzy mimo wielu upadków, nie poddawali się i próbowali dalej. Pełna dumy wychowawczyni z radością fotografowała uczniów, którzy tego dnia po raz pierwszy założyli narty i zjeżdżali z całej góry. Imponowali też snowboardziści, którzy początkowo mieli problem z utrzymaniem się na desce, a później zadowalająco pokonywali stok. Informatycy odkryli sposób na aktywny wypoczynek w czasie wolnym. Wielu z nich pokonało własne słabości i z entuzjazmem stwierdziło, że jeszcze tam wrócą.

     • Uczniowie Mechaniaka na zawodach pływackich w Parku Wodnym.

     • 18 lutego 2018 roku, w niedzielny poranek toczyły się zmagania pływaków w Parku Wodnym przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego pod nazwą: Otwarte Zawody Pływackie klas gimnazjalnych i szkół średnich 2017/2018 II edycja. Organizator to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. Zawodnicy rywalizowali  w 4-rech stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły:   

      Dawid Pańczyszyn klasa 2 M

      Michał Bagiński klasa 2 TG

      Dominik Walczyk klasa 2 TTD

      Dawid Pańczyszn, zawodnik z doświadczeniem zajął 3 miejsce w stylu dowolnym i pokonał przeciwników w stylu grzbietowym zdobywając pierwsze miejsce na podium, na którym znalazł się też Michał Bagiński zajmując trzecią lokatę. Wspierani i dopingowani przez panią Elżbietę Mikołajczyk, która opiekowała się młodymi pływakami godnie znosili trudy współzawodnictwa.   Promocja szkoły w środowisku lokalnym wypadła bez zarzutu, za co kierujemy serdeczne podziękowania i gratulacje.                           

    • Jabłka - źródło zdrowia
     • Jabłka - źródło zdrowia

     • Korzystając z oferty pozyskania bezpłatnie owoców dla uczniów ponownie przystąpiliśmy do programu koordynowanego przez Agencję Rynku Rolnego .
      W piątek 09 lutego 2018 r. dotarł do nas pierwszy transport -2 tony przepysznych owoców od państwa Wykowskich z Łomży.

      Akcja "Jabłka w szkole" spotkała się z dużym zainteresowaniem. Co nas bardzo cieszy - gdyż, jak mawiają Anglicy: zjedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie Ci wcale potrzebny. Nasi dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. 
       

      Pedagodzy

    • Wyniki rozgrywek o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej
     • Wyniki rozgrywek o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej

     • W grudniu  i styczniu rozegrano mecze w ramach Turnieju o Mistrzostwo Szkoły w Piłce Siatkowej. Do rozgrywek zgłosiło się 11 zespołów z 10 klas. Zostały one podzielone na trzy grupy:

      • Gr. I - klasy: 1F, 1I, 1M1, 1M2
      • Gr. II - klasy: 2E, 2F, 2S
      • Gr. III - klasy: 3I, 3zd, 4E, 4S, 4zd

      Do finałów zakwalifikowały się klasy: 1M1, 1M2, 4E, 4S. Rozegrano 33 mecze systemem  każdy z każdym: 18 eliminacyjnych i 15 finałowych. W wyniku często zaciętej rywalizacji  zwyciężyła klasa 4S, drugie miejsce zajęła klasa 4E, trzecie 2E.

      Tym samym Puchar i Tytuł Mistrza Szkoły w Piłce Siatkowej, w tym roku wywalczyła klasa 4S w składzie: Kłosiński Przemek, Nowociński Karol, Szymański Mateusz, Bałazy Rafał, Raś Bartosz, Wiski Kamil.Za drugie i trzecie miejsce klasy: 4E i 2E otrzymują dyplomy.

      Turniej zorganizowała p. Hanna Żelechowska we współpracy z innymi nauczycielami wychowania fizycznego, oraz z pomocą uczennicy klasy 1F Weroniki Tadaj. 

      Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom rozgrywek dziękujemy za sportową walkę.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży
    • sekretariat@zsmio.pl
    • ul. Przykoszarowa 22, 18-400 Łomża
    • (0-86) 219-87-93 fax. (0-86) 218-62-39
    • michniedz@gmail.com
    • 718 14 59 880
  • Galeria zdjęć

   • Jasełka szkolne
   • Podsumowanie Dnia Życzliwości
   • 11 Listopada – obchody Święta Niepodległości
   • Pielgrzymka klas maturalnych
   • Dzień Edukacji Narodowej 2019
   • Dzień Otwarty Mechaniaka 2019
   • Jasełka w Mechaniaku 2018
   • Dzień Życzliwości w Mechaniaku
   • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
   • Dzień Edukacji Narodowej
   • Zakończenie roku 2017/2018
   • Dzień czytania w Mechaniaku